Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

    Има и трета опция, която оставям за краен вариант.

    Тази ролетна щора я взимам за себе си, а аз закупувам подходяща врата за подемника.

    Коментар


    • #32
      От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

      Аз да обърна внимание на подемника ! Надежден ли е, има ли сервиз, който да реагира бързо? Време за излизане на един автомобил? Ще има предполагам случаи в които няколко автомобила трябва да излязат по едно и също време. Обърнете сериозно внимание на това съоръжение, доста собственици си имат проблеми с него !

      Коментар


      • #33
        От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        За да свършиш работа в приемливи срокове:
        1. Направо приеми че ако искаш тая врата да се сменя, трябва да купиш другата ти лично и да платиш монтажа, и то за добър такъв, та да няма мрънкане от другите.
        2. Песимистично приеми че старата врата ще отиде за скрап или ще се продаде на символична цена.

        Всичко различно от това е размотаване с несигурен резултат, или по-скоро сигурен че след време ще се стигне до това.
        +150лв. демонтаж.
        Имам такива ролетки които стоят с години.
        Аз гаранция не давам на общи врати.Може да изкара година , може и пет.Ама се съмнявам.
        И като се строши в теб е топката...
        ........................
        Иван Маринов
        CRF 250 X
        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

        Коментар


        • #34
          От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

          Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
          Аз да обърна внимание на подемника ! Надежден ли е, има ли сервиз, който да реагира бързо? Време за излизане на един автомобил? Ще има предполагам случаи в които няколко автомобила трябва да излязат по едно и също време. Обърнете сериозно внимание на това съоръжение, доста собственици си имат проблеми с него !
          За подемника все още нямам наблюдения, но трябва и в тази насока да се помисли.

          Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
          +150лв. демонтаж.
          Имам такива ролетки които стоят с години.
          Аз гаранция не давам на общи врати.Може да изкара година , може и пет.Ама се съмнявам.
          И като се строши в теб е топката...
          Какво се има предвид под "общи врати"?

          Препоръчаха ми секционна врата, но за целта трябва да се разговаря на място.

          Коментар


          • #35
            От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

            Би ли споделил марката, модела на автоматиката и начина на връзване на логиката към платформата?
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #36
              От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Би ли споделил марката, модела на автоматиката и начина на връзване на логиката към платформата?
              За момента нямам тази информация. Гледам, че в сайта на производителя пише само характеристика, но не намирам информацията, за която питаш. Ако искаш, мога на ЛС да ти пратя линк към сайта.

              Коментар


              • #37
                От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                За момента нямам тази информация. Гледам, че в сайта на производителя пише само характеристика, но не намирам информацията, за която питаш. Ако искаш, мога на ЛС да ти пратя линк към сайта.
                Давай, че ми е интересно!
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #38
                  От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                  Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение


                  Какво се има предвид под "общи врати"?

                  .
                  "Общи" - че се ползват от повече хора.
                  Нормална ролетка има към 5000 цикъла.С 20 гаража ресурса се изчерпва за година.
                  ........................
                  Иван Маринов
                  CRF 250 X
                  Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                    Дори не знам, дали и каква гаранция има ролетната щора, която е монтирана в момента.

                    Би ли препоръчал тип обща врата, която да спомогне за решението на текущия проблем? Откъм височина и ресурс.

                    Както бях писал по-горе, препоръчаха ми фирма, която мисля да извикам следващата седмица и да направим един оглед и да изговорим нещата, но все пак насоки няма да са ми излишни. Благодаря!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                      Ако снимката от първото мнение в темата е ралистична защо не обсъждате една цяла плъзгаща врата с автоматика и/или отварящи се на вън с две крила врати пак с автоматика, така няма да се загуби никаква височина и гаранцията ще е много повече от една година ...

                      Ако аз имах наистина проблем в този случай бих се подготвил да платя сметката за да стане както искам а после ако успея да взема някой лев от останалите съседи - берекет версим.

                      Предстои ми точно същото упражнение само дето на мен ми трябва височина над 4 метра(камиони с доставки), което изключва ролетни врати, за плъзгаща една цяла пак не става лесно щото има ъгъл/чупка, с две крила е най-хубаво ама ядат от ширината щото искат здрави колци за захващане, та май ще отивам на секционни, плъзгащи във формата на дъга или нещо такова, което освен порта трябва да може и да има входна врата в самата порта за хора да минават и да има автоматика поне в заключване/отключване ако не и в отваряне/затваряне, и при мен се очертава аз да направя дизайна, да го постигна и после ако взема някой парица обратно ще имам да черпя...

                      Хубаво ще е да знаем дали има кой да изпълни такива проекти с нужното качество и гъвкавост в посока желанията/нуждите на клиента.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                        Първата снимка вече не я броим. В следващите постове съм сложил други снимки, които са правени от мен.

                        За съжаление плъзгаща врата няма как да се сложи, тъй като съседните помещения също са гаражи и ще стане една...

                        За момента съм на план за врати тип летящо крило или секционна врата. Горе-долу идеята ми е в главата, само трябва да говоря с фирмата, за да видим, какво и как би могло да се случи.

                        Ако искаш, използвай темата и постави твои снимки, току виж са дошли разни полезни идеи.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                          Какво стана с вратата, до къде я докара? Сега имаш тема за отводняване на подземния паркинг. За една и съща сграда ли става въпрос? Мисля че строителя трябва да се подведе под отговорност за всички икономии, които е направил, за сметка на собствениците.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                            Извинявам се, но покрай тези "наводнения", съвсем забравих да споделя за вратата. Да, за една и съща сграда става въпрос. Ролетната щора бе заменена със секционна врата и така височината стана близо 220 см. на светлия отвор. Все още не съм тествал, дали джипа ще мине, защото и по-големите гуми не съм му сложил, тъй като има по-належащи проблеми за момента. Ето и няколко снимки.

                            Преди:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5806035

                            Сега:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5806036

                            Към строителя най-вероятно ще бъдат пуснати молби да си отстрани проблемите. Ще видим, дали и кога ще се случи това.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                              А секционната врата за чия сметка беше? Как протече ремонта с премахването на старите врати, продадоха ли ги? Би трябвало да има механизъм за предявяване на претенции. Трябва да има някакъв гаранционен срок.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                                В началото направих справка чрез архитект, дали по закон има някаква допустима минимална височина на светлия отвор. Оказа се, че такава няма, следователно няма как да се предявят претенции.

                                Оттук нататък всички разходи са за собствена сметка. Ролетната щора, която беше поставена в началото, се използва за лични нужди, като демонтажа й мина сравнително гладко.

                                Друг съсед пък има друг проблем. Купил си е подземно паркомясто, но колата му не се събира на платформата. Самата платформа е с дължина 5 метра, а колата му е 5 метра и 12 см. За съжаление тук няма лесно решение на проблема.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X