Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
    Не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Става въпрос за подземни паркоместа. Гаражи има само на партера, а под земята са само паркоместа. Имотът, който притежавам, е подземно паркомясто, достъпът до който е чрез платформа, обезопасена с ролетна щора.
    Ухх... .

    Тези "парко места" обособени ли са със стени и таван или са само очертани в едно общо помещение?

    Коментар


    • #17
      От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

      Да кажем, че има такива, които са обособени със стени и таван, но има и такива, които ги дели носеща колона.

      Днес отново отидох на обекта, защото просто ме човъркаше отвътре. Не мога да оставя така нещата. Реших да измеря другите ролетни щори и се оказа, че при тях светлият отвор е 210 см. Реших отново да измеря "проблемната" ролетна щора и се оказа, че е около 200 см. Явно предния път не е била вдигната максимално, но все пак има 10 см. разлика с всички останали щори. Вгледах се в тях и видях, че останалите ролетни щори са поставяни (вероятно) още в самото начало. Обърнах внимание и видях, че въпросната проблемна щора явно е слагана в последствие, защото не беше "вкопана" в изолацията, ами върху нея беше поставена.

      След този повторен оглед и допълнителните детайли, на които обърнах внимание, си мисля, че, ако се демонтира щората и се премахне излоацията на същото място и отново да се постави щората във вече образувалата се "дупка", то тогава ще постигнем желания ефект.

      Снимки:

      1. Височина на ролетната щора на съседен гараж.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5793704

      2. Височина на ролетната щора на платформата.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:71.0 КБ
ID:5793705

      3. Вкопаната ролетна щора на съседен гараж.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:52.4 КБ
ID:5793706

      4. "Изкопаната" ролетна щора на платформата.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:56.2 КБ
ID:5793707

      Коментар


      • #18
        Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

        ...

        Писах от телефона и без да искам съм си изтрил поста. Както и да е, прочел сте го успех в разговора със строителя
        Последно редактирано от Борислав Ангелов; 04-07-18, 20:11. Причина: Изтрит пост

        Коментар


        • #19
          От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

          Напълно Ви разбирам.

          Както казах вече по-горе, лично аз видях за себе си откъде произлиза проблемът. Сега остава да действам в насока разрешаването му. Хубавото тук е, че този проблем би могъл да бъде отстранен за сметка на строителя.

          Ако обстоятелствата бяха други и се налагаше да премина към вариант друга врата/щора, тогава най-вероятно щеше да се наложи аз да поема разходите по тази промяна. Вярно, че има и други собственици на подземни паркоместа, но те винаги могат да излязат с предтекст, че техните автомобили минават и в момента. Иначе не претендирам, че съм навътре в материята. Даже напротив.

          Но нека за момента не гледаме в тази насока. Нека се съсредоточим върху нещата такива, каквито са.

          От мен се изисква да разговарям със строителя, да му обясня какви "нередности" съм забелязал и какво би могло да се направи, за да се отстранят.

          Коментар


          • #20
            От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

            Интересно ми е как ще реагира собственика на апартамента,чиято изолация искаш да елиминираш,за да стане входа по-висок!?
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #21
              От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

              Трябва да се удължават и страничните водещи профили от долу ?

              Коментар


              • #22
                От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                Едно жокерче.Към днешна дата тази ролетка посмъртно не може да мине през акт 16. Законно. От противопожарна гледна точка трябва вентилация.
                Поне 30% от ламелите трабва да са надупчени. Което пък оскъпява съоражението тройно.
                ........................
                Иван Маринов
                CRF 250 X
                Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                Коментар


                • #23
                  От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                  Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                  Интересно ми е как ще реагира собственика на апартамента,чиято изолация искаш да елиминираш,за да стане входа по-висок!?
                  Както са "реагирали" и останалите собственици на апартаментите, под които има гаражи с ролетни щори. Предполагам, че тази щора е поставена в последствие и затова се е получило така. Надявам се скоро да разберем.

                  Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                  Трябва да се удължават и страничните водещи профили от долу ?
                  Да, ще трябва да се удължават или най-вероятно ще се сменят с други, по-дълги.

                  Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                  Едно жокерче.Към днешна дата тази ролетка посмъртно не може да мине през акт 16. Законно. От противопожарна гледна точка трябва вентилация.
                  Поне 30% от ламелите трабва да са надупчени. Което пък оскъпява съоражението тройно.
                  Вентилация на подземните паркоместа има чрез прозорци тип "Английски двор". Предполагам, че има и друг тип вентилация, тъй като има и допълнителни въздуховоди.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                    Слез долу ( в сутерена) с ролетката и огледай първо общата височина, после височината до най-ниската точка, в т.ч. въздуховоди, сухотръбие, канали. След това виж дали и долната навиваема врата може да бъде или е по-голяма, за да има смисъл упражнението с горната. Има и още, ама трябва оглед или много снимки...


                    А.. и слушай колегата pimax.
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #25
                      От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                      Първото нещо, което направих, преди да закупя въпросното паркомясто, беше да сляза долу и да огледам общата височина, височината до най-ниската точка, дължината от единия край до другия, ширината и всякакви други дребни детайли, които биха ми попречили да вкарам вътре джипа. Там не виждам проблеми, поне за момента. Но в последствие обърнах внимание на горната ролетна щора. Днес отново измерих ролетната щора, която се намира в подземния етаж и там няма проблеми с височината - над 210 см. е дори.

                      Дори си играх да измеря и дължината на платформата, която се оказа 5 метра. Ширината беше около 2.40 м. Общо взето след тази "спънка" се постарах да проверя максимално много места, които биха създали проблем.

                      Относно минаването на АКТ16 и съпровождащите го закони, нищо не мога да кажа, тъй като не съм запознат. Но не виждам и какво бих могъл да направя по този въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                        Резултатът беше предвидим. Нищо няма да направят, нито строителят, нито подизпълнителят.

                        В този ред на мисли търся фирма, която би се наела да "повдигне" ролетната щора. Ако някой е работил с такива фирми и е останал доволен, ще се радвам да сподели контакти на лично, за да мога да се свържа с тях. За предпочитане е фирмата да е от Варна.

                        Благодаря!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                          0899 93 62 02 Казваше се Николай, но вече не е сред нас. Фирмата му продължава да работи. Поддържат ми ролетните щори на магазините.
                          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                          Стефан Арзатов

                          Коментар


                          • #28
                            От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                            Благодаря! Ще звънна и ще видим, какво би могло да се направи по въпроса.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                              Да споделя малко развитие по темата.

                              Сградата вече има АКТ16.

                              Както стана ясно, всяко изменение, което ще трябва да се прави, ще се наложи да бъде съгласувано със собствениците на паркоместа. Дотук мисля, че няма да има проблем.

                              Ако "вкарам" ролетната щора в изолацията, ще спечеля 7 см, които са напълно недостатъчни за решаването на моя проблем. Това го установих, след като сложих новите гуми на джипа и измерих височината в най-горната му точка - 212 см.

                              В този ред на мисли остава само един вариант - закупуване на друг тип врата, която да се прибира към тавана и да е със сравнително издръжлив двигател, тъй като тук говорим за подземен паркинг с около 20 паркоместа, а не за един гараж.

                              Моята идея е следната: тази ролетна щора да се свали и да се продаде на фирма/частно лице на цена, близка до редовната. След което получените средства да се инвестират за закупуването на друга врата - секционна или летящо крило. Тъй като средствата, получени от евентуалната продажба на тази врата, няма да бъдат достатъчни, ще трябва да се доплати, като доплащането ще се доуточни в последствие.

                              Въпросът ми е: каква е вероятността тази ролетна щора да се продаде и ако това е възможно, къде да търся потенциални купувачи? Дали някоя фирма, която се занимава с ролетни щори, би я изкупила на по-ниска цена или трябва да търся краен купувач?

                              Всякакви мнения и градивна критика за решаването на цялостния проблем ще са от полза.

                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                                За да свършиш работа в приемливи срокове:
                                1. Направо приеми че ако искаш тая врата да се сменя, трябва да купиш другата ти лично и да платиш монтажа, и то за добър такъв, та да няма мрънкане от другите.
                                2. Песимистично приеми че старата врата ще отиде за скрап или ще се продаде на символична цена.

                                Всичко различно от това е размотаване с несигурен резултат, или по-скоро сигурен че след време ще се стигне до това.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X