Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 2din навигатор + мултимедия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

    А тия 1.5 ДИН кучета ни яли.Спарки да сложи клип като я пусне иначе не вЕрвам.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #47
      От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      А тия 1.5 ДИН кучета ни яли.Спарки да сложи клип като я пусне иначе не вЕрвам.
      Пропуснах да спомена че има и скъсени варианти на 2DIN. Назад са примерно 5см. То и на моето кутията е практически празна. Няма механизъм за диск, а електрониката, като изключим крайното стъпало, си е колкото в средностатистически таблет.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Това за което говоря не е трансмитер. Обикновено се свързва към интерфейса за чейнджър и осигурява функционалността за която споменах. С кабел - а не с FM предавател. Всичко се управлява от радиото, а ако автомобила има управление от волана - и от него.

        Погугли по модела на радиото, за да се ориентираш за какво говоря.
        Не на всички коли става.Минал съм през по известните варианти,нищо общо.В момента съм залитнал да си правя яка музика в смисъл качество,не децибели.Само вчера за звукоизолация съм дал около 300 лв.и това че аз си я правя..Обмислям и шумоизолация,но на по късен етап.Относно 1 или 2 дин в моя случай избрах 1 дин висок, всъщност най-високия Пайнер наличен в Технополис.Аналогичния Пайнер 2 дин има тъч и нищо повече,някаква си негова ОС ...за навигация мисля няма начин.Ако има 2 дин Китайска система със качествен звук ,и аз имам интерес,задължително искам да поддържа интерфейс за жично дистанционно.

        п.п Качествената музика иска СД задължително, отсъствието прави нещата посредствени ,мп3 независимо как е рипвана ,се познава...
        Последно редактирано от Roninn; 22-07-18, 00:03.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          ...Ако има 2 дин Китайска система със качествен звук ,и аз имам интерес,задължително искам да поддържа интерфейс за жично дистанционно.
          Ще сравнявам именно с Pioneer, някога (преди 9 години) измежду най-доброто, което имаше на пазара. Интерфейс за жично не само имат, ами си и обучаваш бутоните както ти е кеф. Това ако е аналогово. Ако не е - специализираните за даден автомобил също имат интерфейс.

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          п.п Качествената музика иска СД задължително, отсъствието прави нещата посредствени ,мп3 независимо как е рипвана ,се познава...
          За тая работа отдавна има FLAC и още по-отдавна WAV. 90% от това дето случам и сега в колата е lossless, именно защото MP3-ките ме дразнят. Доста отдавна ВСИЧКИ автомобилни CD-та не плейват като едновремешните домашни такива, ами четат, буферират и плейват точно както се плейва WAV. CD-тата в кола са безсмислени IMHO. Можеш да си ги свалиш, да ги натъпчеш в една флашка или SD карта и да имаш налична музика не само повече отколкото може да побере кой да е чейнджър, ами повече CD-та отколкото (поне по мойте виждания) човек с нормална психика би носил в автомобила си изобщо.

          Относно качеството, доколкото може да кажа до момента - изхода на китаеца няма ушеизвадна разлика спрямо изход от Sound Blaster Audigy. Как се справя крайното стъпало тепърва ще видим. TDA7388 е.

          ПП: Отделно дето качествената автомобилна музика си пада малко оксиморон. Твърде много компромиси практически с всичко - и с разположение на говорители, и със заден обем, и с акустични качества на купето, и с разположение на слушащите, и със странични шумове.
          Последно редактирано от sparkybg; 22-07-18, 01:51.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            ...п.п Качествената музика иска СД задължително, отсъствието прави нещата посредствени ,мп3 независимо как е рипвана ,се познава...
            Друскал съм се на това хорце, при това, повече от един път. Плеъри, чейнджъри. Затова ще резюмирам - никога повече. Не искам да виждам оптична медия за аудио-видео цели дори и на снимка.
            А както каза и Спарки, има куп аудио формати с компресия без загуба на качество, което съвсем обезсмисля дисковете.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #51
              От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Друскал съм се на това хорце, при това, повече от един път. Плеъри, чейнджъри. Затова ще резюмирам - никога повече. Не искам да виждам оптична медия за аудио-видео цели дори и на снимка.
              А както каза и Спарки, има куп аудио формати с компресия без загуба на качество, което съвсем обезсмисля дисковете.
              И това защо ,професионално се занимавах с това преди 20 и нещо години,от тогава не съм съвсем в час с новите неща.Едно е да има нещо да дрънка,друго е да знаеш как искаш да дрънка и трето е да го направиш(да си го позволиш)

              При условие че си наясно какво търсиш ,имаш парите,остава само да го изпълниш.Понякога говорим за 1/3 стойността на автомобила,стигал съм и над 100% над стойността.И да Сд -то е задължително.Филми не гледаме.

              При норма 1.5 Листа А0 ,съм на път да вкарам почти 3 листа на врата звукоизолация.Притеснява ме да не провиснат вратите от тежестта .Не мога да му сложа ФМ трансмитер или флашка....няма начин.
              Последно редактирано от Roninn; 22-07-18, 10:14.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                Порових малко в алиекспреса, и намерих там в 1дин кутия, със сваляем екран 8 инча. Варианта с автомтично прибиращ се също има, но има оплаквания, че изкарал два месеца. Свалямия екран ме устройва, само трябва да му измисля място. Назад е с габарити точно на 1 дир рариокасетофон/сд/двд, така че ще се намести лесно в таблото. При мен има гфеда от купето, която минава през цялото табло, и трябва се реже, и заваря специална стойка с 2дин формат на мястото на 1дин гнездото.
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • #53
                  От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  И това защо ,професионално се занимавах с това преди 20 и нещо години,от тогава не съм съвсем в час с новите неща.Едно е да има нещо да дрънка,друго е да знаеш как искаш да дрънка и трето е да го направиш(да си го позволиш)...
                  Сега ще трябва да си обясняваме разни банални и отдавна известни неща. Отрекъл оптичните медии заради експлоатационните им неудобства в автомобила. Традиционно, в албум на даден изпълнител който харесваме, има няколко хубави песни. Има и няколко които "стават". Има и неставащи. Като натиснем няколко пъти бутона "некст" и от медия с времетраене 50 - 70 минути, добиваме продължителност на възпроизвеждане 15 мин. 10-дисков чейнджър се оказва недостатъчен за пътуване до морето, примерно. И? Да напълня багажника с дискове или да се занимавам със записи на собствени компилации върху CD?
                  Тоя вид медия е дала своят дан за развитието на техниката - каквото и когато е трябвало. Всичко свърши. Вече сме 21-ви век. Дошло е време да си почине от активна дейност в някой музей.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    ...И да Сд -то е задължително...
                    Моля, обясни защо? Или по-точно къде е разликата между прочетено CD, записано в WAV, и оптичен механизъм, след който имаш буфериране, защото НИКОЯ оптика не може да устиска на вибрациите в автомобил и всичките буферират. Именно в това беше разликата между добрите автомузики за 400-500 кинта и ниския клас за по 100-200 едно време.

                    А от буфера нататък всичко е еднакво за WAV/FLAC и CD, с тая разлика че не си вързан към 44100Hz/16bit. С какво качество ще плейва зависи от DAC-а, дето чете тоя буфер, и аналоговщините след него.

                    Отделно дето самите дискове в колата бавно и полега се скапват, от един момент нататък до ниво, в което и буфера не може да помогне. Компютрите плейват по същия начин CD-та от поне 10 години.

                    ПП: Сега, имам събективното предположение че на Pioneer DAC-а може и да е по-добър, обаче лично не мога да чуя разликата между 9 годишен Pioneer за 400 и кусур кинта тогава и доста по-пресен Kenwood, приличащ на нисък клас. Това на 2 еднакви возила с еднакви говорители.
                    Последно редактирано от sparkybg; 22-07-18, 11:03.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                      И аз съм на мнение, че СД/ДВД и други дискови носители в колата са изпята песен. Вибрации предостатъчно, а и механично износващи се части, зацапване на главата и тн. Отдавна вече има достатъчни по обем компактфлаш/секюрдиджитал карти флашки и тн. носители, които нямат механични износващи се части. Отделно и разни и разнообразни аудиоформати, освен МР3. Андроид/линукс отдавна вече може да чете доволно много на брой и разнообразни видео и аудио формати. Всеки среднограмотен потребител и могъл да си подбере на вкус и на цвет подходяща музика/наФигация за колата. Споровете са излишни - на вкус и на цвет товарищей нет.

                      Мъча се с един стар пайниър - купуван 2007-а. Преди работше добре, и много рядко прекъсваше диска. Сега обаче най- малката неравност води до прескачане на "иглата", грешка във фърмуера, и изчезване на СД-то от менютата. Иначе усилвателя си е добре. Почиствах му главата, пооправи се малко, но пак си прескача...
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                        Това е идеята. Има и други варианги по-дълъг лентов кабел. Има и с 8 ядра и андроид 8 и тн. на съотв цена. За мен хитрото е сваляемия дисплей, и 1 дин конзолата.
                        Прикачени файлове
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                          Понеже естествено го рахвърлях на кванти, та малко инфо:

                          - Аудио кодек - WM8758B - на Андроид платката
                          - Видео кодек - ADV7181D - на Андроид платката
                          - Крайно съпало - TDA7288 - ще се смени с TDA7850
                          - Има и някакъв превключвател на аудио канали на ROHM - BD37033FV, но нещо не съм напълно сигурен за какво е.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                            Да допълня - тунера е с по-добрия от двата варианта, монтирани на тия полюции - TEF6686.

                            BD37033FV е саунд процесор. В него е еквилайзера, волумето, изхода за subwoofer. Ще пробвам тунинга с директното му управление, евентуално.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                              Вече е руутнато, с инсталиран Malaysk ROM с Xposed в него, MCU-то е ъпдейтнато до последна версия с корекция на звука, логото е сменено с NISSAN-ско.

                              Чакам си крайното стъпало + по-голям кондензатор + TEF6686 тунер (оказа се че лъжат като дърт циганин и е с TDA7786) и ще да го слагам. Ще го ъпдейтна и с по-голям радиатор на процесорната платка.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                ...Чакам си крайното стъпало + по-голям кондензатор + TEF6686 тунер (оказа се че лъжат като дърт циганин и е с TDA7786) и ще да го слагам. Ще го ъпдейтна и с по-голям радиатор на процесорната платка.
                                Много е вероятно да не лъжат целенасочено, а да не знаят какво точно продават. И друг път е споменавано, че в чина под един и същ продукт като като външен вид и наименование, се продават Х различни карантии. Та е много вероятно да са ти продали каквото е дошло.

                                Това което си поръчал като тунер е модул или чип?

                                Като цяло ти се чудя как ти се занимава с тоя вид техники де. На мен вече са ми дотегнали и са ми безинтересни. Не искам нито да хакам, нито да пачвам, нито да ъпдейтвам. Гледам да сведа контакта си с тях само до натискане бутони.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X