Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 2din навигатор + мултимедия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От горе има само схема, но не ми върши работа,защото не е обозначено кой кабел на кой пин трябва да е (поне аз не мога да разбера). То затова търся модела,защото нямам кабел (букса мисля,че намерих - 20 пинов ISO адаптер за ELITE,NEO) но като нямам схема, не знам дали са така наредени пиновете на буксата,която намерих.

    Прилагам снимка и на модела на платката на захранването,ако някой може да изнамери схема,че аз не можах. Също и снимка на букстата,която съм намерилEnable GingerCannot connect to Ginger Check your internet connection
    or reload the browserDisable in this text fieldEditEdit in Ginger4Edit in Ginger×
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от DaGa; 06-10-20, 10:38.

    Коментар


    • Не разчитай че си намерил. Това че буксата е еднаква не значи че кабелите са на правилните места. Тук единн съфорумник така си изгори неговото, което му продадох. Имало букса, от стара мутимедия, включил я, и това му беше последното включване на ERISIN-а.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Точно за това издирвам модела,за да видя как са подредени пиновете и ако трябва да пренаредя буксата. То по тази схема отгоре иди разбери кой кабел на кой пин е. Засега дори и да разбера само кои са пиновете на захранването ми е достатъчно, за да видя дали изобщо работи

        Коментар


      • Масата се разбира елементарно. Захранването (едното) минава през бушона - и там лесно. Просто трябва да гледаш платката. Това ми прилича на див китаец, при това архаичен. Много трудно ще намериш схема на кабелите. Най-много да намериш пак това върху него - той обикновено си идва с букса с кабели и цветтовете са си за неговите жици.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • ognqn - и съм го намерил,но до там , няма схема няма нищо

          Коментар


          • Подкарах го,но само донякъде. Като го пусна светва екрана и до там - нито лого,нито някакво меню - празен екран. Като натиска бутоните издават звук,но по екрана нищо не се появява. Само бутона за звука като въртя излиза силата и баса се настройва,но до там. Много странна работа.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • С проба/грешка по размяна на пинове постигнах частичен успех.
              При натискане и задържане на бутона Mode влиза в режим на телевизия, с още задържане ( но не забелязах колко) влиза в навигация, но разбираемо ми иска sd карта (Някой да е виждал подобно меню,за да ме насочи откъде да сваля навигация ?). Засега само тези менюто успявам да отварям. Телевизията ясно,че надали ще хваща, търся из нета такова меню,за да видя каква навигация да сваля,но засега нищо. Някой да е виждал подобно меню? Странно ,че при задържане на бутона apps нищо не става. Също така издирвам архаичен видео кабел, май s video Svhs се води. Трябва ми за тази букса (AV in/out) да му бодна една камера за задно, имам чуство,че търси сигнал от камера (явно съм дал + на пина за задна) и затова дава син екран.

              П.С. Подкарах и бутоните да светват при включени светлини,но не мога да разбера защо ми излиза този предупреждение да не включвам видео менюто.

              Също така се чудя защо само това меню Navigator ми излиза.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_912845.jpg Прегледи:3 Размер:327.4 КБ ID:6715187 Боря една 2 Din мултимедия, свалих пайнер висок клас ,за да го сложа на жената в колата ,сложих китаеца в работната кола .....от звука съм меко казано разочарован.Но за работната кола не е толкова важно....

                Андроид 10 ..2/16 гб. Работи бързо,не забива...и толкова
                Радиото работи...по слабо но търпимо....Като е намалено...се чува фоноф шум.Със вградения микрофон,през блутут, като е тихо,се говори нормално...движи ли се колата...не ме чуват.Закачих изнесения микрофон от пайнера,не работи,в менюто намерих код и в настройките му давам външен микрофон и дотам.

                Иначе видео във full HD 1080 си работи безгрижно.Има си всичко....

                Та какъв е тоя микрофон,жака е 3.5 мм моно
                На пайнера е 2.5 мм моно...резнах му кабела и сложих директно букса...не и не.Според мен е кондензаторен ,но защо от пайнера не бачка?
                WAZE си работи екстра,пускам го под 3-5 секунди.

                Важно ми е,да говоря свободно от телефона,да работи радиото,да има WAZE т.е гпс....мултиволана ми беше важно,но и така ще свикна..

                Та ако не оправя микрофона,ще го удавя това китайското.
                Говорителите са фишер и имам филтри по педя на канал,незнам дали те не ебават звука в комбинация със китаеца.Пайнера свири уникално с фишерите.Ще пробвам и без тях да видя.
                Последно редактирано от Roninn; 01-03-21, 22:18.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • Привет,да попитам тези които са взимали нова мултимедия дали е голям масивен топуз или е от онези тънките назад (дето в дълбочина няма нищо)...питам понеже ме съветват да търся нещо по масивно,от старите (уж били по истински...)

                  И другото ми питане е-някой ползва ли медия ALPINE /iva-w200ri/ или ALPINE.IVA-W520R
                  да даде отзиви че имам някои въпроси.
                  Последно редактирано от lakatnika; 19-11-21, 23:18.
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • bullet_pk
                    bullet_pk коментира
                    Редактиране на коментар
                    Отварял съм китайска масивна медия и вътре платката е толкова малка, че може спокойно да се завърти вертикално и да се направи
                    медията от тънките. Останалото пространство е кухо. Механика за СД така или иначе няма.

                    При марковите може и да има разлика.

                    Моята е тънка, китайска с Андроид. Вече над две години работи безпроблемно и вади приличен звук като за китаец.
                    Последно редактирано от bullet_pk; 20-11-21, 10:48.

                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Някои имат механика за DVD. То реално това е обемистото, даже и в марковите. Останалото е една дънна платка грубо 17-18 на 10-12см, върхъ която е крайното стъпало, тунера, евентуално DSP-то, микроконтролера, който стартира всичкото това (и който управлява дисплея докато основната платка се освести след пускане) и разни други истории + малка андроид платка, където е основния процесор, паметта и т.н.
                    Последно редактирано от sparkybg; 20-11-21, 10:50.

                • Вдигам стара тема, че да не отварям нова. Какъв MP4 плейър ползвате? Вместо да свалям MP3 от ютуба, свалям MP4 и съм качил 150-60 клипчета на мултимедията. Доста по-забавно е от MP3. Проблема е, че видеоплеъра, който върви с мултимедията не може да ги разбърка. Открил съм един, който ги бърка, но пък не се стартира автоматично при тръгване и е досадно след всяко спиране да го търся и настройвам. Поне десетина други плейъра от гугъл плея пробвах, но там пък не работят копчетата на волана.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Натиснете снимката за да я уголемите Име:image_912845.jpg Прегледи:3 Размер:327.4 КБ ID:6715187 Боря една 2 Din мултимедия, свалих пайнер висок клас .....
                    Мернах темата...На това му бих шута два месеца по късно....отвратителен звук,лош фм тунер...лош микрофон или обработка.....

                    Върнах си стария много висок клас пайнер и забравих.Вчера на сина в колата монтирам 2 дин ...пак не ми хареса ...


                    Странното е че,това 2 дин отиде в едно бмв и човека каза че свирило уникално добре????.

                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • Има няколко хардуерни "издания", няколко настройки (дето могат да се изключат) и няколко вида връзване (със/без външен усилвател). Башка дето много зависи и от говорителите какво ще замажат. Има и разни плеъри, дето и те правят обработка, ако искаш.

                      Има и тук-тампо някой ъпдйт, дето оправя разни говна по настройките на чипа, който прави крайната обработка. В ранни версии без DSP чип, имаш само бас/средни/високи/лоуднес, но са грастично осрани от ктайците като параметри. Имаше ъпдейт, дето го оправя. Вариантите с DSP вече масово са ОК като качество (поне на изхода на DSP-то) - там пък има няколко варианта на крайно стъпало, кондензатор и дросел на захранването на крайното стъпало.

                      Трите, с които съм имал досег, първото без DSP и с осраните параметри, оправено с ъпдейт, другите 2 с DSP, в крайна сметка свирнаха добре. Последното го вързах към фабричния усилвател, също нямам забележки, даже тъкмо напротив - изключил съм му всички обработки и се справя изключително добре.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X