Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 2din навигатор + мултимедия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Blown e brown, тоест кафяво.
    Това е ясно, просто за подсещане, че е от схемата на Прасчо

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

      И аз нея гледам.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

        Разбрах за какво служи Brake Line. Това е кабел, който се свързва към бутона на ръчната спирачка. Не позволява да се гледа видео, ако не си дръпнал ръчната.

        https://m.youtube.com/watch?v=YZOhfIDHfSA


        Подозирам, че при мен това е розово с черно. Кафявият трябва да чака +12V при включване на задна.

        Ще свържа всички кабели без тези двата. Би трябвало да не ми позволи да пусна видео. Ще подам маса (за всеки случай през пробна лампа) на розовия с черно. Ако видеото тръгне, значи съм прав.
        Последно редактирано от bullet_pk; 22-11-18, 21:28.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

          Колега, това за ръчната е написано преди 3 поста, просто го сложи на маса, минус на захранването, за да ти дава да гледаш и в движение.

          Коментар


          • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

            Свържи го както трябва, за да не се налага да използваш моторна спирачка...

            - Как се осъществява спиране с помощта на двигателя?
            - То е поетапно. Първо се спира с номера, след това с бронята, после с радиатора и едва тогава започва истинското спиране с двигателя.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

              Най-много мразя, в студено време да ровя по инсталацията, да запоявам кабелчета, да откопчавам вкочинени пластмасови кори, да си навирам и дера ръцете по тясни дупки. Но сърце юнашко не трае, а и ми омръзна повече от месец да слушам монотонния звук на стар предкамерен дизел. За това цяла Събота в студа си монтирах новото радио.

              1. Махнах старото и изрязах дупката, за да влезне 2DIN. Въпреки, че моето радио е от по-тънките, не влиза без рязане.
              2. Изрязах оригиналната букса и запоих ISO конектор (евробукса).

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ... ПП: Аз несъответствия не виждам, ако проявя малко въображение. Само един кабел не съответства като цвят. Orange/black при теб е brown/black, a pink при теб е pink/black. Това имали в склада, това сложили.

              ППП: Ръчна спирачка е "hand brake". Само "brake" е само спирачка, разбирай стоп машинката. За какво му е тоя сигнал нямам ни най-малка представа. Ако съдя по схемата просто трябва да се върже към маса.
              Тук Спарки се оказа прав - кафявото е за към ръчната и го свързах към маса, защото иначе не пуска клипчета. Розово с черно е сигнал +12V от светлината за задна скорост.
              3. Антената за GPS се вижда къде съм я хванал за един сноп кабели. Не знам дали е правилното място. Пада се под стъклото, хоризонтална е и над нея е само пластмасата на таблото. За сега лови сигнал доста бързо. Винаги мога да я преместя, ако има проблем.
              4. Сързах аварйните към нов бутон. Свикнах му вече да е на касетофона.



              5. Вече монтиран. Трябва да изрежа от нещо 2 странични капачета и да монтирам бутона.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1IMAG0037.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5803974

              6. Последва прекарване на кабела за камерата. Свалих сума ти кори - тази под волана, отстрни в краката на шофьора, на праговете, та чак до багажника. Прекарах кабела покрай оригиналния сноп кабели. Снопа към стоповете излиза през маншон в левия ъгъл на бронята. Не се вижда и трябва да се бърка на дълбоко.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1IMAG0028.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5803978

              7. За камерата, по-подходящо място не намерих:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1IMAG0035.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5803979

              Малко не е фиксирана както трябва и не е настроена. В гаража светят лампи и за това блести:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1IMAG0036.jpg
Прегледи:1
Размер:44.3 КБ
ID:5803980

              Та това е.

              Като цяло съм доволен от медията. Бутва за 30 секунди. Но това при първоначално включване. Като извадиш ключя, минава в stand by и следващия път зарежда за 2-3 секунди до последния екран. Вади доста приличен звук с дълбок бас. Разбира се еквалайзер няма, само bass, treble и loudness. Приложенията за еквалайзер вършат работа, но както каза Спарки не работят за радиото. Тунерът хваща поне двойно повече станции от този на фабричното радио.

              Като цяло - за толкова пари съм много доволен.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                ...да слушам монотонния звук на стар предкамерен дизел...
                Стария предкамерен дизел, в сравнение с "новия" трилитров с директно впръскване, почти не се чува, особено на студен мотор. Единствено заради балансиращите валове вибрециите при трилитровия са значително по-малко.

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                3. Антената за GPS се вижда къде съм я хванал за един сноп кабели. Не знам дали е правилното място. Пада се под стъклото, хоризонтална е и над нея е само пластмасата на таблото. За сега лови сигнал доста бързо. Винаги мога да я преместя, ако има проблем.
                По канон долната и страна трябва да е върху ламарина поне 10X10см. И някога, когато спътниците не бяха толкова силни и толкова много като сега, имаше съществена разлика. Скоро не съм сравнявал.
                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                4. Сързах аварйните към нов бутон. Свикнах му вече да е на касетофона.
                Като на свинче звънче е това. Търси бутон за аварийни от терано 1 (и още куп дърти NISSAN-и и DATSUN-и). Ще можеш да го монтираш в някоя от дупките под уредите и си е съвсем фабрично.

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Разбира се еквалайзер няма, само bass, treble и loudness.
                Не ти и трябва. Хардуерните тон корекции са по-добро решение по дефиниция. Тъпото е че поне на моето китайците бяха осрали и това и хардуернич чип нито се инициализираше както трябва, нито loudness-а работеше както трябва. Добре че един добър човек пусна софтуерен ъпдейт и сега всичко е наред. Тепърва ще се боря с моето. Поне няма да се занимавам със задна камера и прочие полюции.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                  Моите камери ги насочвам така, че да си виждам и теглича. Така мога да спирам и на сантиметър от препятствието. Много помага при маневри на тясно място.

                  Коментар


                  • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                    Наскоро си купих ТВ с андроид, който обаче не можеше да работи с апове от гугъл плей. Вашите 2din музики могат ли?

                    Коментар


                    • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                      Моето работи.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                        И моето работи. Даже си има фабрична икона за Play Store.

                        Обаче с Блутуута нещо не можем да се разберем. Иамам китайска ELM327 блутуут джаджа. На телефонът ми работи с Torque Lite. На телефонът си включвам Bluetooth-a, намирам устройството и се свързвам с него. После стартирам Torque и то си намира протокола с който работи и забочва да чете.

                        Обаче радиото въобще не намира ELM327 устройството. Странното е, че намира телефонът ми. Не знам дали е някаква несъвместимост между различни версии на Bluetooth=
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                          ELM-a май имаше някаква шашмалогия за да стане видим за андроид-а, обаче не помня как беше... Пробва ли да го извадиш и после пак да го вкараш? Елма де, не другото...
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                            Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                            ELM-a май имаше някаква шашмалогия за да стане видим за андроид-а, обаче не помня как беше... Пробва ли да го извадиш и после пак да го вкараш? Елма де, не другото...
                            Пробвах. Въпросът е, че на телефона си работи. Както и да е, не е толкова важно
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                              Стоя си в колата и се кефя на звука, който вади китаеца. Хубав и дълбок бас. И това с оригиналните говорители на Траното. Но на преден ляв му е скъсана мембраната ... Мисля да ги сменя всичките. Но както винаги съм стиснат и не ми се дават много пари. Мисля си за Alpine SXE-5725S. Около 60 лв са в е-мага 2 бр. Някакви мнения?
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                                С Hertz съм сменил и 4те. И на двете теранота. Бива. Има си и тема по въпроса. И пищялките отпред съм сменил със същата марка. И филтри сум правил по тоя повод.

                                Ако съвсем не ти се дават пари, може би имам един преден здрав оригинален говорител.
                                Последно редактирано от sparkybg; 11-12-18, 14:34.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X