Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сгрешен цвят на кола в големия талон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сгрешен цвят на кола в големия талон

    Здравейте колеги, вчера купих на приятелката ми кола нов внос и трябваше да извадим транзитен номер. Човекът от автокъщата ми съдейства за това всичко да стане бързо. Извадихме номера, взех си временния зелен талон, но не му обърнах внимание защото валеше порой, бързах че съм нощна смяна и ме чакаха 200 км път. Днес сутринта чак забелязах че в талона са написали цвят червен а колата е графитно сива, също така са объркали и марката писали са БВМ (BWM) вместо Бмв. Та въпроса е ще има ли някакъв проблем с регистрацията в понеделник, ще трябва ли да карам колата на техно тест заради сгрешения цвят, освен този талон имам и оригиналният италиански талон в който е правилната информация, надявам се да няма проблем че в кат съм патил и за по дребни неща.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

  • #2
    От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

    Все си мисля че за марките има някаква база данни няма как да объркат как се пише BMW, малкият ми син (5 годишен) знае как се пише, а хора на които им се плаща за това правят такива глупави грешки
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #3
      От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

      Тези временни талони при основната регистрация едва ли някой ги гледа в КАТ.На канала техниците си проверяват всички неща номера цветове и т.н. и ги вписват в документите така че , няма да имаш никакъв проблем особенно за цвета.Нали междувременно с временните номера може да решиш да си я боядисаш колата и направо с регистрацията да си смениш и цвета то е същото.

      Временните регистраций са за придвижване от точка А до точка Б по законен път и толкова срока им е минимален и никой не ги гледа толкова под лупа нещата.Така че , не се притеснявай всичко ще е на ред.Отивай в КАТ пускай си документите и си чакай реда и толкоз.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

        Никой нито ги чете, нито признава за нещо написаното в тях. Моята не и бяха писали нито цвят, нито номер на двигател.
        Гледай само номерата да са на място и да пише, че можеш да се движиш без ограничение.
        В постоянния талон всичко си беше на място.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

          Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
          Все си мисля че за марките има някаква база данни няма как да объркат как се пише BMW, малкият ми син (5 годишен) знае как се пише, а хора на които им се плаща за това правят такива глупави грешки
          При последната ми регистрация:
          - сбъркаха цвета
          - сбъркаха ми името - така им било в системата, нищо че в личната ми карта, издадена от същата тая система, пише друго.
          - помотваха се да го пишат пътнически, при все че си беше дошъл с N1 от Италия и въпреки че отговаря на всички изисквания за N1 още като му видиш табелата пшри мотора.
          - помотваха се да го пишат 3+1, вместо 4+1, привсе че беше допъл от Италия 4+1 и имаше 5 оригинални пълноценни колана и всичкото това го пишеше в талона.
          - поискаха превод на талона, въпреки очеизвадността на всичките тия работи , "да не би да пишело нещо по въпроса".
          - на другия ден след като им заносох всичко дето искаха и накрая сколасаха да го пишат 4+1 N1, посикаха да си платя втори път за номерата, защото не можели "да усвоят" парите, дето съм платил вчера. Не можеха и да ги върнат, та трябваше да ходя на касата на МВР в сградата до Солни пазар да си ги искам от там.
          - след всичкото това за капак ми сбъркаха първата буква от номера на мотора. Добре че шасито не сбъркаха.

          Положението е трагично. И с "мерките", които се чува че готвят, ще стане още по-трагично.

          Като отидеш на регистрация гледай, чети и сверявай всичко по 10 пъти, ако ще 1000км път да те чакат! Друг начин няма.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

            Като им вземат регистрациите, ще го мислим това. Гражданска структура се вкарва в ред много по-бързо и по лесно от полувоенизирана.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Като им вземат регистрациите, ще го мислим това. Гражданска структура се вкарва в ред много по-бързо и по лесно от полувоенизирана.
              Ти кво сега, наистина ли вярваш че ще раздават на "редови" граждани въпросните правомощия/функции?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

                КАзват, че ще ги местят в Министерство на транспорта. Кога, как, дали изобщо...ще видим.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

                  А днес казаха че първоначалния преглед и монтиране на номерата ще стават в частни фирми. Сама по себе си идеята е ОК, ама проблема е там че доказано не сме в състояние на упражняваме ефективен надзор над такива дейности.

                  Местенето в Министерство на танспорта е преливане от пусто в празно, и в преходния и известно време след него период ще е тотален хаос и добро оправдание за усвояване на едни пари, пак.

                  Филма "Местене на дадена дейност в частни фирми" пък не е като да не сме го гледали вече. Още повече че сами твърдят че дейността ще е силно "надзиравана". Аз поне не знам за частен сектор със силен надзор, в който тоя надзор да се ползва по предназначение, вместо за удобно наместване на определени хора в определен бранш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

                    Хвърлят някакви идеи по вятъра и пробват-кое където падне, как ще се приеме.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

                      Някога ГТ преглед се правеше само в КАТ. Опашки, няколко на брой, това всяка година. Кисели накокаржени чичаци, и зависиш на 100% от тях.
                      Сега като има частни ГТП може да си избереш най-близкия пункт, и отношението е коренно различно.
                      Дано и с регистрациите стане така. В момента е нетърпимо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Сега като има частни ГТП може да си избереш най-близкия пункт, и отношението е коренно различно.
                        Мхм, и можеш да прекараш на преглед абсолютен полуразпадащ се дарак, зад който е невъзможно да се диша. Същото ще стане и с регистрациите, можеш да си напълно сигурен.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Мхм, и можеш да прекараш на преглед абсолютен полуразпадащ се дарак, зад който е невъзможно да се диша. Същото ще стане и с регистрациите, можеш да си напълно сигурен.
                          Aз съм ЗА.
                          Особено след темата за МОСВ. Основното замърсяване изобщо не е от дараците, ами от неадекватната лъжлива Топлофикация, и желанието на хората да нямат общо с нея. Едно кюмбе пуши колкото 50 дарака, поне. 30% от домакинствата като разпалят пластмасите и боклуците, и после не можеш да си отвориш прозореца.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

                            От къде тъгва темата, къде стигна.

                            Сгрешеният цвят във временното свидетелство или каквото и да е (рамата поме да е горе долу вярна) не е никакъв проблем за регистрацията на автомобила.
                            Още по-малко пък да се налага специално да се ходи някъде. При самата регистрация обаче трябва да се обърне внимание на грешките. Най вече на хората, които правят идентификацията. Жените, които обработват документацията не виждат физически автомобила. При избора на марка и модел се ползва база данни въведена в системата на съвсем друго място (отдавна нищо не се пише на ръка). За сбъркано име ми е твърде трудно да го повярвам. Теоретично е възможно, ако по някаква причина е променяно и актуалната информация е друга.
                            За едно обаче Спарки е прав:
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Мхм, и можеш да прекараш на преглед абсолютен полуразпадащ се дарак, зад който е невъзможно да се диша. Същото ще стане и с регистрациите, можеш да си напълно сигурен.
                            Иначе всичко е нормално. Важно е да се плюе! Конюктурно е правилно!

                            Поздрави! Бъдете живи и здрави.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сгрешен цвят на кола в големия талон

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              ...За сбъркано име ми е твърде трудно да го повярвам... Теоретично е възможно, ако по някаква причина е променяно и актуалната информация е друга.
                              Актуалната информация е в личната ми карта и не е променяна от 35 (тридесет и пет) години, включително адреса. И на мен ми беше трудно да го повярвам. По стечение на обстоятелствата и собственото и бащиното ми име не са от най-стандартните, та редовно ги бъркат. Свикнал съм. Но някак ми беше "леко" странно точно в системата на МВР да ги омотат. Имам още 3 автомобила на мое име в същата система, и в талоните им всичко е наред, имената ми включително.

                              ПП: Иначе за плюенето - факт е че в системата има проблеми, и тия проблеми са от много години. Опашка по цялата улица до където ти стига погледа говори достатъчно. Невъзможността за "усвояване" на вчерашно платените пари говори за начина на мислене на хората, от които зависи решаването на тия проблеми. Това може да го измисли единствено някой с изключително болен мозък, неносещ никаква отговорност за свършеното.

                              ПП: Всичките тия теми изобщо нямаше да ги има, ако в КАТ се минаваше за нормалния половин-един час, и всичките тия грешки, или поне голямата част от тях, нямаше да има къде да се случат ако не се разнасяха хартийки на амнайсе гишета. Моето плюене е единствено заради това. При наличие на транзитен номер, номера и талони могат да се получават и по куриер включително например, вместо да висиш на трета опашка. Всичката бумащина може да мине по пощата или по електронен път и да отидеш само на проверка на истинността и. Въпрос на организация.
                              Последно редактирано от sparkybg; 30-06-18, 12:59.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X