Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бордов двигател от кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бордов двигател от кола?

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    ....
    На мен ми е чудно каква трансмисия има това та да вади 80 км/ч
    От продължението на същия мотор, скорости от голф. И с три пъти по- голям разход, а ако се и чипоса
    Първоначално публикуван от sofftroad Преглед на мнение
    Любопитно ми е как е решено охлаждането. .
    И на мен, имаше го и в други теми, вкл и за дв фв1,6д.
    Последно редактирано от veskov; 19-01-19, 21:52.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Бордов двигател от кола?

      Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
      Иска ми се да напиша, че сигурно е 80 възела, а не километри. Като лаик на тема морско-речен трнспорт съм сигурен, че е възможно, ако е по надолнище и е чипосан голфа. Но няма да го напиша.
      80 възела са около 150 км/ч скорост по вода постижима само от състезателни лодки със специални корпуси и мотори по над 1000 кс . Обратното 80 км/ч са около 45 възела което пак е доста голяма скорост .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Бордов двигател от кола?

        Голяма,но не недостижима еле ако е добро моторчето и всичко е сметнато идеално - мотор,трансмисия,предавателно число,винта,баланса,теглото,водолинията..........ма тоя номер още не съм го виждал,виждал съм мотори които са на 4 ремонта вече,всяко вадене е ремонт
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Бордов двигател от кола?

          Нищо не сте разбрали!
          .... двигател от WV 1,9 тди (вече ги има по 200-300лв.).... тука е разковничето.
          Тези двигатели, особено ако са от Пернишка автоморга, идват към лодките с историята си и с все тунинга натрупан през годините.
          След като ги качиш на лодка, па еле и у Гърция, се прераждат, и разкриват качествата за които са си мечтали. Но просто не е имало как да проявят у Гоуфо.

          П.П. Май ще е добре в подобни теми да не ползваме мерки и теглилки. Откакто ловци и рибари започнаха да спазват това правило темите вървят някак..... по-леко.
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • #20
            От: Бордов двигател от кола?

            Аз имам само надувна лодка, с гребла ...
            обаче съм чувал, че на лодка мотора работи на такива режими щото автомобилния не издържа много.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #21
              От: Бордов двигател от кола?

              Звравей те, скороста от 80км/ч я постигнах при един бас (не я карам постоянно така) по течението на р. Дунав ,имам доста свидете ли , нормално си върви 65-70км/ч при около 4000 -5000 об/м (оборотомера е до 4000 об/м) двигатела е 1,9тди 110кс vw. чипван комп и сменени дюзи мисля бяха 216м. за 4годни съм късал само ос на турбо (беше виновен клапана N75 за реглажа на турбото). Не прегрява . За разхода на гориво за да съм коректен предполагам че е толкова ,защото резервоара е винаги до горе ,но горе долу е толкова.Трансмисията е Алфа 1 втора генерация от 4,3л. меркруизер ( не знам предавателното число). Винт мисля че е 14 х19 стоматен.

              Коментар


              • #22
                От: Бордов двигател от кола?

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Голяма,но не недостижима еле ако е добро моторчето и всичко е сметнато идеално - мотор,трансмисия,предавателно число,винта,баланса,теглото,водолинията..........ма тоя номер още не съм го виждал,виждал съм мотори които са на 4 ремонта вече,всяко вадене е ремонт
                Колега,моите уважения но явно точно с този мотор на VW не си наясно.Въпросния без проблем изкарва половин милион,че и отгоре.За да ти се случат четири ремонта с тоя двигател,трябва да има нещо сбъркано извън мотора.Това е един от най-сполучливите им двигатели,доста по надежден от старите 1.6Д и 1.6ТД и от почти всичките им съвременни дизели.Тук при нас е хит сред рибарите,редом със старите мерцедесови дизели,но разликата в поколенията,мощността и теглото си казват думата.Преди ползваха стари предкамерни дизели на пежо и фолсваген,но прегряването ги убива доста бързо.

                Коментар


                • #23
                  От: Бордов двигател от кола?

                  Здравейте,
                  четох доста в интернет, както и темата на колегата който е сложил двигател от Голф, така и други които са успели да пригодят автомобилен двигател в лодка.
                  И така се захванах и аз. Моят случай е следният: Лодката е Монтерей 262 с браво 3 колона. Оригиналният двигател беше Меркруизер 7.4 300к.с. С оригиналния си двигател лодката развива максимална скорост около 50 възла.
                  Двигателя който пригаждам е БМВ 3.0 ТДИ М57 193 к.с. от 5-ца 2001г. Същият този мотор е използван за база на Yanmar 6BY-220(260). Разликата е, че се слага друга по-голяма турбина с водно охлаждане и охлаждаеми колектори. Моят двигател ще го пробвам с турбина от Х5 220к.с която е малко по голяма от оригиналната. Смятам да и увелича с 15% надува с което да компенсирам охлаждането на самата турбина, но така че да не загубя и ефективноста от изгорелите газове.
                  Купих си интеркулер с водно охлаждане, като смятам да го направя да се охлажда с прясна вода, която ще охлаждам с морска (понеже интеркулера е алуминиев и от морската вода ще приключи бързо). Циркулационната помпа за интеркулера е Pierburg CW50 оригинална от БМВ 750 използвана за същата цел. Тук идва малък проблем със температурата на охладения въздух след интеркулера. Тя трябва да бъде около 60 градуса за да се избегне прекомерната кондензация. За тази цел си купих процесор Arduino Uno който ще програмирам като PID контролер и ще свържа температурен датчик. Процесора ще контролира оборотите на помпата и така ще постигна постоянната температура на въздуха след интеркулера.
                  Охлаждането на двигателя ще бъде също на два кръга. Оригиналното охлаждане с антифриз ще се запази и антифриза ще охлаждам с морска вода в топлообменник 75кВ за басеин от неръждаема стомана.
                  Единствения проблем за момента ми е свързването към Z-колоната, защото маховика на БМВ-то е по-малък от този на Меркруизер-а и трябва да намеря coupler който да пасне на този маховик. Също ми се иска да махна въобще този маховик (защото е демпферен) и да сложа плътен такъв, но трябва да е същия размер. В краен случай съм решил да го блокирам с пинове и вече да не е демпфер.
                  Ако е възможно колегата сложил голфа да направи някоя друга снимка на coupler-a, евентуално да взаимствам някоя идея. Мерси Предварително.
                  Ако някой се интересува бих обяснил по подробно и мога и снимки да пратя.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X