Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

    Привет на всички! Имам въпрос на пръв поглед много странен.След голямо умуване се спрях на тези модели.Изчел съм всичко за тях(а и не само) и в този и в Subaru форума.Наясно съм, че са много различни, но отговарят на моите изисквания.Въпросът ми е оправдана ли е цената на ЛК150 т.е. струва ли си да платя два пъти повече отколкото за Subaru.Интересува ме също кой е по-добрия избор откъм надеждност.Кой е по-добрия избор в дългосрочен план? За да не съм голословен искам да поясня критериите си:

    -да е комфортна
    -да става за забежки извън пътя
    -да е надеждна
    -не искам паркетник, но и 100% джип не ми трябва
    -японска марка + постоянно 4X4 , автоматик
    -Outlander Mitsubishi не ми допада

    Наясно съм, че има и други модели, които биха свършили работа, но ме интересуват само тези два модела.
    Въпреки, че е offroad форум зная ,че тук има много компетентни мнения трупани с години, а и много собственици на Оutback за това и си позволявам такава тема.Тя не е с цел да се сравняват джипове с коли или да създавам някакав спор!

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

    Колега, двете коли имат принципни различия...Цената им подсказва това. Ако имаш необходимост от плюсовете, които дава Лендкрузера, то няма никакво място за чудене ! Тоца трябва да го изясниш ти ! Едното е джип /все още/, другото е височко комби...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

      Тез двете....освен, че са 4х4....друго общо нямат. Субаруто е лека кола. А тоя ЛК си е джип, та джип. От най-истинските. Отделно вътре какво е.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

        Абсолютно съм съгласен,че ЛК си е джип.По скоро въпросът ми беше за надеждността на двете возила в дългосрочен план.Това изясня ли си го избора ще е ясен.Да не говорим,че по добре да имаш повече и да не ти трябва отколкото да ти се налага и да нямаш.Каквото и да реша силно се надявам да имат и друга положителна прилика освен,че са 4x4(надеждност).
        Subaruto е и доста рядък модел с този двигател, та може и това да стане проблем.Демек и с това LC е с предимство.
        P.S. Питането е за LC 150 с трилитровия мотор

        Коментар


        • #5
          От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

          Не знам какво се разбира под "надеждност", но преди година пътувахме с един приятел към Гърция за риба рано сутринта на люлинската магистрала... Той караше, колата субару легаси 2008г... Изскочи заек, а у лЕво, а у дЕсно... Избегна го и продължихме... След километър хоп още един ушко... Тряс!!! хрррр туп-туп-туп... Спряхме... Бронята на земята, подкалника също... човека е автомонтьор - набързо понамести нещата и продължихме... Щом вдигна 90км и волана взе да вибрира яката... В крайна сметка се оказа, че и полуоската е изкривена...
          Това нямаше да ни се случи, ако бяхме с ТЛК... Поне не от заек
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

            Първоначално публикуван от geshev2000 Преглед на мнение
            Абсолютно съм съгласен,че ЛК си е джип.По скоро въпросът ми беше за надеждността на двете возила в дългосрочен план.Това изясня ли си го избора ще е ясен.Да не говорим,че по добре да имаш повече и да не ти трябва отколкото да ти се налага и да нямаш.Каквото и да реша силно се надявам да имат и друга положителна прилика освен,че са 4x4(надеждност).
            Subaruto е и доста рядък модел с този двигател, та може и това да стане проблем.Демек и с това LC е с предимство.
            P.S. Питането е за LC 150 с трилитровия мотор
            Именно трилитровия мотор е ок при Крузера, а при Субаруто 3.6 не е много слънчев мотор, проблемен е още от Трибеката преди време. Ако имаш възможност вземай Йотата и със здраве да я караш много години
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

              Това за мотора на subaru-to не го знаех.Аз като четох за него голямо хвалене падна.От всички H6 бил най-усъвършенстван.Но съм склонен да приема,че не е .Затова и тук питам.Поне съм наясно,че се казват нещата каквито са.Благодаря!

              Коментар


              • #8
                От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                Първоначално публикуван от geshev2000 Преглед на мнение
                Това за мотора на subaru-to не го знаех.Аз като четох за него голямо хвалене падна.От всички H6 бил най-усъвършенстван.Но съм склонен да приема,че не е .Затова и тук питам.Поне съм наясно,че се казват нещата каквито са.Благодаря!
                Н6 3.0 да, но 3.6 е спорен и по-проблемен.
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                  Ами той и Н6 3.0 на субару не е цвете. За 3.6 нямам лични наблюдения и не смея да се изказвам, но 3.0 имам все още и не е от най-надеждните двигатели.
                  За ЛК 150 също чувам негативни мнения за дизеловият двигател. Мой приятел миналата година се отказа да си купува 150/ца въпреки, че му беше мечта. Причината беше посещение в тойота софия където видял 8 броя 150 без двг в очакване на нов. И 8/те в гаранция...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                    Ами той и Н6 3.0 на субару не е цвете. За 3.6 нямам лични наблюдения и не смея да се изказвам, но 3.0 имам все още и не е от най-надеждните двигатели.
                    За ЛК 150 също чувам негативни мнения за дизеловият двигател. Мой приятел миналата година се отказа да си купува 150/ца въпреки, че му беше мечта. Причината беше посещение в тойота софия където видял 8 броя 150 без двг в очакване на нов. И 8/те в гаранция...
                    Нищо чудно, те са си и с дълга гаранция, карани толкова години с нашия мазут, който е видял сметката на мотора...Но в момента гледам, че се предлагат нови само с 2.8 мотора, който слаб идва и без това, а бензинови не се предлагат за нашия пазар. Защо не се погледне бензинова 200-ца, на няколко години, наскоро доста внесе у нас една голяма авокъща, от Русия ги вкараха, гарантират регистрация, ценово са тук-тук с нова 150-ка, а проблеми няма там.
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                      Значи аз гледам LC на старо за около 30000 Е.За съжаление явно не съм пораснал достатъчно за нова от магазина
                      200 си е машина отвсякъде,но не ми е по джоба еле пък бензинова(не мисля да слагам газ)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                        Останах с впечатление, че става въпрос за нови коли..Тогава, защо не погледнеш възможно най-новите, т.е от последните бензинови 120-ки с 4.0 мотора ? Много здрава кола, без слаб агрегат, а и ще останат доста парици за околосветско пътешествие Какво като ще е на 10-ина години, виж в Гърция- изпадат запазени...
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Останах с впечатление, че става въпрос за нови коли..Тогава, защо не погледнеш възможно най-новите, т.е от последните бензинови 120-ки с 4.0 мотора ? Много здрава кола, без слаб агрегат, а и ще останат доста парици за околосветско пътешествие Какво като ще е на 10-ина години, виж в Гърция- изпадат запазени...
                          Де тоя късмет за нови.Предложението е много добро.Мислил съм го и аз и отговаря на всички изисквания.А и верно пара ще остане.Явно трябва да преоодолея стреса от разхода на гориво и да скачам.В Холандия литъра е 1.70!!!А с моя крак очаквам среден разход 17,18
                          П.с.На кои сайт да гледам за ЛК120 бензинов от Гърция?В Autoscout24 мисля изскачат оттам,но не съм сигурен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                            Първоначално публикуван от geshev2000 Преглед на мнение
                            Де тоя късмет за нови.Предложението е много добро.Мислил съм го и аз и отговаря на всички изисквания.А и верно пара ще остане.Явно трябва да преоодолея стреса от разхода на гориво и да скачам.В Холандия литъра е 1.70!!!А с моя крак очаквам среден разход 17,18
                            П.с.На кои сайт да гледам за ЛК120 бензинов от Гърция?В Autoscout24 мисля изскачат оттам,но не съм сигурен.
                            Принципно и тук излизат, гледай и у нас. Иначе гледай в car.gr , цъкни на английски език и търси. Не са в аутоскаута обявите от този сайт, мързи ги гърците и само в техния си качват. Иначе гледам в Лайпциг има една 150-ка с 4.0 бензин от 2010-та за 35 евро, но даваш много повече пари, а за какво...
                            Последно редактирано от sonda; 28-06-18, 18:02.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Принципно и тук излизат, гледай и у нас. Иначе гледай в car.gr , цъкни на английски език и търси. Не са в аутоскаута обявите от този сайт, мързи ги гърците и само в техния си качват.
                              Погледнах сайта.Бях в очакване на много по-високи цени,но не е така.Много са си добре даже.В mobile.de не стоят така нещата,а и на толкова години от Германия не ми се иска.Километражите принципно пипат ли ги?И предполагам от автокъща цената+ДДС или греша?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X