Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

    Първоначално публикуван от geshev2000 Преглед на мнение
    Погледнах сайта.Бях в очакване на много по-високи цени,но не е така.Много са си добре даже.В mobile.de не стоят така нещата,а и на толкова години от Германия не ми се иска.Километражите принципно пипат ли ги?И предполагам от автокъща цената+ДДС или греша?
    Е за цената звъниш и говориш...Вдигнаха им яко данъците на големите кубатури на гърците и продават, не вярвам да се занимават с ментарджелъци с километрите. Иначе има специфики относно кола от Гърция, ето тук чети, скоро момчето описа в темата покупката от там на джип:

    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=226208
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

      Разгледай и Лексус ГХ 470 - Ланд Круизър 120 ама с правилния мотор 4.7 В8 [emoji4]
      След 2009 се казва ГХ 460 и е близнак на 150-ката но с 4.6 осмак
      Внасят ги от щатско.
      Мисля влиза в бюджета.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

        Съгласен съм с Росен...Както се казва:Lexus е правилната Toyota.Недостатъците, с които трябва да се примириш са милите, фаренхайтите, радиото, навигацията и до някъде фаровете.
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • #19
          От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
          Съгласен съм с Росен...Както се казва:Lexus е правилната Toyota.Недостатъците, с които трябва да се примириш са милите, фаренхайтите, радиото, навигацията и до някъде фаровете.
          Хубав е Lexus-a.Доколкото си спомням имаше някакви разлики относно проходимостта с LC120.Нямам в предвид само,че е по-нисък.Не помня какви точно,а може и да опира и до комплектацията на отделния екземпляр.
          Не това обаче ме притеснява.За моите нужди и двете стават но:

          -не е ли малко екзотичен модела?
          -май освен с части ще е и трудно намирането на конкретен екземпляр
          -още 2,3 литра надбавка в/у вече високия за мен средно 15 за LC120 4.0

          Не знам много за Лексус,но съм чел за разни компютърни проблеми с доста солено лечение(смяна на компютъра след трудното му намиране и чакане).

          В този ред на мисли не е ли по-безболезен варианта с ЛК120?

          Коментар


          • #20
            От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

            Круизерът със сигурност е по-масов и леснонамираем.За мен 4.0 V6 е чудесен мотор, който е напълно достатъчен за 120-ката.Имам близък с такъв - по ограниченията като се шофира - разход 12/100.Магистрално до 120-130 км/ч - нагоре става страшно като литри.За компютърни проблеми при GX не знам нищо.
            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
            0887/осемпет 66 4осем

            Коментар


            • #21
              От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

              И така, след всичко казано до тук, твърдо се спирам на ЛК120 4.0.Питането беше за други модели, но няма значение.Колкото повече го заглеждам(проучвам)-толкова повече решението се затвърждава.До колкото разбирам и извънградския разход може да е от порядъка на 12,13/100(при разумно шофиране разбира се), което напълно ме устройва.

              Благодаря на всички допринесли за изясняване на темата! След покупка задължително ще се похваля(поснимам,разкажа).На всички участници пожелавам много безаварийни км !

              Коментар


              • #22
                От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                Първоначално публикуван от geshev2000 Преглед на мнение

                -не е ли малко екзотичен модела?
                -май освен с части ще е и трудно намирането на конкретен екземпляр
                -още 2,3 литра надбавка в/у вече високия за мен средно 15 за LC120 4.0

                ......

                В този ред на мисли не е ли по-безболезен варианта с ЛК120?
                Имайте предвид че ТЛК 120 4.0 В6 не е много разпространен модел сравнено с 3.0 Д4Д.
                В този ред на мисли Лексуса може би е точно толкова разпространен.
                Извънградския разход и на двата ще е идентичен но разполагаемата мощност ще прави усмивка на лицето Ви.
                Успех с покупката.



                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Имайте предвид че ТЛК 120 4.0 В6 не е много разпространен модел сравнено с 3.0 Д4Д.
                  В този ред на мисли Лексуса може би е точно толкова разпространен.
                  Извънградския разход и на двата ще е идентичен но разполагаемата мощност ще прави усмивка на лицето Ви.
                  Успех с покупката.

                  Хубав е Лексуса,но не зная явно откъде да го намеря.Откривам 1 в БГ и 2 в мобиле немското.Който знае откъде моля да сподели.ЛК120 бензинов, които отговаря на моите изисквания, дори само в Гърция намирам около 6,7.Реално тръгна ли натам с един ще се върна.
                  Ако действително са съпоставими с ЛК120 4.0 като извънградски разход и трудност за намиране на части,то значи си е сериозна алтернатива за мен.В моите представи примерно дори за основни части да кажем ремъци и водна помпа за Лексус ще чакам доста по-дълго отколкото за ЛК.Но има хора,които имат и поддържат.Те да се включат с реален опит ако искат разбира се.Не съм имал японска кола предназначена за Американския пазар в БГ и наистина незная какво да очаквам.Но в Америка това си е много популярна марка и проблем с частите там няма.Това го зная от личен опит.Отделно този двигател се слага и във 4runner,Tundra,Sequoia, a това са много популярни машини за там.И в Европа ги мяркам, но в съвсем различен мащаб разбира се.А може и излишно да го премислям толкова.Накрая май най-важното е конкретния екземпляр да е възможно най-запазен и поддържан.А части и за двете ще трябват това е ясно

                  Коментар


                  • #24
                    От: Outback 3.6 vs Land Cruiser 150

                    Части има бол и нищо не трябва да те притеснява.

                    Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X