Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стенд преден мост за Бургас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стенд преден мост за Бургас

    Здравейте. Както стсвя ясно от заглаеието интересувам се от читав стенд и човек който може да работи с него за Бургас. От година и половина имам нисан терано . Къпих го с гуми за кал които бяха на 1000км. Направо нови.основно обаче аз го карам по асвслт и забелязах че ппредна дясна се износва от външна страна . Отидох на стенд и ми каьаха че имам луфт в кормилната щанга и тампони на носачите. Смених ги и отидох да ми направят реглажа. Като вземах джипа ми казаха че е ок само имало някакъв наклон кото не можел да се коригира но от него не можело да ми се износва гумата. След 2-3 месеца каране гумата савсем си замима отидох на втори стенд. Там ми коригираха и наклона който предните не можеха.Купих си нови гуми. Но отново предна дясна се вижда поизносена отвън. Сега съм сменил и лагера на главината защото имаше луфт и шумеше. Искам пак да ида на стенд за да не си изхвърля гумата. Та ако някой има информация за читав стенд и човек който си върши добре работата ще съм благодарен.

  • #2
    От: Стенд преден мост за Бургас

    Няма да е зле да напишеш къде си ходил до сега, да не би като ти препоръча човек някой сервиз да се окаже, че вече си бил там .
    Пък и да знаят колегите от Бургас къде да не ходят. Демек и ти помагаш с нещо и на тебе ти помагат

    Коментар


    • #3
      От: Стенд преден мост за Бургас

      В Ситроен, този който е на изхода за Сарафово. Карал съм там (след препоръки) единия Ситроен и Нивата след като я лифтнах. Стенда е срещу халето дето правят ремонтите, рабоника не беше с фирмено облекло и плащах на място. Та дали стенда е към сервиза или е само на негова територия, нямам си идея. Ходенията ми са преди 7-8 г, а работника не беше в най-първа младост, та сега какво е дереджето.....
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Стенд преден мост за Бургас

        Ходил съм на две места в Бургас. Едното е сервиз Мотоексперт, а другото - Авто център Макс. И от двете съм доволен.
        Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

        Коментар


        • #5
          От: Стенд преден мост за Бургас

          Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
          Няма да е зле да напишеш къде си ходил до сега, да не би като ти препоръча човек някой сервиз да се окаже, че вече си бил там .
          Пък и да знаят колегите от Бургас къде да не ходят. Демек и ти помагаш с нещо и на тебе ти помагат
          Първото място където ходих е на изхода на Меден рудник посока Средец. Последната пресечка на комплекса в ляво подминаваш една малка бензиностанция и 100м.след нея в дясно . Второто място пак е в м.рудник но на другия край срещу бензиностанцията на петрол до химическото чистене.
          Днес минах през Макс-а. За 15 мин.бяха готови. Според тях предницата е била затворена а и тоеа и им показа и стенда . Настроиха я,но ми каьаха гумата щом е тръгнала спасение няма. Било по добре да ги сложа отзад за да издържат по дълго. Но как да сложа задните отпред те са савсем нови ,вече не вярвам на стендове и ако и сега не е направена както трябва и те ще заминат.

          Коментар


          • #6
            От: Стенд преден мост за Бургас

            Глей ся, за тия в М.Рудник нищо не мога да ти кажа.
            За Макс-а много зависи кой ти прави стенда, защото имах печален опит с тях, но може да са сменили човека. Казаха, че задния мост на Рав-4ката не се регулирал, а после се оказа, че всъщност се регулира и то от поне две места, както и да е, беше 2013г., сега може да работи вече друг човек (тва май вече го казах ).
            Иначе, както са ти писали колегите, и Мотоексперт, и на изхода за Сарафово, е все на Ситроен и все са добри. На изхода за Сарафово работи Коцето, стар майстор, добър, ама по-предпазлив, на мен ми отказа реглаж, защото не можа да намери в каталога точно моята Рав 4-ка. В Мотоексперт-а, са пак на Ситроен (тва май вече го казах ), ама са по-млади момчета, рискуват и експерементират, от тях съм доволен, те ми свършиха много добра работа.
            Поздрави,

            Коментар


            • #7
              От: Стенд преден мост за Бургас

              Точно така, Коцето. Щом още е той, едно ходене до там ще ти отхвърли душевните дерзания.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Стенд преден мост за Бургас

                A дали имате тел на Коцето.

                Коментар


                • #9
                  От: Стенд преден мост за Бургас

                  0884640266
                  Не гарантирам, обаче, за актуалността на номера.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стенд преден мост за Бургас

                    Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
                    0884640266
                    Не гарантирам, обаче, за актуалността на номера.
                    Благодаря

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стенд преден мост за Бургас

                      В меден рудник има реглаж на околовръстното, някой има впечатления ?
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стенд преден мост за Бургас

                        Да актуализирам информацията относно въпросното "Коце" на изхода за Сарафово.
                        Наскоро се наложи да регулирам преден мост и в Мотоексперт имаха някакъв проблем.
                        Отидох при "Коцето", първия ми въпрос беше: каква е цената на регулировката? Не бях ходил там, а в Мотоексперта беше 35 лв. Коцето каза 42 лв. и тъй-като имах 38, наложи се да отида до Бургас и да взема пари. Върнах се, той започна регулировката и по средата изпъшка театрално и каза "до тук бяхме". Питах какво става и той каза, че щангата била клеясала /а аз ги регулирам средно поне по веднъж на година, доста често и по два пъти, да не говорим, че са ми сменяни самите щанги с нови/. Питах : какво правим? Отговори: вариантите
                        са или да си ги раздвижиш сам, аз ще ти покажа кои щанги са, или колегата в съседното хале. Отговорих, разбира се, че колегата в съседното хале. Добре, каза той, ама да видим дали е свободен.
                        Отидохме при някакъв бояджия, той каза, че е зает и щял да се освободи след час. Като се върнах след въпросния час, го търсих 15 минути, той пиел кафе, заетия човек. Още докато вървяхме от кафето към халето му започна да пъшка и да мънка как да щяло да стане. На края от дясно надигна колата само отпред, т.е. само с едното жило на крика задната гума не се отлепи от земята /не бях виждал до сега такова нещо/ нагря дясната щанга с горелка, поля я с вода и я раздвижи, след това повтори и от ляво същото, но без да надига колата. За операцията, траеща 5 мин. ми поиска 20 лв., дадох му ги без пазарлъци. Когато приключи и въпросното "Коце" на касата
                        ме питаха каква е колата? Казвам Рав 4 . Аха, 54 лв. отчече лелята на касата /къде е 42, къде е 54/. И така регулировката ми излезе 74 лв., при положение, че в Мотоексперт е 35 лв. и тоя номер с раздвижването на щангите си го правят майсторите на место. Освен това, като поисках на края разпечатка, "Коцето" каза: принтера не работи, снимай с телефона екрана, според мен принтер въобще нямаше. А в Мотоексперт, освен, че ти дават разпечатка от финалния екран, при приключване на реглажа, ами ти казват : другия път като дойдеш носи я за да направим сравнение.
                        Оплаках се на моя човек в Мотоексперт, но той каза, че това са два различни сервиза.
                        Да не казвам, че след реглажа, колата имаше същите симпоми както преди реглажа, волана беше завъртян пак на ляво /само че не толкова много/ и колата пак си бягаше на дясно /само че не толкова много/.
                        Та до тук беше с "Коцето".

                        П.с. а колко "професионално" започна всичко, с проверка налягането на гумите и уточнение дали всичко по окачването е ОК, дали няма нещо за смяна и т.н., след което той и сам провери и се убеди, че окачването е ОК, еех ....
                        Но за да съм обективен при Коцето си има и "плюс", съответно в Мотоексперт си има "минус", т.к. при Коцето няма чакане, т.е. няма хора които да се натискат да минават там, а в Мотоексперт става със записване, ех защо ли ...
                        На кратко, който е гледал филма "Башмайстора", веднага ще разбере за какво става дума, въпреки, че в категорията "Башмайстор" попада и бояджията и целия им сервиз.
                        Последно редактирано от bat_pesho; 19-07-19, 01:02.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стенд преден мост за Бургас

                          Преди около два месеца ходих там да ми регулират предницата пък и волана беше завъртян леко на страни. След като намести волана правилно дори ме извика и аз да погледна дали е точно позициониран. Та наистина ме учудват твоите преживявания, амааааа....
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стенд преден мост за Бургас

                            Прав си, измислям си ...
                            Ама дано не ти се случи подобно нещо на тебе, че тогава колко чудене ще падне ...
                            А аз за белята още си я пазя касововата бележка и ме втриса като я погледна и си спомня случая .../оная същата касова бележка дето техния сервиз я издаваше специално за "Рав 4", ами ако бях с ауди или мерцедес .../
                            Последно редактирано от bat_pesho; 22-07-19, 00:33.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стенд преден мост за Бургас

                              Прочети още веднъж,ако недовиждаш ползвай очила. Писал съм, че се учудвам на това което ти си е случило. Не съм писал, че си измисляш или лъжеш.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X