Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Брал съм ядове, при регистрация на промишлен имот в регулацията на населеното място. Как изобщо ви допускат да правите промишленост под терасите на комшиите?

    Ти мааш пет за четири...! Караш по инерция! Хранил ли си поне един работник, демек бил ли си работодател?! За втори път е тоя въпрос към теб?

    Коментар


    • #47
      От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
      Ти мааш пет за четири...! Караш по инерция! Хранил ли си поне един работник, демек бил ли си работодател?! За втори път е тоя въпрос към теб?
      Един приятел прави дъскорезница, не беше за мен, споко. Аз му движих документацията. Не успя да я узакони в рамките на града. Дървообработващи машини в затворени помещения, без комини вредности и т.н.

      Коментар


      • #48
        От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Един приятел прави дъскорезница, не беше за мен, споко. Аз му движих документацията. Не успя да я узакони в рамките на града. Дървообработващи машини в затворени помещения, без комини вредности и т.н.
        Има корекция на отстояния...! И дъскорезницата става виола за ушите на комшиите. Мангизиии

        Коментар


        • #49
          От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Марине, отреби си пощата, че не можеш да получаваш лични съобщения !
          Готово

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Пишат че горят въглища 220кг./ч.
          и са замерени
          9-10% CО2
          и 138г./ч. СО
          и 400г./ч SO2
          въглищата имат сертификати (колко сяра и други хубавини(арсен) имат)

          Без тези сертификати, не може да оцените точност на измерванията.

          Изискайте копия на сертификатите на въглищата които се горят.
          Може да се окаже, че трябва да горят кокс, или в сгурията да трябва да има яко сяра (тъй де, кълна се, анализа горе е точен )
          Понеже взех въглища от тях, пуснах за анализ в акредитирана лаборатория:

          Обща влага:11,7
          Пепел на суха маса: 8,7
          Сяра на суха маса:0.61
          в проценти.

          П.С.
          тази вечер към 3, така натовариха котела, че се чудих къде да евакуирам децата по среднощ!

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Аз съм от "цапащите", формално - от другата страна. Част от производството ми е свързано с отделяне на силно миризливи газове. Незначителна, но достатъчно миризлива в дни, когато налягането изважда вонята от канализацията по улиците. Преди време ни посетиха от РИОСВ след оплакване, мериха, гледаха, и заключиха че няма нарушения на нормите. За миризма норми нямало, пък останалите неща въобще не успяха да ги регистрират дори. На своя глава монтирах филтър с активен въглен на изхода на въпросната техника в опит да не дразня комшиите. До миналата година, когато когато комшия ни стана един крив наемател и докато не докара отново комисия от експерти, не миряса. Те пък от своя страна за да не бият път през ден да мерят, приложиха съвсем друга и неприятна за нас тактика:
          Я-а, пластмаси... Имате ли договор за отпадъците?
          А, тук и железа има... За тях договор?
          Принтер. А касетите какво ги правите?
          Активният въглен от този импровизиран филтър къде го съхранявате?
          И т.н и т.н...
          После, неформално, ни казаха че докато мирише и се оплакват, ще берем ядове щото били длъжни да реагират.
          -А защо не измерите концентрациите?
          -Няма какво да мерим, тоя ни е побъркал. Направете нещо да не мирише.
          Ами наложи се да купим един тъп филтър на стойност няколко хиляди евро за да спи спокойно комшията. Нищо че под прозореца му друг комшия си пали кюмбето зимата с каквото намери покрай контейнерите.
          При вас инспекторите могат да си го позволят! В Стара Загора най вероятно "козируват" като влизат на проверки в завода!
          Последно редактирано от Marin Stoyanov; 02-07-18, 06:18.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #50
            От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

            Те щом козируват шанса да се справите ще е труден.
            Протести пред фабриката и медии.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #51
              От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
              ...
              Понеже взех въглища от тях, пуснах за анализ в акредитирана лаборатория:

              Обща влага:11,7
              Пепел на суха маса: 8,7
              Сяра на суха маса:0.61
              в проценти.

              П.С.
              тази вечер към 3, така натовариха котела, че се чудих къде да евакуирам децата по среднощ!..
              Има ли мирис на развалени яйца?
              Лаб-а питай могат ли да ти измерят % фосфор,арсен,стронций, барий,кадмий,сяра, както във въглищата така и в пепелта им (разликата отива във въздуха и трябва да се хваща при газопробите на дима).

              За ориентир, те ти хубав анализ на българските въглища
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #52
                От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Брал съм ядове, при регистрация на промишлен имот в регулацията на населеното място. Как изобщо ви допускат да правите промишленост под терасите на комшиите?
                Елементарно, терасите на комшиите са дошли след промишлеността.

                П.С. Собствен опит- малък град, много сушилни за дървен материал, работещи с цел икономия на свръхтехнологичното гориво "стари автомобилни гуми". Жалба до кмета и РИОСВ с подписка(моя милост подател, щото един трябва да е на пангара с име и ЕГН). След около два месеца получих отговор, че са идвали. Инсталациите били под ненамколкоси киловата, за които мощности законът не поставял изисквания за ниво на вредните газове. И освен това-вредни газове хич нямало Единствен резултат остана купчината стари гуми, изсипана от неизвестен извършител в нивите до главния път, в деня преди проверката, мисля.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #53
                  От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Има ли мирис на развалени яйца?
                  Лаб-а питай могат ли да ти измерят % фосфор,арсен,стронций, барий,кадмий,сяра, както във въглищата така и в пепелта им (разликата отива във въздуха и трябва да се хваща при газопробите на дима).

                  За ориентир, те ти хубав анализ на българските въглища
                  То това............................(геолог съм на същия басейн!)

                  За горните елементи които си изброил трябва да се направи геохимия на въглищата-скъпа процедура

                  Горните въглища на които направих анализ са донбаски с много висока калоричност!
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #54
                    От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                    Па тъй кажи,
                    сярата по маса им куца,въглерода и той, ноооо един вентилатор в комина и всичко ще е на шест
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #55
                      От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                      Колега, ето и моите 20 стотинки по темата.
                      Когато избирате лаборатория да ви направи тестовете, гледайте да е най-малко акредитирана спрямо ISO 17025, за да си гарантирате че лабораторията има компетентност за изпитване и калибриране. На вас ви трябва заради изпитванията, които се извършват с калибрирани инструменти. Така, когато получите резултатите си, те няма да бъдат просто хвърчащ лист хартия, а здрава основа върху която да стъпите за борбата занапред. НЕ разчитайте на МОСВ - техните тестове не са достоверни в резултатите им. Случвало се е на метър от детектор за органика във въздуха да се разлива пред очите ми хлороформ (без да е под камина) и МОСВ да казват, че всичко е в норми... С друго не мога да ти бъда полезен, НО НЕ ги оставяйте на мира!
                      Поздрави и успех!
                      Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X