Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

    Гражданско неподчинение и блокада на някое важно кръстовище в града е добро начало. Но трябва да се съберете поне 200 души и предварително да известите медиите за протеста, че да влезете в новините. Това за да дадете публичност на проблема на национално ниво. Имам някои канали за проверка, но ще си говорим на 4 очи.
    Последно редактирано от zzlatev; 27-06-18, 16:10.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #17
      От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

      На първо време бих наблегнал на събирането на достоверна информация... Защото както колегата, пуснал темата е отбелязал - с такива идеални официални лабораторни тестове приказките им олекват и си остават 'дрънканици на завистливи съседи'...
      Имаше някакви фирми, предлагащи любителски станции - (сега ги видях - дано не се сметне за реклама https://airbg.info/ - може да има и други)
      Да, това няма да хване голяма част от газовете, но поне ще може да направите статистика кога и как се променя въздуха при определени условия... И да разберете кога и при какви условия е най-гадно...
      И като последваща стъпка - на база на анализа на горните данни, да си наемете (платите) независима лаборатория, която да направи внезапно измерване в желан от вас период...
      И чак след поредоставяне на официален протокол от оторизирана независима лаборатория да започнете последващи действия...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

        Преди време по Тошово време в Търговище работеше акумулаторен завод Енергия. В града под сурдинка се говореше как заболявания като анемия, енцефалопатия, невропатия, увреждане на бъбреците, черния дроб и др. са в пъти повече отколкото в други населени места. От хората разбрах, че оловото се натрупва в човешкия организъм и никога не можело да се детоксикира организма. На работниците даваха кисело мляко и газирана вода. А на града и околните села никой нищо не даваше...
        Минаха години и в нашия град се изградиха и започнаха работа няколко завода за стъкло познати под името Шише джам. И се заговори отново колко завода трови града и как от това производство във въздуха влизали много вредни вещества и как който бързо не си продадял имотите си щели да ги продават неговите наследници.
        Няма да споменавам какво се говори за вредните вещества при утилизиране на боеприпаси.

        И понеже не знам кое колко е вредно през миналия век, когато облака от чернобилската авария висна над България отбивах военната си служба и атакувах тактически близките височини и рупах домати и краставици немити и с кални ръце и дишах прахоляка на пейките в ЗИл-а случайно съм оцелял просто защото не съм знаел колко е вредно да живееш в КМБ.
        В по-късни времена разбрахме, че клетките на мобилните оператори били по-вредни от химиотерапия, защото облъчвали цялото тяло, че децата се раждат с малохормации, или с по три "яйца", уши, дроба и т.н.т....

        Та по въпроса: Някой да каже и се обоснове при това производство, за което е темата какви вредни вещества се отделят в атмосферата, до колко са вредни, какви са концентрациите и в какъв периметър тровят наоколо.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          ....Някой да каже и се обоснове при това производство, за което е темата какви вредни вещества се отделят в атмосферата, до колко са вредни, какви са концентрациите и в какъв периметър тровят наоколо.
          Ама избяга да живееш на село, като мен и доста други - нали ?
          При всички случаи е неприятно да те тровят и комин да пуши в прозорците.
          Още повече е неприятно, когато "наглостта" се превърне в норма за обществено поведение.

          Значи; - Вие се оплаквайте на когото си искате, докато подкупите се плащат, ще си правим каквото си щем !
          Така, един човек, който се занимава с незаконни действия, подтиква останалите и те да излязат извън рамките на закона.
          Защото, когато няма държава - няма законност, излиза че, само "глупците спазват".

          Това се забелязва дори и в уличното движение. Опитай се веднъж да спазваш правилника и хиляди "тарикати" ще те направят на глупак.
          А да живееш с усещането, че си "глупак" - никак не е лесно. Опитвал съм.
          Тогава, или "бегаш", или ставаш като всички.

          В държавата на "тарикатите" обаче - всички са зле!
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #20
            От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Ама избяга да живееш на село, като мен и доста други - нали ?
            При всички случаи е неприятно да те тровят и комин да пуши в прозорците.
            Още повече е неприятно, когато "наглостта" се превърне в норма за обществено поведение.

            Значи; - Вие се оплаквайте на когото си искате, докато подкупите се плащат, ще си правим каквото си щем !
            Така, един човек, който се занимава с незаконни действия, подтиква останалите и те да излязат извън рамките на закона.
            Защото, когато няма държава - няма законност, излиза че, само "глупците спазват".

            Това се забелязва дори и в уличното движение. Опитай се веднъж да спазваш правилника и хиляди "тарикати" ще те направят на глупак.
            А да живееш с усещането, че си "глупак" - никак не е лесно. Опитвал съм.
            Тогава, или "бегаш", или ставаш като всички.

            В държавата на "тарикатите" обаче - всички са зле!
            Така е прав си, особено за последното.

            Живея на село, защото е по-красиво, няма пред очите ми стени и асвалт, а от изток иглолистна, и от запад широколистна гора и за да си влезна в двора преминавам през мост над река. Също има миризми и мухи, не мирише само на цветя, но не и на изгорели газове от "екобуси".

            Поста ми е относно липсата на изследвания какви точно вещества има в тези водни пари и до колко са вредни.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

              Оловото се изкарва от организма, лично тия които се занимават в лаборатория по промишлени вредности ми го казаха. Отиваш, пускат те на системи, и на другия ден си като нов. Това в Иван Рилски.
              Освен това се изкарва от организма по естествен път. Има си пределно допустима концентрация, като я минеш вече става кофти. Времето на оловния бензин не беше много отдавна, и пак оцеляхме някак си.

              Коментар


              • #22
                От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                Някой има ли идея дали в европейската комисия има отдел екология? Да пробваме и там една жалба! Чудя се остана само президента, дали и там да не опитаме!
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #23
                  От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                  Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                  Някой има ли идея дали в европейската комисия има отдел екология? Да пробваме и там една жалба! Чудя се остана само президента, дали и там да не опитаме!
                  Пробваш навсякъде. Институции в бг и навън. ОБАЧЕ, за да не олеквате, като се задвижи механизма. независим изтоник, и изследвания които да приложите. Защото освен жалби, друго нямате.

                  Коментар


                  • #24
                    От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Пробваш навсякъде. Институции в бг и навън. ОБАЧЕ, за да не олеквате, като се задвижи механизма. независим изтоник, и изследвания които да приложите. Защото освен жалби, друго нямате.
                    Така е, но за другото се искат пари-все пак сме в провинцията тук трудно се заделят и 10-20лв.
                    Бях направил предложение, да съберем пари за две камери и двр, защото от РИОСВ докато дойдат и им "издадат" пропуск на портала въздуха става по добър от Родопите, но хората нямат пари-трудно е!
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #25
                      От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                      Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                      Така е, но за другото се искат пари-все пак сме в провинцията тук трудно се заделят и 10-20лв.
                      Бях направил предложение, да съберем пари за две камери и двр, защото от РИОСВ докато дойдат и им "издадат" пропуск на портала въздуха става по добър от Родопите, но хората нямат пари-трудно е!
                      Двр+ камери нищо няма да напарвят, ще снимат един пушек с цвят, евентуално. и? Много добре знам за какво ми говориш, и за провинцията,НО, разберете - това ви е здравето. Няма връщане назад. Борба до самият успешен край!

                      Коментар


                      • #26
                        От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        Някой има ли идея дали в европейската комисия има отдел екология? Да пробваме и там една жалба! Чудя се остана само президента, дали и там да не опитаме!
                        Колега, постави се на отсрещната (административната) страна и ще видиш, че пътят Ви е погрешен... И на папата да пишеш - най-много да изпрати същата лаборатория да провери резултатa...
                        Отсрещната страна гледа само документи... За да предприеме някакво действие, тя трябва да има ОСНОВАНИЕ да го направи...
                        Какво имаме дотук:
                        1. Снимки, от които някъде се вижда някакъв дим, ама какъв - не се знае. И снимки, че няма дим... Това означава ли, че не трябва да си печем пържоли?
                        2. Оплаквания от група граждани, че им мирише.... Отговор от другата страна, че не мирише. Дума срещу дума...
                        За удостверяване кой крив кой прав администрацията предприема законово действие -
                        3. Изпраща се оторизирана лаборатория, която НЕ УСТАНОВЯВА нарушения на въздуха. И така - неколкократно...

                        Та докато не промените т.3 защо смятате, че някой ще повярва на думите Ви, а не на официална лаборатория или на държавен орган?
                        Ти ако бе на отсрещната страна какво би направил? Би затворил предприятие, защото някой се е оплакал, че му мирише, а в същото време оторизирана лаборатория не установява нищо?
                        Та нали ако направиш това, ще те скъсат от съдебни искове - предприятието си има черно на бяло, че е изпълнило мерките, които са му препоръчани, и лабораторията показва, че няма отклонения... А отсрещна - само чувствителен нос на съседи...
                        Не стават така нещата - ако искаш резултат, трябва да използваш правилните административни похвати...
                        Последно редактирано от slowtraveler; 28-06-18, 13:10.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ........................... и лабораторията показва, че няма отклонения...
                          Самият работен процес позволява всякакъв вид манипулации!
                          От моментално спиране на мощностите, до показването им, че работят на 90процента! И примера който дадох по горе: При проверки слагат плат който не е импрегниран с парафин.....
                          Трябва да проучим, коя лаборатория може да ни свърши работа, и естествено на каква цена! Има и друг проблем: не всеки път течението е в една посока! При посока на вятъра от север на юг се замърсява квартала разположен южно от завода, а при смяна на посоката страдат съседите северно от завода-там ситуацията е още по зле-комина е разположен на кота еднаква със жилищните им домове!
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #28
                            От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                            Не се дразни, чак толкова. Даваме ти съвети как да подходиш правилно. на мен друго не ми дава мира, и не намирам отговор:
                            - два квартала (поне 5000 човека) ви "тормози" този завод, и само пишете писма?

                            За да сте последователни, лаборатория, изследвания и т.н Трябва да имате черно на бяло нещо/неща. Иначе е нос vs нос. Ама единият нос има и документи, а другият си е само нос.

                            Няма как постоянно да манипулират резултатите, Ще сложат кепенците на първата седмица!

                            Коментар


                            • #29
                              От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Не се дразни, чак толкова. Даваме ти съвети как а подходиш правилно. на мен друго не ми дава мира, и не намирам отговор:
                              - два квартала (поне 5000 човека) ви "тормози" този завод, и само пишете писма?

                              За да сте последователни, лаборатория, изследвания и т.н Трябва да имате черно на бяло нещо/неща. Иначе е нос vs нос.
                              Ще опитаме........., но не сме чак толкова живущи в квартала! Сериозните млади хора като се съберем сме максимум 200-300 човека!

                              П.С
                              Не се дразня -просто търсим решение от няколко години!
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • #30
                                От: МОСВ или безумният лабиринт в който може да попаднеш!

                                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                                Самият работен процес позволява всякакъв вид манипулации!
                                От моментално спиране на мощностите, до показването им, че работят на 90процента! И примера който дадох по горе: При проверки слагат плат който не е импрегниран с парафин.....
                                Трябва да проучим, коя лаборатория може да ни свърши работа, и естествено на каква цена! Има и друг проблем: не всеки път течението е в една посока! При посока на вятъра от север на юг се замърсява квартала разположен южно от завода, а при смяна на посоката страдат съседите северно от завода-там ситуацията е още по зле-комина е разположен на кота еднаква със жилищните им домове!
                                Знам това, и точно затова те посъветвах първо да направите статистика и да разберете при какви условия и кога е най-голямо замърсяването... За да можете да предвидите кога ще е пушилката и да организирате за тогава платена независима лаборатория...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X