Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
    Искам да кажа нещо, но ще замълча! Човек все пак е хубаво да опита, ако не всичко, то поне възможно повече!
    Е кажи де. За опитването съм съгласен.
    Последно редактирано от Jimi; 07-07-18, 22:19.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #32
      От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

      Според мен, неизказаната мисъл е, да не се занимаваш с глупости при читава кола, която ти върши работа.
      Но е неизказана, щото е вярно също, че за да ти мине мерака, трябва да му се отдадеш.

      Успех в избора, почти съм убеден, че ще е пак Субару.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

        Здравей!Понеже и аз имах питане за същият модел Subaru,ще ти кажа до какви изводи стигнах, някой от тях с помощта на колеги от този форум..Ако си решил да е този модел Outback, е задължително да е с 3.6 двигателя.Първо заради кутията и отделно е по-безпроблемен от другите(4 цилиндрови).Оказа се обаче не толкова безпроблемен, колкото ми се искаше!Отделно е много труден за намиране, скъп за придобиване и със среден разход около 14,15.С две думи много хубаво, но за хора, които задължително искат марката да е Subaru.Истината е обаче, че няма много избор в този клас, а и се слави като надеждна марка.Дано съм помогнал с нещо!

        Коментар


        • #34
          От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

          Първоначално публикуван от geshev2000 Преглед на мнение
          ...Оказа се обаче не толкова безпроблемен, колкото ми се искаше!...
          Нещо повече по този въпрос? Аз лично нищо не намирам като стандартен проблем, за разлика от 3.0 и 2.5 и 2.0R.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #35
            От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Нещо повече по този въпрос? Аз лично нищо не намирам като стандартен проблем, за разлика от 3.0 и 2.5 и 2.0R.
            Моето питане беше свързано и с друга марка и модел.В сравнение с нея не толкова здраво.Иначе ако трябва да купувам такова Субару задължително 3.6 както вече писах.С две думи аз избрах другата марка, след съветите на колеги във форума, но не исках да ти разводнявам темата и не го написах.

            Коментар


            • #36
              От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

              3.0R от тези години ако не се лъжа също е с променливо газоразпределение. Дори още от 2004-5г.
              За жалост не мога да дам наблюдения върху тези атмосферни мотори, само такива не съм имал, но ако очакваш да са по-безпроблемни от 2.5 турбо, силно се съмнявам. Всеки мотор си има специфичните неща. Едните страдат от тънки стени-прегряване, другите от обтегачи на веригите, третите от лагери, четвъртите от друго. Това не само Субару де. Вагаджиите какво да кажат Няма перфектен мотор, пък и какво значи страдат? Страдат ако са на Х км и ги вземеш преди да издъхнат. Дори да се наложи ремонт, няма да го правиш всяка година.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • #37
                От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                ... Няма перфектен мотор, пък и какво значи страдат? Страдат ако са на Х км и ги вземеш преди да издъхнат. Дори да се наложи ремонт, няма да го правиш всяка година.
                Абе при Вагаджиите, говорят за проблеми при смешни пробези 50-60к километра.Това не го смятам за нормално. Нормален двигател би трябавало да го добута до 300к километра без сериозни интервенции. За годините които търся минимума е 150к, а аз планирам да го карам поне до 250к, та май с Ваг няма да се получи точно така.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #38
                  Re: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                  Колега загледай се и в Инфинити. 3.7 е прекрасен мотор. Мойто стана на 196 000, без никакви сериозни ремонти. Скоростната кутия е re7 държи се доста прилично, 4Х4 то е доста прилично не съм имал проблем зимата, живея на баир с неизчистени улици. Аз имам ex37, смених с него субару легаси, за момента съм повече от доволен, колата е при мен от 105 000 реални км. Лошото е малък багажник. Среден разход 11.2.

                  Коментар


                  • #39
                    Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                    300кс със разход 11? Как става тая работа? Иначе автомобила е хубав, но е доста лъскав и е извън бюджета. И не е фул-тайм де, но пък на задно основно.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      300кс със разход 11? Как става тая работа? Иначе автомобила е хубав, но е доста лъскав и е извън бюджета. И не е фул-тайм де, но пък на задно основно.
                      Не знам, но е толкова по компютър, толкова го и смятам. За това написах, че слизам от суби, не съм усетил 4Х4 то на инфинитито да ми е проблем, а за това се притеснявах най много. Живея на такова място, че с калпаво 4х4 няма прибиране при по висок сняг и киша. Прост автомобил е, не е бъкан с електроника, не е скъп за поддръжка. Става за черно, но където и с висока кола можеш да минеш, окачването е с къси ходове и трябва да се внимава.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Не знам, но е толкова по компютър, толкова го и смятам. За това написах, че слизам от суби, не съм усетил 4Х4 то на инфинитито да ми е проблем, а за това се притеснявах най много. Живея на такова място, че с калпаво 4х4 няма прибиране при по висок сняг и киша. Прост автомобил е, не е бъкан с електроника, не е скъп за поддръжка. Става за черно, но където и с висока кола можеш да минеш, окачването е с къси ходове и трябва да се внимава.
                        А от пълно до пълно не си ли засичал? Наистина ми се вижда непостижим този разход, особено смесен. Айде извънграско с 100 може и да го докара.

                        За 4х4, това със задното основно си е добър и спортно ориентиран вариант, не като повечето сувчета. Та в тази графа се вписва.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                          Винаги от пълно до пълно. Наистина извънградското е повече, най икономично е със 140 на 7 2400 оборота. Ако я караш без да настъпваш София Свищов 8.1 но това е най ниския разход който съм постигал и повече не съм имал нерви да карам така. Миналата седмица се прибрах от гръцко, 3000 км багаж до дупка + 380 литра кутия отгоре, аз жената и детето 11.1. Градско по груби сметки 16 и отгоре.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Re: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Винаги от пълно до пълно. Наистина извънградското е повече, най икономично е със 140 на 7 2400 оборота. Ако я караш без да настъпваш София Свищов 8.1 но това е най ниския разход който съм постигал и повече не съм имал нерви да карам така. Миналата седмица се прибрах от гръцко, 3000 км багаж до дупка + 380литра кутия отгоре, аз жената и детето 11.1. Градско по груби сметки 16 и отгоре.
                            Доста впечатляващо - по книга ти го дават 9.3/13.4 . Направо невероятно, имайки предвид V6-ците какви са кравопиици. Коя година е колата? Напиши ми на лично за колко си я купил и други подробности ако ти се занимава.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                              Двигаъеля е vq37vhr с vvl демек променлив ход на клапанита за въздуха, ако ти се забавлява можеш да си четеш. И не е като на тойота и БМВ технологията.
                              https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nissan_VQ_engine

                              Супер лесно се тунингова до 360 коня, а по скъпо с чарджер до 550. Има много литература. Двигателя се слага на доста спортни автомобили, така че тунинг и ноу хау има много. Писах и ЛС.

                              Аз тунинги такива не правя, опааа и още една лоша новина, не търпи газ, не че не става но ще правиш клапани слеь 50-100 к.

                              Защо го предложих ? Ами за момента не виждам да е по трошливо от субару, харчи малко над 2.0 125 кс. Върви около 150 пъти повече. 4х4 системката не е толкова зле въпреки че е до поискване - не е с виско. Поддръжката не е скъпа, не е наблъскано с електроника.
                              Последно редактирано от Daniel; 09-07-18, 20:43.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Re: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Защо го предложих ?
                                Мерси, Даниеле! Всичко звучи хубаво, но май е много извън бюджета, като гледам.

                                Та след въртене в кръг и събиранате на инфо, май това от заглавието на темата си остава фаворит. Въпроса е от къде да се намери читаво 3.6. И леко започвам да се замислям за газ. Но това само след като му видя реалния разход. Гледам, че им зашиват течни фази без драма.

                                Защо е фаворит? - най-безпробелем и същевременно мощен мотор, най-добро 4х4, по-близко до комби от колкото до сув.

                                Ауди пак отпадна от класацията с трясък. Някой от другите Субара все още са вариант. Трябва да погледна и една Гранд Витара.

                                И последно - да разбера дали и Трибеката с този мотор е опция, въпреки че е сув, но ще имам доста по-голям избор така.
                                Последно редактирано от Jimi; 10-07-18, 10:28.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X