Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

    Абсолютно е вариант.

    За сега възможни са:

    Subaru Forester - SH 2.5 XT - 2008-2012 Като цяло компромис, но ако изкочи нещо добро е вариант. Има ръчки.
    Subaru Forester - SG 2.5 XT - 2006-2008 Като това трябва е нещо мнооого запазено и пак ще си помисля.
    Subaru Outback - IV Генерация 3.6 - Идва скъпичко, но ако наистина става ми допада много. Няма избор никакъв.
    Subaru Outback - III Генерация 3.0 - Тук избор има и ако се намери запазен екземпляр си е вариант. Леко проблемен мотор.
    Suzuki Grand Vitara - 3.2 V6 - Вариант добър и цена добра. Малко ми е високо и евтинее интериора като на Forester. Нищо не знам за модела
    Audi A4 Allroad/ Q5 2.0TSFI - Всъщност много добър вариант и въпреки леката проблемна слава на мотора, като гледам всичко се знае за него. Според мен този мотор ще дава най-добрия разход и динамика едновременно. Има и ръчни кутии, което аз лично доста предпочитам. Градско не карам.

    Та това е. Всички отговарят на изискванията фул-тайм, бензин, 200+ коня, комби. Някои и на екстрата в наше време - ръчни скорости. Цени от 15к до 25к лв.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #17
      От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

      Там при Outback III, на теория има и 2,5 с турбо, около 250 коня. Но на практика по обяви видях само един такъв с автомат, в българското мобиле.

      При A4/Q5, имаш и 3,2FSI, но той се обезсмисля като характеристики от 2,0TFSI(между другото, гледам, че пък него го има също и с по-ниска мощност). А и тоя 3,2, май е по-проблемен.
      При Q5 имаш по-голям резервоар с десетина литра, и е по-висок с 15см като обща височина от А4 олроад.

      За Гранд Витарата пишат, че е по-корава за извън пътя, има вградена рама(явно усилено купе), раздатката ясно, пак плюс извън пътя. Дават я и доста лека като тегло, но пък е с най-слаби динамични характеристики. Нещо и багажника ми се вижда скромен.
      Мотора вероятно ще е по-безпроблемен, по-стар от на другите(2004г). и не е с директно впръскване(с директно го има в Алфа Ромео). Слага се и на Опел Антара/Шевролет Каптива(които са почти едно и също). https://en.m.wikipedia.org/wiki/GM_H...ure_engine#3.2

      Всичките модели са с височина между 1,50 до 1,70м, най-ниско е А4, най-висок - Гранд Витара.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Абсолютно е вариант.

        За сега възможни са:

        Subaru Forester - SH 2.5 XT - 2008-2012 Като цяло компромис, но ако изкочи нещо добро е вариант. Има ръчки.
        Subaru Forester - SG 2.5 XT - 2006-2008 Като това трябва е нещо мнооого запазено и пак ще си помисля.
        Subaru Outback - IV Генерация 3.6 - Идва скъпичко, но ако наистина става ми допада много. Няма избор никакъв.
        Subaru Outback - III Генерация 3.0 - Тук избор има и ако се намери запазен екземпляр си е вариант. Леко проблемен мотор.
        Suzuki Grand Vitara - 3.2 V6 - Вариант добър и цена добра. Малко ми е високо и евтинее интериора като на Forester. Нищо не знам за модела
        Audi A4 Allroad/ Q5 2.0TSFI - Всъщност много добър вариант и въпреки леката проблемна слава на мотора, като гледам всичко се знае за него. Според мен този мотор ще дава най-добрия разход и динамика едновременно. Има и ръчни кутии, което аз лично доста предпочитам. Градско не карам.

        Та това е. Всички отговарят на изискванията фул-тайм, бензин, 200+ коня, комби. Някои и на екстрата в наше време - ръчни скорости. Цени от 15к до 25к лв.
        Ако ще возиш семейство редовно бих ти препоръчал Волво xc70 след 2007ма година на платформата P3. Голямо купе, адски здраво при евентуална катастрофа, нищо от по-горе изброените не е по-добро по този показател, ръждата е нещо нечувано за този модел, автоматиците са 6 степенни японски, моторите и дизелите и бензините са си на Волво, колата се прави в Швеция и никъде другаде, по - луксозна е от всичко изброено, интервалите на обслужване са големи / масло на 20 000, ремък ( при дезела ) на над 200 000км. не помня точно /, по евтина е от Ауди, БМВ и Мерцедес за поддръжка и ремонтите са по редки. Нищо не скърца и в самата кола се усеща хладния скандинавски лукс, който не на всеки се харесва рзбира се. Четворката се справя отлично на сняг и кал също като Субарото, като при Волвото май беше няккаъв халдекс 3 или 4то поколение плюс тракшъна и крау контрола става доста стабилна. Минуса май е че няма бензинови в България внесени и всичко е дизел, но те са си хубави мотори де особено 185 коньовия е изчистен от проблемните дюзи на предходния / 163к.с. / повечето са автомати така че отпада скъпия съединител и маховик. Имат хубави турбо бензинки, но са редки като Аутбека ако изобщо изпадне някоя..
        Ето едно xc70 от този модел:
        https://www.youtube.com/watch?v=jGHsoF5F57s
        Real Recognize Real

        Коментар


        • #19
          Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

          Абе за моите изисквания, 50% магистала, 49% първокласни и 1% офф направо си плача за Аудито. Отделно тази марка в моя регион я правят с затворени очи.

          Малко почетох по темата и кусурите на 2.0 TSFI са следните:

          - Износване на палеца на бензиновата помпа - ако не се хване на време надира вала и разваля помпата. Иначе смяната му е смешна. Някаква инженерна недосмислица. Като решение дават смяната му на 20-30к км превантивно.
          - Натрупване на отлагания по всмукателния колектор и клапани. Някакъв стадартен проблем на FSI моторите от всички марки. Някакво чанчаво чистене на 30к километра и някакъв допълнителен маслоуловител за вентилацията помагал.
          - Дефектирала бензинова помпа. С тези големи налягания на горивото явно берат ядове. Доста скъпичка за смяна.

          И някакви други неща, които не ми се сториха сериозни. Ако това са му дертовете, май не е такава драма. Просто трябва на първи сервиз да се прегледат и оправят и после всяка година явно.

          Ето ако ви е интересно:

          https://www.shopdap.com/blog/vw-audi...-problems.html



          Последно редактирано от Jimi; 07-07-18, 16:21.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #20
            От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
            ... Волво...
            Халдекс и дизел. Няма как.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #21
              От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

              То вярно, че аз дадох идеята за Ауди, но пък прочетох също малко за проблемите му... В смисъл, има и други, по-сериозни от описаните от теб. Трябва още четене, ако ще се спираш на тоя вариант, има важни сервизни акции по проблемите.
              Едното е, че харчи масло. Дават му по ръководство до половин литър на 1000км, а на практика и в тоя огромен разход не са могли да се включат, та е имало акция за подмяна на мотори, или само бутала. Тия оправените и по-новите, уж са ОК. Също се казва, че и ремонт за собствена сметка по тоя проблем, не бил на космически цени - комплект читави маркови бутала около 800 лв преди година-две.
              Друг проблем имали и с маслената помпа, която пък вървяла в комплект с балансиращи валове. Отделно, проблема с маслената помпа, може да повреди цилиндровата глава.
              Това второто вече, уж било свързано и с читава поддръжка и масла...

              Проучи ги повече нещата, за да не съжаляваш.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                Ex, аЛди, аЛди... То нещо наред ли му е?
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #23
                  От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                  Чета темата и се чудя що за луд човек трябва да си, че при тези изисквания изобщо не се споменава Мазда CX7 и Лексус RX300/350. На бърза проверка какво има в при тези изисквания единствено те и до някъде Инфинити ми хванаха окото.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Ex, аЛди, аЛди... То нещо наред ли му е?
                    Кат' му се оправят дефектите, върви добре и харчи малко. И малко нещо за по- луксозно-премиум минава...
                    Може да се проверява в системата на VAG, сервизната история в официалните сервизи. Не е невъзможно да се намери и читава бройка, все още обслужвана в официални сервизи и с проведени нужните сервизни акции.
                    А и щом казваш, че при теб всеки им разбира на тая марка...

                    Но си е най-добре (сам знаеш), да ги пробваш лично всички варианти, за да сложиш на везните и личното усещане за всяка.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Чета темата и се чудя що за луд човек трябва да си, че при тези изисквания изобщо не се споменава Мазда CX7 и Лексус RX300/350. На бърза проверка какво има в при тези изисквания единствено те и до някъде Инфинити ми хванаха окото.
                      Ми, и двете са малко повече SUV и дизайнера нещо не е бил в настроение. Особено при Маздата. Лексуса с този лост като на баничарка ме губи също.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Кат' му се оправят дефектите, върви добре и харчи малко.
                      To това малко като руския автопром. Без доброто вървене и харченето малко де.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      И малко нещо за по- луксозно-премиум минава...
                      Това за мен да кажем е минус.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Но си е най-добре (сам знаеш), да ги пробваш лично всички варианти, за да сложиш на везните и личното усещане за всяка.
                      Като пробвах новите Форестъри, ако знаеш с какъв кеф си седнах в моя дъртия и си тръгнах.
                      Последно редактирано от Jimi; 07-07-18, 19:11.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #26
                        От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Ми, и двете са малко повече SUV и дизайнера нещо не е бил в настроение. Особено при Маздата. Лексуса с този лост като на баничарка ме губи също.



                        To това малко като руския автопром. Без доброто вървене и харченето малко де.



                        Това за мен да кажем е минус.



                        Като пробвах новите Форестъри, ако знаеш с какъв кеф си седнах в моя дъртия и си тръгнах.
                        Въпрос на вкус казало кучето...
                        Мен лично Маздата страшно много ме кефи отвън, вътре не е нещо особенно. Приятел има такава. Доста безпроблемна, като цяло по-нисък клас, минава за спортен автомобил със всичките си плюсове и минуси от това. Тъй като определено върви и стои на пътя предразполага към настъпване и тогава започва и да гори повечко.

                        Лексус имаше друг приятел - автомонтьор. Взе го доста евтино внос от Италия с повреден двигател. Беше доста каран и уморен, въпреки това не му създаваше кой знае какви проблеми и по думите му няма друг автомобил в тоя клас с толкова евтина поддръжка. Сега кара Х5 4,4 и бере ядове, макар да го купи в доста добро състояние и доста запазен, излиза в пъти по-скъпо от Лексуса за поддържка, а е доста по-нисък клас. При Лексуса пролема е, че като при всяка Тойота ако е добро състояние никой няма да ти го продаде на нормална цена и трудно се намира добър екземпляр.

                        П.П. Приятеля ми с Мазтада е състезател по спидуей и има голям проблем с нея, че дори с кофти зимни гуми няма начин да я накараш да се пързаля, системите и за сигурност не позволяват това
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Ми, и двете са малко повече SUV и дизайнера нещо не е бил в настроение. Особено при Маздата. Лексуса с този лост като на баничарка ме губи също.
                          Тия нямат междуосев диф.
                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          To това малко като руския автопром. Без доброто вървене и харченето малко де.
                          То за руските е ясно, толкова си могат, ама тия защо се излагат така, нямам идея.

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Това за мен да кажем е минус.
                          Пробвай Витарата, не е с много снобарско излъчване. Ако се окаже и най-изгодна и здрава от другите опции, може пък да и простиш някой и друг минус.

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Като пробвах новите Форестъри, ако знаеш с какъв кеф си седнах в моя дъртия и си тръгнах.
                          Може и (все пак) да дойдеш постепенно на мнението, че новите не са читави колкото старите.
                          А и твоя като си е читав, не търсиш и някакъв имидж, нямаш зор да стъпиш накриво с прибързан избор.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение




                            Като пробвах новите Форестъри, ако знаеш с какъв кеф си седнах в моя дъртия и си тръгнах.
                            На предната страница написах едно изречение, ти зададе въпрос, а сега виждам, че перфектно знаеш отговора!
                            А пък за алдито - всеки избор различен от алди е правилен!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Може и (все пак) да дойдеш постепенно на мнението, че новите не са читави колкото старите.
                              А и твоя като си е читав, не търсиш и някакъв имидж, нямаш зор да стъпиш накриво с прибързан избор.
                              Аз така не бързам, вече от две години.

                              Темата между другото тръгна от тук, преди няколко седмици много на юг в гръцко.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_47741.png
Прегледи:1
Размер:1.14 МБ
ID:5793838
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #30
                                От: Subaru Outback 3.6R 2011 - що е то?

                                Искам да кажа нещо, но ще замълча! Човек все пак е хубаво да опита, ако не всичко, то поне възможно повече!
                                мисля, да зема а се замисля...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X