Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

    А на паветата какво им е?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

      Нищо не им е, само да има откъде да се вземат и кой да ги нареди.

      Коментар


      • #18
        От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
        Нищо не им е, само да има откъде да се вземат и кой да ги нареди.
        Защо да няма? Нови гранитни павета се произвеждат и сега. Като питаш гоглето за "гранитни павета" излизат резултати. Не евтино, нито за материала, нито за транспорта, нито за реденето, но пък е почти вечно.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

          Паветатa от към здравина са супер. Кой да ги нареди.... не знам, но с тях направо произведения на изкуството стават. Виждал съм, че има и едни по-лъскави от обикновено паве, много скъпарски дворове са направени с тях. Редят ги в различни форми - цветя, слънца...
          В кръга на шегата, можеш да питаш Фандъкова, да ти заеме една инструкция за редене на паваж, която някой и подари преди време. От 1939г. е

          Коментар


          • #20
            От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

            Има секви павета

            http://acera-bg.com/sandblasted/
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

              А вариантите за щампован бетон?
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #22
                От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                А вариантите за щампован бетон?
                Не бил държалив казват специалистите.


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

                  Има и клинкерни павета. Виж центъра около Черно море! Ноооо цената е около 100лв кв.


                  Коментар


                  • #24
                    От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

                    Правих такъв паркинг. За там, където стоят колите, се изкопа, отля се армиран бетон десетина санта и се оканти с бордюри, по-високи от него 20-тина сантиметра. Дойдоха едни специалисти на паветата и наредиха отгоре гранитни павета, втора ръка, изкарани от настилаката на някоя не пипана от царско време софийска улица. Не си спомням цена, но с всичко не беше повече от стотина лева на квадрат. До сега, 2005/6 е правено, не е мръднало. За подхода към тая площадка се излигавих, дали заради цена, дали за друго, но само се зачисти хумоса, насипа се с трошляк и се бетонира. Армиран, с бордюри, 15 санта не знам къф си много издържлив, замазан и прочие бетон. Е, сега на нищо не прилича, така се е изронил. По същото време съседите си направиха подходите към гаражите с бетонни павета, отляти на машина, вибрирани, натискани и както си трябва - също не са мръднали, няма изронено, няма счупено.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

                      Бетонните павета са здрави. Влекачи с полуремаркета вървят спокойно по тях. Наблюдавам двора на една от фирмите, в която от 5 години правя разни ремонти. Паветата са тип "бехатон", сиви и досега не са мръднали. Само на места е поддала основата отдолу и са се получили локални плавни понижения и сега там стават локви при сериозен дъжд.
                      Пред входа на блока направих поле 5 х 3 м с правоъгълни павета на "земелрок", вече 12 години стои непокътнато, въпреки че колите го газят често и комшията го засипва със сол зимата. Бордюрните бетонни блокчета, с които е обрамчено полето обаче, едни жълти, купени от Бриколаж, се разпадат усилено.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #26
                        От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

                        Ако си сигурен в здравината на бетоновата настилка / подложка / имам в предвид висок клас бетон армиран и с нисък в/ц фактор ,,
                        какъвто и камък да налепиш / без Котленския пясъчник!/ на здрав пясъчно -циментов разтвор няма да имаш проблем.
                        И в разтвора ако има малко добавки ще е още по сигурно.
                        Бетоновите павета / вибро пресованите / са също много издържливи,на както на натоварване така и на атмосферни въздействия.
                        Почват от 6 см дебелина и стигат до12. Примерно паркинга на кауфланд са с 10 см.
                        Принципно се редят на пясъчна подложка , но става и на разтвор.
                        п.п.о
                        гледам си от Варна !Аз съм всеки ден там .обади се на лични и може се видим.
                        Иначе бет.възел" КуЛ" , ще ти направят какъвто и разтвор искаш.
                        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

                          Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                          Ако си сигурен в здравината на бетоновата настилка / подложка / имам в предвид висок клас бетон армиран и с нисък в/ц фактор ,,
                          какъвто и камък да налепиш / без Котленския пясъчник!/ на здрав пясъчно -циментов разтвор няма да имаш проблем.
                          И в разтвора ако има малко добавки ще е още по сигурно.
                          Бетоновите павета / вибро пресованите / са също много издържливи,на както на натоварване така и на атмосферни въздействия.
                          Почват от 6 см дебелина и стигат до12. Примерно паркинга на кауфланд са с 10 см.
                          Принципно се редят на пясъчна подложка , но става и на разтвор.
                          п.п.о
                          гледам си от Варна !Аз съм всеки ден там .обади се на лични и може се видим.
                          Иначе бет.възел" КуЛ" , ще ти направят какъвто и разтвор искаш.
                          Бетона е Б25 с фибри и след леенете което беше при високи температури в края на месец Юни съм го поливал лично с вода около 15000 пъти в началото през 20 минути за да не се пука и се спази технологията.
                          Резултата е добър и без пукнатини.
                          Бетона е армиран с двойна скара и греди отстрани с желязо 10-ка. Дебелината е 20+ см.
                          Отдолу преди полагането е махнат хумусния слой и са насипани и трамбовани с таблена трамбовка 10 см едър и 10 см ситен чакъл.
                          В добавка на трамбоването валя дъжд и допълнително помогна.
                          Сложени са фуги през 4 метра които ще се запълнят с ПУ.
                          Има добри наклони за изтичане на видата.
                          С основата мисля няма да има грижи.
                          Проблема го виждам в най горния слой на финиша.
                          С удоволствие ще пиша на лични и ще се видим но няма да е тази седмица поради отсъствието ми.
                          Поздрави


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

                            Ок , при такова изпълнение и армировка , можеш и 45 тонен ТИР да качиш отгоре.
                            щом си го спасил от напукване в горещото , притази система наистина няма да имаш проблеми.
                            горният слой с подходящ разтвор и камъни плътно залепени ( без кухини от долу ) също ще е без притеснения.
                            Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                            Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

                              Аз пак да питам (чисто любопитство) - какво пречи да се сложат павета?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Каменна издръжлива настилка върху бетон на открито

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Аз пак да питам (чисто любопитство) - какво пречи да се сложат павета?
                                Примерно че ще вдигнат нивото с едни 20 санта, неравни са, няма нужда от такваз здравина след като си има бетон а и струват едни пари за купуване и полагане
                                Търси се нещо до към 30-40 лв/м2 за труд и материал.
                                Казах че съм намерил отпадъчен гранит на 10 кинта и труд към поставянето му 25, още малко за лепило/цимент/транспорт и станаха 40 лв/м2
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X