Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ за горене в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Газ за горене в нафтата

    На топъл мотор някъде дърпа въздух ,но не е задължително да тече от там гориво обаче.На студено проблема го няма.Физика-термични закони.Маркучите от резервоара до помпата.Ял съм го това дърво с много дизели и за това и не ги карам.Сипването на газта е просто съвпадение.Виж ако си сипал 1литър безир или блажна боя ,може да се притесняваш.Маркучи ,дифтунги ,от дребните неща."Глътна въздух и умря",това дизелите са странно нещо!За мене са оправдани за тежки машини ,единствено!За нафта наистина само от "маркови "бензиностанции +бензин вътре ,щото маркови е в кавички.Успех Бро!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      От: Газ за горене в нафтата

      Аз и в момента си карам карам колата с добавка Бардал и около пет литра керосин на 75литра резервоар и нямам никакви проблеми.С керосина мотора си работи малко по меко и вдига една идея по бързо температура.Иначе керосина,или така наречения джет а1 си е газ за горене. В Русия размесена до 30% в дизела и викат салярка и карат с нея през зимата.Освен да си попаднал на някакво менте,не би трябвало да е в газта проблема.Относно дизела който се продава в така наречените маркови бензиностанции е същия като и в селската с тази разлика че при товарене имат специална рецепта от добавки,около2 ,3.Лошото в съвременния дизел са седемте процента биодизел които се влага в него.Чист го дават само на земеделци,извънпътни и военни.При бензина е почти същото с тази разлика че високо октановите са специално произведени а не са засилвани с добавки.

      Коментар


      • #33
        От: Газ за горене в нафтата

        Аз ползвам редовно газ зимата. Досега не съм имал такъв проблем. Аз си бъркам от време на време една бабина рецепта, която работи много добре за прочистване на системата. 0.5 л. спирачна течност, шише газ 0,7л. , 1л. двутактово масло, 5л. нафта, 1л. спирт за горене. Всичкото това го слагам когато нафтата е вече пред свършване и карам пак така докато стигне почти да зареждане. Не съм имал проблем до сега. Колата след това работи безупречно.

        Коментар


        • #34
          От: Газ за горене в нафтата

          До преди 15 години когато карах Опел Рекорд 2.3D и Mercedes 240D - 1974г. с правоъгълните фарове, най-хубавата добавка за дизел който съм ползвал и през зимите е помагало много за по-лесното запалване, освен и по-добрата работа е:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:castrol-tda.jpg
Прегледи:1
Размер:15.2 КБ
ID:5793841

          Разбрах че много трудно се намира вече, но който успее да го намери, ще остане изключително много доволен.

          Коментар


          • #35
            От: Газ за горене в нафтата

            Мисля,че е спряна от производство.
            Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

            Коментар


            • #36
              От: Газ за горене в нафтата

              Първоначално публикуван от pitbula74 Преглед на мнение
              Мисля,че е спряна от производство.

              Каква ли е причината да го спират от производство, това си беше супер добавка, предполагам че е свързано с еко нормите, по спомен сипвах около 15 мл на 70 литра резервоар, супер икономична и много концентрирана добавка, стигаше ми за много време, чак толкова да е бил вреден за еко нормите че да не го произвеждат, мен лично вече не ме касае че съм на бензин, но все пак за каращите дизел би била супер тази добавка...

              п.с. За момента проучих че най-близко до тези качества, се доближавала добавката на Бардал, стига да не е менте.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X