Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ за горене в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газ за горене в нафтата

    За вас добавки по магазините няма ли бе..... Бардал примерно имат една такава дето стига за 5000 литра нафта. Какви са тия бъркочи от 91-ва година.

    Коментар


    • #17
      От: Газ за горене в нафтата

      Има цяла тема по въпроса,ама кой да чете?
      Някой пак ще открива топлата вода,ама ваша си работа.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #18
        От: Газ за горене в нафтата

        Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
        За вас добавки по магазините няма ли бе..... Бардал примерно имат една такава дето стига за 5000 литра нафта. Какви са тия бъркочи от 91-ва година.
        Имаш да учиш доста.....
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #19
          От: Газ за горене в нафтата

          Аз моето съм го научил карам само на бензин. А ако съм с дизел само от най-скъпата нафта или Шел или Еко, всичко друго е компромис и после боли главата.

          Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
          Имаш да учиш доста.....

          Коментар


          • #20
            От: Газ за горене в нафтата

            Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
            Аз моето съм го научил карам само на бензин. А ако съм с дизел само от най-скъпата нафта или Шел или Еко, всичко друго е компромис и после боли главата.
            Е сега наистина демонстрира ,че нищо не знаеш за горивата в БГ. Нито шел ,нито еко имат качесатвени горива, пък били те и най-скъпите. Всички големи вериги докарват качеството на нафтата с добавки, щото като цяло нашата нафта е бъркоч от извора... Няма как да се кара без добавка в БГ , ако държиш на колата си.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #21
              От: Газ за горене в нафтата

              Приятели...просто попитах дали някой е направил същата глупост като мен и как се е справил със проблема....Вчера лампата ми светна и днес ще наливам нормална нафта плюс добавка за почистване на горивната система от ОМВ......довечера ще споделя резултата.
              Opel Frontera B 2,2DTI

              Коментар


              • #22
                От: Газ за горене в нафтата

                Карай един резервоар без добавка. Не слагай повече газ за горене щото не е газ за горене. Едно време беше друго, братовчед ми си караше жигулата с газ за горене , защото имаше криза за бензин и беше затворена бензиностанцията на село.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #23
                  От: Газ за горене в нафтата

                  ... ми освен да ти благодаря, че ме светна как стоят нещата... аз толкова време да съм живял грешно.

                  Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                  Е сега наистина демонстрира ,че нищо не знаеш за горивата в БГ. Нито шел ,нито еко имат качесатвени горива, пък били те и най-скъпите. Всички големи вериги докарват качеството на нафтата с добавки, щото като цяло нашата нафта е бъркоч от извора... Няма как да се кара без добавка в БГ , ако държиш на колата си.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газ за горене в нафтата

                    Първоначално публикуван от batDancho Преглед на мнение
                    Аз си правя една смес - на десет литра бензин слагам половин литър двутактово масло.
                    И с това нещо доливам 10 % от зареденото гориво през зимата - ако съм заредил 50 литра, слагам 5.

                    Това през зимните месеци.
                    Не е за почистване на дюзите, а против замръзване на нафтата и за по-лесно палене - по съвет на един стар дизелджия.
                    И газ се слага по същата причина - защото разтваряла парафина, а не за почистване на дюзите. За тях само
                    ултразвук, не знам дали тези добавки, дето ги рекламират, вършат работа.

                    Но както казват колегите - един литър на 30 не може да ти създаде проблем, карали сме дизелите си с какви ли не
                    неща . . .
                    Втората половина на 90те и аз такива добавки слагах...
                    Николай
                    VITARA 1.6, 93 къса кабр
                    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газ за горене в нафтата

                      Никъде не прочетох,за каква кола става въпрос?
                      Може и,да съм пропуснал?А 1л.газ/бъркоч/ не може да създаде такива проблеми.
                      Ако някой вярва,че кара истинска нафта в БГ?
                      Има си добавки и вършат работа,но все пак зависи...
                      Не е реклама,от Бардал съм доволен.
                      Последно редактирано от georgipetkov64; 30-06-18, 22:24.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газ за горене в нафтата

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        ...Никъде не прочетох,за каква кола става въпрос?....
                        - вероятно става въпрос за Жигула , но то марката не е от особено значение в случая .

                        На другия ти въпрос :

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        ...Ако някой вярва,че кара истинска нафта в БГ?...
                        Аз не вярвам . И не само истинска нафта . С бендЗина е същото .
                        ..ма кво да праЙм като не сме се родили с 5-шестотин км. по на запад ...
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газ за горене в нафтата

                          Здравейте колеги,изгорих смесената нафта с газта и налях нормална .....Всичко заработи нормално пак. Пали си си нормално както преди....Моят съвет.....Не използвайте газ за горене за почистване!!!!!!
                          Opel Frontera B 2,2DTI

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газ за горене в нафтата

                            Първоначално публикуван от dimiv8 Преглед на мнение
                            Здравейте колеги,изгорих смесената нафта с газта и налях нормална .....Всичко заработи нормално пак. Пали си си нормално както преди....Моят съвет.....Не използвайте газ за горене за почистване!!!!!!
                            Колега , ти препАти от една седмица насам и вече даваш съвети .

                            Няма лошо де , но пък моят съвет към теб е : да четеш повече във Форума . За да не стигаш до подобни питанки .

                            ПС. ...ааа и да не забравиш съвета на Пенчо :

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Първо си набий "приятеля". Ако можеш, де.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газ за горене в нафтата

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Колега , ти препАти от една седмица насам и вече даваш съвети .

                              Няма лошо де , но пък моят съвет към теб е : да четеш повече във Форума . За да не стигаш до подобни питанки .

                              ПС. ...ааа и да не забравиш съвета на Пенчо :
                              Чукчи бол, а явно има и нов модел топла вода.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газ за горене в нафтата

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Колега , ти препАти от една седмица насам и вече даваш съвети .

                                Няма лошо де , но пък моят съвет към теб е : да четеш повече във Форума . За да не стигаш до подобни питанки .

                                ПС. ...ааа и да не забравиш съвета на Пенчо :
                                Колегата действа на принципа : "Не питай старо, питай патило"
                                Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X