Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗАГЛУШИТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ЗАГЛУШИТЕЛ

    Нямам отношение по темата, но всеки път като видя заглавието се сещам за следното клипче, което реших, че може да ви е интересно:



    Бавен кадър на стрелба през прозрачен заглушител.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #92
      От: ЗАГЛУШИТЕЛ

      В тази книжка накратко, но доста ясно са описани някои основни "положения" за звука, неговата същност, характеристики и тяхното количествено описание, както и за шумозаглушаването и някои принципни схеми на заглушители.
      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • #93
        От: ЗАГЛУШИТЕЛ

        Препрочитайки темата, у мен се породиха следните въпроси:
        1. Заглушител, супресор, саундмодератор - едно и също ли е?
        2. Тези акустични устройства, в страните където са задължителни - коя е причината да са задължителни?
        3. Дулният спирач(дтк) - усилва ли шума или само сменя посоката на звуковата вълна?
        Моите разсъждения по въпросите:
        1.устройството е едно и също, зависи с какъв патрон се стреля, т.е. ако е дозвуков, устройството става заглушител. Така ли е?
        2. Говори се за небезпокоене на дивеча. Аз си мисля, че е за предпазване слуха на ловеца - увреден слух - инвалидност - натеварена социална система. Дали е дака?
        3. Мисля, че само променят посоката на звуковата вълна. Дали е така?

        Коментар


        • #94
          От: ЗАГЛУШИТЕЛ

          Шума от огнестрелно оръжие е вреден за здравето. Можеш ли да го намалиш или избегнеш, би трябвало да ти е разрешено да го направиш.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #95
            От: ЗАГЛУШИТЕЛ

            То за тренировъчно пуцане са удобни силиконовите тапи за уши,обаче.на лов трябва да слухариш.....Газовете също са вредни,ма кой му дреме ,че един изстрел.унищожава почти кубик кислород ,е не безвъзмездно.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #96
              Първоначално публикуван от yuriiy ivanov Преглед на мнение
              Здравейте на всички имам един интересен въпрос за заглушителите та с един приятел спорехме дали като поставиш заглушител на пистолет или друго огнестрелно оръжие той намалява ефективността на оръжието демек далекобойността,пробивната сила на куршума и точността аз се оповавам на това че за да заглушиш куршума той му намалява скоростта и така идва всичко друго а той смята че нищо не се променя просто само заглушава а вие как мислите.?
              Мисля, че някъде по-напред в темата бях разсъждавал за това дали заглушителят отнема от енергията на куршума (според мен абсолютно - не, ако конструкцията му не е някаква куца), но сега искам да споделя и практическо наблюдение:
              С моята карабина Browning Long Track в калибър 30-06, с този супресор: A-Tec Mega H2 на 100 метра не забелязах никаква промяна в боя.
              Както влизаха в 9-тки и 10-тки преди да навия заглушителя, така и продължиха да влизат на същата група след като го монтирах. За да съм по-сигурен в "енергетичната постановка" пострелях и на 50 метра, като и там не забелязах никакви отклонения в боя на пушката. При условие, че траекторията на куршумите е една и съща с и без заглушител, съвсем отговорно мога да твърдя, че с такъв тип заглушител не се променя енергията на куршума или промяната е пренебрежимо малка за средни разстояния на стрелба.

              И по отношение на предните 2 публикации:
              Заглушителите от есента на 2019 година са официално разрешени за монтиране на дълго нарезно оръжие, т.е. не си плямпаме.

              ЗАКОН ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ:
              Чл. 60. (1) Забраняват се:
              4. (доп. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) придобиването, съхранението, носенето и употребата на заглушители за оръжия, с изключение на супресори за дългоцевно нарезно оръжие за ловни цели;

              Suzuki GSXR
              VW Touareg
              Mitsubishi Pajero II

              Коментар


              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                Просто се подава заявление и за супресора.

            • #97
              Пази си касовата бележка, че има сериозни проблеми с тази фирма. Със стандартен боеприпас.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X