Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗАГЛУШИТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ЗАГЛУШИТЕЛ

    Куршума преминава скоростта на звука в дулото. Но сблъсъка с неподвижния въздух пред дулото ще генерира звукова вълна. Другото което е, че избутвания със свръхзвукова скорост въздух пред куршума също ще шуми доста силно. Сега предполагам, че с някаква сложна система от постепенно разширяващи се тръби, тази звукова вълна може да се омекоти и да стане далеч по-слабо забележима. Ама колко ще тежи това, колко ще пречи, как ще промени полета на куршума?

    Коментар


    • #32
      От: ЗАГЛУШИТЕЛ

      Тяло, което се движи със свръхзвукова скорост създава ударна вълна през цялото си движение, а не само когато достига тази скорост.

      Коментар


      • #33
        От: ЗАГЛУШИТЕЛ

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Тяло, което се движи със свръхзвукова скорост създава ударна вълна през цялото си движение, а не само когато достига тази скорост.
        Силата на звука създаден от тази ударна вълна зависи ли от формата и големината на движещото се тяло което я предизвиква?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #34
          От: ЗАГЛУШИТЕЛ

          Работещ прототип за свръхзвуков куршум няма как да има. Ако ще и 1 милиард да дават. От друга страна всеки калибър може да се заглуши, стига куршума да се движи под скороста на звука. За ловното съм съгласен и знам защо не става. Ти знаеш ли?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            От: ЗАГЛУШИТЕЛ

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            А тия явно не знаят, че гладкоцевно не подлежи на заглушаване...

            https://silencerco.com/silencers/salvo-12/
            Потресен съм.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              От: ЗАГЛУШИТЕЛ

              http://www.forum.aeropress-bg.com/viewtopic.php?t=539

              Идеята е същата и при самолетите - нарича се "Скок на уплътнение". Това е проблема със заглушаването на свръх-звуковия проектил. Даже и да подтиснеш другия звук, този си остава и няма как да го разкараш. Освен ако някой не е измислил нещо ново, което да не го знам

              Коментар


              • #37
                От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                Тяло, движещо се с надзвукова скорост, създава ужасен шум при самото си движение. Беше обяснено доста добре в един филм за самолетите Конкорд-заради това са им позволявали да летят само над океана и до сега си е една от основните причини да няма масова свръхзвукова гражданска авиация.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #38
                  От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                  Баааси ...
                  Отчаяхте ме - тъкмо разработвах в мазата с комшията на по бира едни свръх заглушители (включвайки в изделието PVC тЪрби , тоалетна хартия , презерватив и канцеларско лепило) ,
                  Сега трябва да променям тактиката ... отивам на шишета от безалкохолно , тиксо и финни стърготини от дърво (има още - малко мрежа за комарници и финни "папулки" (опаковъчни найлончета) .

                  Няма физичен закон с който инат българин да не може да се пребори .

                  Коле , ти си !
                  Последно редактирано от Rachido4x4; 27-06-18, 22:38.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Работещ прототип за свръхзвуков куршум няма как да има. Ако ще и 1 милиард да дават. От друга страна всеки калибър може да се заглуши, стига куршума да се движи под скороста на звука. За ловното съм съгласен и знам защо не става. Ти знаеш ли?
                    Трудно се прекарват ситни съчми през заглушител . След това как ще го закрепиш отпред на най масово използваните у нас успоредка/надцевка ?
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Потресен съм.
                      От какво?
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #41
                        От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Трудно се прекарват ситни съчми през заглушител . След това как ще го закрепиш отпред на най масово използваните у нас успоредка/надцевка ?
                        Сек, то ида ги прекараш няма да ги заглушиш. Снопа съчми лети в струята газове. Заглушителя действа на принципа да разсея струята газ зад куршума постепенно, а самия куршум играе ролята на задържащ газовете елемент, за да стане възможно разсейването. Тук просто няма какво да спира фронта на газовете.

                        При оръжия с дозвуков куршум и къса цев, като "Макаров", влиянието на заглушителя върху полета на куршума е значително. Изчезва последействието на газовете, което при късото оръжие е значително.
                        На мен винаги ми е било интересно колко ще се промени звука при стрелба със заглушител при халостен патрон.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                          Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                          На мен винаги ми е било интересно колко ще се промени звука при стрелба със заглушител при халостен патрон.
                          Ей това вече е съвсем смислена идея.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                            Е ,на руски е ама ...

                            https://www.youtube.com/watch?v=K73kKODFyzw

                            Коментар


                            • #44
                              От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Трудно се прекарват ситни съчми през заглушител . След това как ще го закрепиш отпред на най масово използваните у нас успоредка/надцевка ?
                              Имаше навремето едни турски текчета, късички, за под шубата, и резба си имаха отпред! Е за пътпъдъци със заглушител, тъпичко ще да е, ама всичко дето пада от бренеке става. А мембраните, гумените са консуматив. Стари вътрешни гуми се намираха навремето.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #45
                                От: ЗАГЛУШИТЕЛ

                                Миналата година много се бях запалил по заглушителите. Причината не е много тривиална, но се оказа, че изобщо не е и невиждана.
                                Проблемът е, че установих, че имам проблеми със слуха, най-вероятно причинени от акустичният шок, следствие на многото гърмежи от мен и около мен (например по време на лова на пътпъдък).
                                Брат ми живее в Германия и каза, че от няколко години там със закон са задължили ловците да си слагат заглушители, които да намаляват силата на звука на изстрела до под 90 (по спомени) децибела. Това, само за уточнение, е силата на звука при силно пляскане с ръце. За съжаление в Германия заглушителите се продават горе-долу на същият режим, по който се продават и оръжията, та се оказа, че няма как да стане набавянето от там. Доста време гледах различни схеми. За калибър .22 всъщност изобщо не е предизвикателство да се направи заглушител.
                                Като цяло за ловът на пернати реших да не се занимавам със заглушаване, а си купих активни антифони.
                                И без да изпадам в повече подробности мога да споделя опит от един познат - за калибър 30-06, след намаляване на звукът от изстрела, измерен на 5 м. от дулото с (почти) 20 децибела, резултатът е пропадане на проектилът с около 20 см. на 100 метра, сравнено със същият боеприпас, но без устройството.

                                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                                Теоретично (би) трябвало да намаляват скоростта на проектила - от забавянето на въздуха намиращ се ВЪВ цевта, изтласкван от движещия се в нея куршум...
                                На практика - това има значение колкото и земното въртене касае изстрела
                                Заглушителя спира, или най-малкото - силно забавя газовете идващи СЛЕД куршума. А те не му оказват никакво влияние след като е напуснал цевта
                                Тук не знам дали мога да се съглася на 100%. Ролята на заглушителя е да забави излизането на горещите газове, но също така забавя и въздухът, който е пред куршума. Като се вземе предвид неговата скорост и това, че е свръхзвуков не знам дали свръхналягането, което се получава пред него не е достатъчно, за да намли скоростта му с няколко процента... А дали е така? И дали само с няколко процента? Една бърза сметка показва, че с 20 см куршумът би пропаднал за 100 метра, ако се движи със средна скорост от около 500 м/сек, което е доста под дулната скорост на 30-06 със стандартен боеприпас. Мисълта ми е, че не съм много сигурен защо, но изглежда заглушителят влияе на дулната енергия на куршума. Без възможност за прецизна прострелка, наблюденията били, че няколкото изстрела не били разсеяни, но определено били ниско. Също определено може да се каже, че в заглушителя проектилът не контактува.

                                Най-интересното е, когато се пускат изстрели в земята на няколко метра от дулото. Това почти елиминира плясъкът на ударната вълна от преминаването на звуковата бариера и остава само силата на гърмежа Доста впечатляващо

                                Със сигурност, обаче е ясно, че ако се стреля със заглушител поведението на оръжието се променят. Например не съм убеден дали пропадането не е следствие на по-слабият откат? От друга страна, ако нещата се правят както трябва и се снаредяват дозвукови патрони е ясно, че ще трябва да се прави отделна настройка на мерните прибори. С 2 думи - лесно няма
                                Suzuki GSXR
                                VW Touareg
                                Mitsubishi Pajero II

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X