Резултати 1 до 16 от 16

Тема: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

Място
    България
    Публикации
    837
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

Здравейте колеги!

Трябва ни самосвал по възможност с малката винетка.

Ще го ползвам са стройтелни работи.Имам един терен с голяма денивелация и ще му правя терасиране по етапно.

Трябва да се мести доста земна маса.Нямам пусков срок и ми трябва малък самосвал с В категория да могат да го карат всички и синове и зетьове като има нужда.

Може да е стар но да е технически здрав.Годината на пройзводство няма значение.

Не съм запознат на коя марка са им по бавни скоростите защото до сега викам един познат с Форд с десен волан , много се зори на първа скорост все на полусъединител се мъчи.

Цена до - 10 000 лева.

Дарак не ми трябва.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

Място
    Шумен
    Публикации
    682
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Купувам самосвал до 3,5 тона с малката винетка.

Ивеко Дейли или Нисан Трейд. С големия двигател 3 литра. Имат достатъчно бавна 1-ва скорост. Обаче държат цени.
    Много са тормозени, така че оглеждай добре.
    Успех в търсенето!
    RAV 4

Публикации
    5,118
    Точки (при гласуване)
    24

Нисан Трейд с 3л дизел съм взимал някога от приятел да си върша работа, с двойни гуми е и товари доста повече от предписаното, първа и задна са му доста бавни. Мотора е малко по-малък от варненски Перкинс, но малко по-високооборотен, чист дизел с директно впръскване, необслужваем ангренаж, механична помпа и въобще максимално прост и безотказен.
    Самосвалната уредба е с помпа зацепена на скоростната кутия, а не както на много малки самосвали на ток.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    България
    Публикации
    55
    Точки (при гласуване)
    6

Дъмпер е верната машина, за предвидиния бюджет ще е 4х4 и ще товари поне 3 кубика.

Публикации
    559
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    11

имах 4-5 такива малки самосвали.последния ивеко сьс кран.единственните които са сьс шаси са ивеко,нисан,митсубиши.другите са сьс шаси от ламарина.кьршат се точно зад кабината.бюджета ти е добьр.онзи ден гледах ивеко3510 окло 9000лв.погледни базар.бг и ще се ориентираш.успех.по горе колегата правилно е казал гледай помпата да е на скоростите тези ел. помпи невдигат добре.....

Публикации
    5,118
    Точки (при гласуване)
    24

Хвърлих око в Мобиле, има богат избор до тия пари от различни читави марки и модели, включително има и с 4х4 ако ти трябва. Просто трябва да си доуточниш концепцията и да избереш читава бройка. Хубавото е, че тия баш които стават, са си малко тракторни и механично са трудни за убиване и имат голям ресурс.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    България
    Публикации
    837
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Nik0la Преглед на публикациите
    Дъмпер е верната машина, за предвидиния бюджет ще е 4х4 и ще товари поне 3 кубика.
    И дъмперите заглеждам но самосвала ще ми е полезен и за други неща след като приключа с този обект.

Място
    България
    Публикации
    837
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Нисан Трейд с 3л дизел съм взимал някога от приятел да си върша работа, с двойни гуми е и товари доста повече от предписаното, първа и задна са му доста бавни. Мотора е малко по-малък от варненски Перкинс, но малко по-високооборотен, чист дизел с директно впръскване, необслужваем ангренаж, механична помпа и въобще максимално прост и безотказен.
    Самосвалната уредба е с помпа зацепена на скоростната кутия, а не както на много малки самосвали на ток.
    И на мене окото ми в японските марки но наистина държат цена ,тези дето ми харесват все минават малко бюджета.

Място
    на Село
    Публикации
    3,521
    Точки (при гласуване)
    18

За тия пари, трактор с ремърке. Едно юмз +4т ремърке до около 6 пари ще намериш. Винаги после ще му вземеш парите.
    ∑ (hours) = Life
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Публикации
    5,118
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на Николай Колев Преглед на публикациите
    И на мене окото ми в японските марки но наистина държат цена ,тези дето ми харесват все минават малко бюджета.
    Ти сам си го казал, не гледай години и по-нови модели, а състояние. По-новите вече са с електроника и разни системи за екология.
    Ивекото също е много корава машинка, и много разпространена.
    Най-добре да тестваш няколко различни, и сам ще си направиш изводи.

ПП: То ако е за трактор и самоходно шаси може да вземе - пак е самосвал и е евтино, но камиончето може да се кара и на дълго.

Място
    вАРНа
    Публикации
    985
    Точки (при гласуване)
    0

Ако това, което ще правиш е свързано със сериозна експлоатация - купувай Ивеко и не се занимавай с глупости! На 35-10 първата е мнооого къса и мощна, използва се само, ако е претоварен и потегляш на баир!

Публикации
    94
    Точки (при гласуване)
    11

Форда не е твоята машина със сигурност. До колкото разбирам се търси камионче за по-тежка и груба работа. Може би и старите мерцедесчета/тези кутийките/ примерно 410 самосвалче ще свърши работа, там първа е много бавна и са много лесни за обслужване и доста надеждни. Поздрави!

Публикации
    5,118
    Точки (при гласуване)
    24

Между другото, като гледах обявите имаше и такъв Мерцедес даже и в 4х4 вариант, с бавни и заводска механична лебедка, за доста под бюджета.

ПП: Не бил много под бюджета, сега погледнах -9К лв. Но е с единични гуми вероятно е с по-малка товароносимост - MB 310 дизел 1994г. 4х4, механична лебедка, плюс хидравличен разпределител за снегорин(пише дъска).
    Изглежда доста добре, включително и откъм ръжда...поне на снимки. Трябва да е 2,9 мотора, петцилиндров. Само километрите ги пише 260 хиляди, ако са навъртани извън пътя може и да са доста.
    Последно редактиран от cecoa1 ; 27-06-18 в 22:08

Място
    Смолян-София
    Публикации
    524
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Николай Колев Преглед на публикациите
    Здравейте колеги!

Трябва ни самосвал по възможност с малката винетка.

Ще го ползвам са стройтелни работи.Имам един терен с голяма денивелация и ще му правя терасиране по етапно.

Трябва да се мести доста земна маса.Нямам пусков срок и ми трябва малък самосвал с В категория да могат да го карат всички и синове и зетьове като има нужда.

Може да е стар но да е технически здрав.Годината на пройзводство няма значение.

Не съм запознат на коя марка са им по бавни скоростите защото до сега викам един познат с Форд с десен волан , много се зори на първа скорост все на полусъединител се мъчи.

Цена до - 10 000 лева.

Дарак не ми трябва.
    Баща ми от време на време пуска за продажба един грубиян-pinzgauer- голям работяга, та ако тва нЯщу-горящУ около 20 бензин ти се вписва драсни на лично да го питам.
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

Няма вече Диско,няма вече Pinz...

Място
    Перник
    Публикации
    144
    Точки (при гласуване)
    10

Щом си фен на японките имам нещо за тебе, но още не съм сигурен дали искам да го продавам.Самосвален нисан кабстар с 3 литровия турбо двигател.Камиончето има нужда единствено от едно хубаво обслужване че не е карано отдавна.Пали от четвърт и върви два пъти повече от ивеко 35-10 (знам че звучи като моето си е най-хубаво ама имам и ивеко и мога да направя сравнение).Ръжда няма слава богу.Двата недостатъка които има е че помпата е на ток, и повече от два тона незнам дали ще дигне ако не му помогнеш с лопатата(не съм му изпитвал лимита, не ми се е налагало), и че кабината е доста тясна.Ако все пак имаш интерес пиши едно лично да ти дам снимки.

ПП-бюджета който си определил ще ти стигне да го вземеш, да го обслужиш, да му вземеш нови гуми(има нужда), да направиш едно агне за зетовете и синовете че да е на късмет, и за няколко резервоара нафта
    harley davidson-fan

Място
    Сливница
    Публикации
    47
    Точки (при гласуване)
    10

Колега, я дай някаква ориентировъчна цена на лично, че май търся и аз такова самосвалче като автора на темата .Искам да е с двойна гума,единична кабина, самосвалната помпа да е на скоростите, да няма ръжди и да е евтино, ама пълен кеф няма...

Сходни теми

1. купувам помпа за самосвалче
    От metalgiar във форум Архив
    Отговори: 3
    Последно мнение: 27-05-10, 09:49

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>