Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Balkan 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Balkan 50

    Имам проблем със балканчето като пусна бензина и не иска да капе за да напълни карбуратора но когато извадя маркучето от карбурато чак тогава почва да тече бензин и тече много слабо....кранчето е изчистено карбуртатора също мотора пали но има лек проблем във високи обороти със пълна газ глъхне като върна малко газта и тръгва да набира...помогнете моля на какво се дължи и какво да поправя?

  • #2
    балкан 50

    здравейте на всички!!! имам следния проблем със балкан 50... пали от първия път без проблеми работи безупречно във ниските обороти върви перфектно.ноооо като му дам пълна газ и почва да глъхне и спира да набира като върна леко гаста и тръгва пак малко повече да набира.... моля помогнете ми от какво може да е...БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

    Коментар


    • #3
      От: балкан 50

      Не му стига горивото. Може да е от ниско ниво в карбуратора или от запушване по кранчето/имаше някаква гумичка с три отвора, от там съм имал проблеми преди години....../. Успех в начинанието.

      Коментар


      • #4
        От: Balkan 50

        Поне тръгваш от "правилния" мотоцикъл. Това го правиш два дена и го караш няколко часа. Така тъкмо ще придобиеш опит. А иначе и иглата в поплавъковата камера може да е проблем. Кранчето от резервоара го свали и го виж.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Balkan 50

          Под щуцера на който влиза маркуча за горивото има цедка. Развий го и я почисти. Другите вероятни места вече са ти ги написали колегите. Успех.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: Balkan 50

            И да види капачката на резервоара.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #7
              От: Balkan 50

              Освен това, което колегите споменаха, лошата работата при високи обороти на двигателя може да се получи при не добра центровка на запалване, или при недостътъчно предварение. Иначе това което описваш може да се получи при недостиг на гориво, който се получава при запушен бензинов кран, поради боклуци в резервоара, при разкапване на гумичката в бензиновото кранче/получава се при кофти гориво което не е бензин/, или при запушена дупка на капачката на резервоара /за което напомни "Чичо"/. Колкото до мнението на Стоян, ще кажа, че майсторлъка да паправяш "Балкан 50" зависи от това, колко си "хванал" от майсторлъка на някой който е бил наричан "Баш майстора" на поправката на тези мотопеди ! Аз пък държа да се похваля с това, че този който старите пловдивчани наричаха така, беше баща ми......... От 1963 до 1975 г. той беше гаранционен сервиз на "Балкан 50" за Пловдивски окръг........ и всичките му колеги му "сваляха шапка" ! Та ето да видите как пали "Балкан 50" на "-5" ... https://www.vbox7.com/play:c449c6280a
              Последно редактирано от spongi; 26-06-18, 18:49.

              Коментар


              • #8
                От: Balkan 50

                Разхлаби гайката на кранчето и ще се оправи. Тази, която стяга гумичката.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X