Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дай вар, дай киреч!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дай вар, дай киреч!

    В тоя ред на мисли, конструкцията "дишащ латекс" не е ли оксиморонна?

    Коментар


    • #32
      От: Дай вар, дай киреч!

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Вени не се връщай в 19-ти век. Боядисай с дишащ латекс за баня Боро и си сложи хубав и мощен вентилатор за баня, също така научи семейството си да събира водата от пода с моп. За 2 минути работа след всяко къпане. Аз съм в баня без прозорец и нямам никакви проблеми вече 12-та година. Вентилатора след къпането поне 30 минути да смуче при леко открехната врата освен ако нямаш розетка на вратата.
      Пък от нас никой не обира банята с моп, нямам прозорец и вентилатор. Само дупка Ф110 към вентилацията. За сега оставам в 19-ти век. Нямям мухъл, купувам си мляко от истинска крава порода Жарсе, правя си домашен кашкавал, луканки, компоти. Хапвам домати, краставици, картофи и плодове от на баща ми градината.

      Мечтая си за времето, когато ще зарежа града и ще се изнеса на село. Банята ми въобще няма да има таван, а само завеси отстрани. Топлата вода ще идва от черен варел, качен върху нужника. В двора ще щъкат няколко кокошки, няколко заека и едно прсенце ще грухти в кочината. Вечер ще си сядам под асмата, ще си откъсвам 2 домата и 2 краставици от градината и ще си сипвам ракийка, двойно препечена в незаконния бакърен казан. Ех, дали ще доживея да се върна в 19-ти век ...
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #33
        От: Дай вар, дай киреч!

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Пък от нас никой не обира банята с моп, нямам прозорец и вентилатор. Само дупка Ф110 към вентилацията. За сега оставам в 19-ти век. Нямям мухъл, купувам си мляко от истинска крава порода Жарсе, правя си домашен кашкавал, луканки, компоти. Хапвам домати, краставици, картофи и плодове от на баща ми градината.

        Мечтая си за времето, когато ще зарежа града и ще се изнеса на село. Банята ми въобще няма да има таван, а само завеси отстрани. Топлата вода ще идва от черен варел, качен върху нужника. В двора ще щъкат няколко кокошки, няколко заека и едно прсенце ще грухти в кочината. Вечер ще си сядам под асмата, ще си откъсвам 2 домата и 2 краставици от градината и ще си сипвам ракийка, двойно препечена в незаконния бакърен казан. Ех, дали ще доживея да се върна в 19-ти век ...
        Абе ти срам нямаш бре!!!Кокошки,завеси,краставици,па и прасе с ракия...Сигурно и клозета ще е варосан!?
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #34
          От: Дай вар, дай киреч!

          Че как даже с метлата.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #35
            От: Дай вар, дай киреч!

            Всеки сам си решава, аз споделих мнение. Това варосаното ми изглежда точно като пред 19-ти век, латекса ми стои доста по-модерно
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              От: Дай вар, дай киреч!

              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
              Абе ти срам нямаш бре!!!Кокошки,завеси,краставици,па и прасе с ракия...Сигурно и клозета ще е варосан!?
              У нас липсва само прасето,другото го има и в момента на село.
              Няма канализация за мръсна вода,всичко е на септични ями.
              10бр.кокошки и петли+едно куче,краставици,домати,ягоди,плодове,грозде....
              И да не забравя,клозета е варосан.Някои няма да разберат никога,какво е да живееш на село.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #37
                От: Дай вар, дай киреч!

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                И да не забравя,клозета е варосан.Някои няма да разберат никога,какво е да живееш на село.
                Абе знам бре!!!И аз се повече се оселчвам!Имам и тема тук за "Моята си къща" ама съм я забатачил че минах през стагнационен период.Но...след 15 август май ще я възобновявам и снимки ще има.И да,преди 20-тина дни си варосах клозета на двора!
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Дай вар, дай киреч!

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Вени не се връщай в 19-ти век. Боядисай с дишащ латекс за баня Боро и си сложи хубав и мощен вентилатор за баня..
                  Да, предпочетох да се върна в 19 век, защото в 20-ти направих всичко, което описваш - и издишащия латекс, и хубавия и мощен вентилатор, и резултата ме принуди да пусна тая тема, и да се върна назад..

                  Инак - Павлин е прав - карам на домашни салати и ежедневни консумативи, щото има, пък...

                  Варосаната баня не е мухлясала, все още..

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дай вар, дай киреч!

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Пък от нас никой не обира банята с моп, нямам прозорец и вентилатор. Само дупка Ф110 към вентилацията. За сега оставам в 19-ти век. Нямям мухъл, купувам си мляко от истинска крава порода Жарсе, правя си домашен кашкавал, луканки, компоти. Хапвам домати, краставици, картофи и плодове от на баща ми градината.

                    Мечтая си за времето, когато ще зарежа града и ще се изнеса на село. Банята ми въобще няма да има таван, а само завеси отстрани. Топлата вода ще идва от черен варел, качен върху нужника. В двора ще щъкат няколко кокошки, няколко заека и едно прсенце ще грухти в кочината. Вечер ще си сядам под асмата, ще си откъсвам 2 домата и 2 краставици от градината и ще си сипвам ракийка, двойно препечена в незаконния бакърен казан. Ех, дали ще доживея да се върна в 19-ти век ...
                    вилнот
                    КоЙто иска истински неща ,, това е най верния път .Ако ще и 18 ти век да е! От запад освен модерна техника нищо хубаво не е дошло,,
                    за България като цяло. Колкото до варосването , също е най правилното решение .Стига Veni1да е успял да направи варта да не
                    "цапа " след варосването.
                    А такова животно като" дишащ " латекс / полимерно -найлонова субстанция !!/ НЯМА.!
                    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дай вар, дай киреч!

                      Ами тя и варта, като спре да цапа-спира да диша.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дай вар, дай киреч!

                        "Ами тя и варта, като спре да цапа-спира да диша"

                        Не , не е точно така ! Има достатъчно стари техники за това ,Да не цапа /или почти/ , и да "диша " също . Стествено не като добавиш
                        стр.лепило примерно Ц-200 или 300...! или някъв друг съвременен полимер.
                        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дай вар, дай киреч!

                          Като добавиш полимер ще имаш мухлясала варосана стена след половин година. А ако не добавиш -след една. После пак трябва да варосаш. Ако прописнеш, може да заразиш мазилката в дълбочина. Решава се с къртене до 0 и наново.
                          А е толкова просто да напръскаш с белина мухъла и след 30 мин да го измиеш.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дай вар, дай киреч!

                            Добавянето на Ц200 във всякакви строителни смеси, най-често в пропорция "на око" никога не съм го разбирал...
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дай вар, дай киреч!

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Да, предпочетох да се върна в 19 век, защото в 20-ти направих всичко, което описваш - и издишащия латекс, и хубавия и мощен вентилатор, и резултата ме принуди да пусна тая тема, и да се върна назад..

                              Инак - Павлин е прав - карам на домашни салати и ежедневни консумативи, щото има, пък...

                              Варосаната баня не е мухлясала, все още..
                              Няма и да мухляса!Дишащи латекси,дрън-дрън на кубици.
                              Ако има шпакловка и тя ли е дишаща ?Не разбирам от такива работи,но шпакловах едно
                              под стълбище с материали уж дишащи и след една зима,пълно с мухъл.
                              Ремонт на ново,къртене до тухла,мазане с хоросан и боядисване с вар.
                              Пет години няма и следа от мухъл.
                              Последно редактирано от georgipetkov64; 20-07-18, 23:38.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дай вар, дай киреч!

                                Явно аз съм някакъв бесен късметлия.. ще станат 2 години и половина нито мухъл, нито нищо. Моп или какъвто там парцал не ползвам. Прозорец нямам, а само едно 100 мм вентилаторче , което работи заедно с осветлението.
                                Миенето на на банята става идеално с душчето.

                                Естественно цената на латекса не беше приятна, но за сметка на това покрива адски добре.
                                За 2 ръце, майстора изразходи 1/3-та от количеството което бяхме предивдили.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X