Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дай вар, дай киреч!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дай вар, дай киреч!

    Явно се пропуска момента, че става въпрос за варосване в банята, така че бързото измиване на пода и стените по палубния метод ще свърши работа.

    Коментар


    • #17
      От: Дай вар, дай киреч!

      Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
      Оцета е слаба ракия. Първо не трябва да имаш рани по ръцете. Една шепа амониева селитра в леген вода. Мириши доста остро. Разбъркваш до разтваряне -става бързо. Топиш парцал в легена и бършеш където има вар. Веднага след намокрянето на определена площ забърсваш със сух парцал и - воала . Готово. Втори път почти не се минава. Аз когато варосвах не постилах нищо. Ще се убедиш. Борето
      А как въздейства върху остатъци от гипсовите шпакловки , циментови лепила и фуги за плочки ?
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #18
        От: Дай вар, дай киреч!

        Вени, преди 15-тина години варосах таваните на банята и тоалетната с гасена вар от тая в наелоновите пликове. И на брат ми ги варосахме. Бяха измазани с хоросанова мазилка. До ден днешен мухъл няма никакъв.

        В тоалетната ми имаше малък теч от комшията горе. Една година го чаках да си оправи проблема. Влага имаше, но мухъл така и не се появи.

        Така че това е истината. Взимай 1-2 плика, разбъркай в една кофа и мажи с баданарката. По 3-4 лв е един плик.

        Съседът под брат ми си шпаклова тавана с гипс и боядиса със скъп "дишащ латекс" специално за бани. Е, не се оттърва от мухъл. След многократно боядисване с какво ли не, бутна цялата мазилка, измаза наново и боядиса с вар. Роди се.


        П.П. Нямам прозорци. Имам по един отвор за вентилация Ф110. Нямам и вентилатори. Дърпа си от ефекта на комина
        Последно редактирано от bullet_pk; 24-06-18, 19:39.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Дай вар, дай киреч!

          Варта действа докато все още е алкална. после се варосва наново. Така наречените дишащи латекси са рекламен трик. Аз през ноща ги чувам даже как дишат...
          За по-влажни помещения мзилката го играе ролята на гъба -поема и отдава влагата. Не е запечатан повърхностния слой и не се задържат капки където да се въдят бактерии. Варта пък го играе естествено саво.
          По принцип има такива/ неевтини/бои които я вършат тази работа пак за година -две максимум.
          Втпри вариант е плочките догоре,добра боя на тавана и периодично на няколко месеца час два напръскване обилно и измиване- час работа.
          Добре става с пръскачка за овошки,лозе и литър,два белина. После със слушалката на душа цялата баня.
          Лично на мен варта не ми харесва и на визия и на мирис.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #20
            От: Дай вар, дай киреч!

            По възможност сложете два вентилатора в банята и ги оставяйте да работят поне два-три часа след къпане. И цял ден да работят консумацията на ток не е кой знае колко. Мухъла се появава при недостатъчно проветряване и ако нямате прозорец в банята, вентилаторът го замества (когато работи).
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #21
              От: Дай вар, дай киреч!

              Или вентилаторите да се включват от влагомер.
              При голямо семейство обаче е почти невъзможно-тя банята не изсъхва буквално.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #22
                От: Дай вар, дай киреч!

                Вени,аз тавана на банята си го налепих с стиропорени плоскости,бързо,лесно и няма влага.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04_decoflair_bianco_t104.jpg
Прегледи:1
Размер:168.5 КБ
ID:5792838
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #23
                  От: Дай вар, дай киреч!

                  Вариант :Бетона се изкърпва с теракол където има по фрапантни неравности и се прави пръскана мазилка, от готовите.
                  За варосване/ако ти пука за изгледа/ -цялата площ трябва я изгладиш , вероятно на две ръце с теракол.Препоръчвам бял , с фибри.Класиката е 1-ва доста разредена ръка , 2 ръце бадана - т.е. гъсто с четка баданарка. Аз варосвах с каквато имах по-голяма четка. Разход -около 3-4 кг.
                  Под гъсто се разбира констистенция като латекс.
                  Останалото количество си го запечатваш и пазиш неопределено време до следващото варосване или си третираш овошките примерно.
                  Да не те подлъгва че първоначално на мокро седи прозрачно , бързо избелява при изсъхване.
                  При мен , в помещение което има готварска печка на твърдо гориво , след два сезона си е още бяло и чисто. На конкретната тераколова основа не цапа , без да съм добавял всякакви други неща.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дай вар, дай киреч!

                    С нищо специално не съм мазал, вентилатори не пускам, само отварям прозорец, докато огледалото спре да се изпотява-мухъл не знам какво е...и това на няколко различни бани. Ееее, повече от 10 години.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дай вар, дай киреч!

                      Аз съм с баня без прозорци в панелен апартамент. Над плочките и тавана са с направени както е описал ALEX_Z. Нямам мухал от 1995-та година.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дай вар, дай киреч!

                        Какъв е латекса за бани които сте ползвали ?

                        Аз съм от 2 години в банята с латекс на Dulux за бани и въпреки, че трудно съхне банята (малък вентилатор) мухъл няма никакъв.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дай вар, дай киреч!

                          Та все пак - да докладвам за финала на операцията.
                          Един чувал вар 10 кг ми струваше колосалната сума от 2.70.
                          От него използвах доста под килограм за варосване 3 ръце.

                          Първоначалния резултат беше доста песимистичен, но разтвора изсъхна, и ефекта беше поразително добър.

                          В момента за мухлясване и дума не може да става, с течение на времето се надявам да няма проблеми.
                          Така и не разбрах на какво трябва да мирише варта, ама на мен не ми мирише на нищо.

                          Оплескването по пода и стените беше оправено с помощта на душа - ако така се решаваше проблема и в другите стаи, щях да боядисвам в края на всеки месец.

                          Доволен съм.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дай вар, дай киреч!

                            Вени не се връщай в 19-ти век. Боядисай с дишащ латекс за баня Боро и си сложи хубав и мощен вентилатор за баня, също така научи семейството си да събира водата от пода с моп. За 2 минути работа след всяко къпане. Аз съм в баня без прозорец и нямам никакви проблеми вече 12-та година. Вентилатора след къпането поне 30 минути да смуче при леко открехната врата освен ако нямаш розетка на вратата.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дай вар, дай киреч!

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Вени не се връщай в 19-ти век. Боядисай с дишащ латекс за баня Боро и си сложи хубав и мощен вентилатор за баня, също така научи семейството си да събира водата от пода с моп. За 2 минути работа след всяко къпане. Аз съм в баня без прозорец и нямам никакви проблеми вече 12-та година. Вентилатора след къпането поне 30 минути да смуче при леко открехната врата освен ако нямаш розетка на вратата.
                              Хубаво. А какво точно е предимството на латекса, освен че трябва да бръмчиш с мопа след всяко къпане?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дай вар, дай киреч!

                                След като 10 години се борихме с мухъла в новата ни баня (с парно и прозорец (!) и плочки до тавана), остъргах латекса на тавана и го варосах. За сега мухъл няма.
                                Когато живеехме в старата ни къща, строена 1926 г. с мазилки само с вар, никога не е имало мухъл.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X