Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

    Здравейте колеги. Предстои ми монтаж на лебедка на джипа. Питането ми е следното: Как правилно да прекарам кабелите, какви кабели да се използват до акумулатора, необходим ли е втори акумулатор, как да монтирам ключ -маса или изключване на плюса ,дали да е постоянно захранена към акумулатора, или да се включва допълнително от ключ в купето. Моля за съвети, схеми. Надявам се ,че темата ще е полезна и за други колеги, които за първи път се сблъскват с това. Благодаря предварително на всички, които ще отговорят. Лебедката ще е на бронята, ако това има значение.

  • #2
    От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

    1. Кабели - 25мм2
    2. Ключ маса - на удобно място, на +кабел
    3. Акумулатор -с по голям капацитет
    4. Монтажна плоча - задължително
    5. Лебедка, закрепена на бронята е шега, която не разбирам, освен ако бронята е специализирана
    Поздрави!
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

      25mm2

      Това ще е за атв?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

        Кабели над 50мм2 и ключ маса се казва маса не случайно, а именно защото се монтира на негативния терминал, тоест на -(минус).

        С кабелите има редица особености, хубав кабел се продава в специализиран магазин където цената е много трудна за преглъщане, трябва си пазарлък сериозен или както аз правя, купувам камионски стартови кабели 5-6 метра истински медни и дебели, сделани в китай за примерно 30 паунда, а кабел на същите размери с доставка ще ми стъпи на поне двойна цена заради особености в ценообразуването насочено към дребни клиенти.

        После и връзването си е весело, изисква инструмент за кримпване, дебели и правилни клеми или както се казват там и те са едни пари.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Кабели над 50мм2 и ключ маса се казва маса не случайно, а именно защото се монтира на негативния терминал, тоест на -(минус). ...
          А, който е виждал и ползвал лебедка на живо, слага не ключ маса, а такъв за прекъсване на плюса.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            А, който е виждал и ползвал лебедка на живо, слага не ключ маса, а такъв за прекъсване на плюса.
            Виноват, мерси за пояснението.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

              С практиката и спора се ражда и правилния начин. Затова именно зададох и тази тема ,мисля ,че ще е особено полезна за всички, които тепърва ще искат да си монтират лебедка и не са професионалисти- състезатели по офроуд. Кабелите със сигурност ще бъдат истински ,като буксите ще са кримпвани с правилния инструмент. Колкото до бронята, то там ще си има планка за монтаж на лебедката, бронята няма да е стоковата ,а силова и определено направена да отговаря на някакви критерии за дърпане. Колкото до ключ - масата или ключ-плюса ще трябва да се мисли .....Дали ще е необходим соленоид ,който да се включва допълнително с ключ от купето, ако ДА, какъв препоръчвате ?

              Коментар


              • #8
                От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                Абе аз лебедки не съм слагал , ама съм се любил със всякакви универсални колекторни машини от всякакво естество .
                Та на темата - като задания няма никакви параметри....
                Примерно - кви кила е джугана , колко му е просвета , кви магарета има , колко излишно място има , и не на последно място - с кви пари се разполага .
                Т.Е. първо си изработи "бизнес план" . После го "коректирай " правилно при правилния човек.
                И успех .

                Коментар


                • #9
                  От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                  Лебедка се закача не за бронята, а за шасито. Имаш шаси, нали?

                  С кабелите - от това че сте сложили 15кг бакър в колата има крайно малко ползи. Кабелите на лебедката трябва да са преди всичко къси, после дебели колкото трябва. Сметката за дебелината обикновено е различна от тази за 220в инсталации.

                  25мм2 са напълно достатъчни за лебедка 12000 (макс. ток около 350А) ако общата им дължина е не повече от 150см.

                  Ключ маса или ключ плюс зависи от други неща по джипката. Повечето ключ-маси НЕ издържат продължително 200-300 ампера ток.

                  Допълнителен акумулатор - пак зависи. Обикновено не трябва. Но пък обикновен акумулатор (стартов, необслужваем) издържа 10-15 сериозни лебедки и после нов. Ако ползваш всяка седмица лебедка 3-4 пъти не е вариант.


                  И преди лебедката - взе ли си джек?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                    И ако бронята е към шасито ква е разликата?
                    Над 80% от лебедките се слагат основно за украса.
                    За останалите 20% вече евентуално си струва да се мисли нещо. И като стигнеш до централен и/или вътрешен монтаж ми се обаждаш
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                      И нещо за надъхване

                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                        Тука целият джип е за украса, така че все тая.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                          Не угадал. Това е за лодка и работи перфектно.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                            Миналата седмица монтирах лебедка.Сложих 50мм2 кабел с обща дължина 7м. Питането ми е ще работи ли или да сменям с 75мм2 кабел ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                              Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
                              Миналата седмица монтирах лебедка.Сложих 50мм2 кабел с обща дължина 7м. Питането ми е ще работи ли или да сменям с 75мм2 кабел ?
                              Това на какво е сложено , колко либри е лебдката ? 7 метра дължина на кабелите ще има някакъв пад на напрежението , няма смисъл да скачаш на 75 мм2 ...
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X