Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

    Аз съм напълно съгласен с Живко.
    Само който не е ял големия в гората, и да разчита на лебедката(единствено на нея, а вече е тъмно, и някъде наблизо се чуват чакали как се провикват като пияни сватбари)-само той може да сложи прекъсвач на силовите кабели.

    Ама нали живеем в модерни времена-на мода е всичко да е обезопасено и поради това осакатено. понякога даже до безумство, единствено заради "сейфти фърст".

    Ма щом ви влече-слагайте си колкото искате прекъсвачи и ключове, така ще се чувствате спокойни.
    Но е добре да изучите кое какво е и защо е така а не инак при лебедките, и когато ви се наложи(ако изобщо, с оглед на нещата които ви вълнуват)-да знаете как да си навържете кабелите наново за да излезете от дерето.

    Ако не-нали имате модерни телефони-пишете в нета "помушт, закасах до едно дарво в гурата, илати да ме извадете", и може да дойде някой с правилно сложена лебедка да ви извади.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

      Кольо, не че нещо, ама ключ маса се заменя с болт и гайка за около две минути
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Аз съм напълно съгласен с Живко.
        Само който не е ял големия в гората, и да разчита на лебедката(единствено на нея, а вече е тъмно, и някъде наблизо се чуват чакали как се провикват като пияни сватбари)-само той може да сложи прекъсвач на силовите кабели. ...
        Не помня да съм викал Кольо Балкански - големия мъжкар или когото и да било друг да ме вади по причина неработеща лебедка. Пък не е като да не се е стигало до 17 лебедки за половин ден и да не сме се врели двама души с един джип да си търсим белята посред зима в планината ...

        П.П. А стига си се лумкал по гърдите, че си банален!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #64
          От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

          Това на теория звучи добре.В масовия случай,когато се повреди ключ масата и почне да прави лоша връзка,кабелите и самата ключ маса са до толкова нагрети,че не може да се пипнат с ръка едно известно време,освен ако в джипа не си носите по един чифт ръкавици за електрожен.Най-много ме е страх от такива ремонти за две минути.

          Коментар


          • #65
            От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

            Колчо, колко коли си гасил с пожарогасител?

            Щото аз 4 - такъв ми бил късметът. Само една успешно - имах брадва и минусът на акумулатора го отнесе.

            Още по-голям късмет че никоя от колите не беше моя и че си изгоряха без хора вътре.

            Коментар


            • #66
              От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

              Чавдаре, ако толкова много те дразни моето отношение към нещата-банвай ме, и да се свършва.

              Почти няма тема в която да отстоявам мнението си, и да не ме захапеш.

              Ако съм заядлив като теб-мога да ти отговоря в същия стил. Но не виждам смисъл.

              А това което пиша съм го изживял на свой гръб, иначе не бих си позволил да го казвам в толкова четена медия. Аз не съм лаладжия, по сериозните теми обмислям доста какво пиша, и как ще се проиеме.

              И пак си държа на мнението, че прекъсвачи, които са евентуален трън в гъза не са добра идея.
              Иначе може да се слага всичко-термоконтроли, ключ на масата на оперативната верига, калъф на лебедката, да се маже въжето след всяко излизане, и т.н.

              Но тези които сериозно се занимават с тези неща знаят колко излишни(а в някои случаи и вредни) са.

              Но нали сме пред клавиатурата, а не в дерето-клавиатурните герои са силните.

              Майната ви.
              Бан, и да приключвам с вас.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Чавдаре, ако толкова много те дразни моето отношение към нещата-банвай ме, и да се свършва.

                Почти няма тема в която да отстоявам мнението си, и да не ме захапеш. ===
                Захапвам те не за отстояване на мнение, а за баналните ти номера от селски вечеринки в стил "Ганьо Балкански пак се прави на големия мъжкар, дето модерните времена му пречат".

                Като се обсъждат прекъсвачи, за чий ги дрънкаш тия?!?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ...
                Ама нали живеем в модерни времена-на мода е всичко да е обезопасено и поради това осакатено. понякога даже до безумство, единствено заради "сейфти фърст".
                ...
                Ако не-нали имате модерни телефони-пишете в нета "помушт, закасах до едно дарво в гурата, илати да ме извадете", и може да дойде някой с правилно сложена лебедка да ви извади. ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                  Абе хора, нали темата беше "Как правилно да монтираме лебедката" ,като идеята е да се включат тези, които постоянно са ползвали лебедка ,дали по състезания ,дали в гората. До тук прочетох всичко ,ма така и не разбрах какво да направя. Във форума се получават нещата, когато се включат преки участници от събитията, дадат препоръки за устройствата, които те ползват и са се доказали, няма нужда да откриваме топлата вода и да караме с "проба-грешка".

                  Коментар


                  • #69
                    От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                    Така
                    Най-правилното е даа отидеш при някой който с това се занимава.
                    Иначе почти всички от писалите доста редовно ползваме лебедки.

                    Понеже универсално решение няма никак не е лошо поне да кажеш какъв е джипа и за какво ти е лебедката.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                      Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
                      Абе хора, нали темата беше "Как правилно да монтираме лебедката" ,като идеята е да се включат тези, които постоянно са ползвали лебедка ,дали по състезания ,дали в гората. До тук прочетох всичко ,ма така и не разбрах какво да направя. ...
                      Тъй де! Такава е темата. Ама отговорите на въпроса "как е правилно" са повече от един. Дотук имаш 2 варианта. Единият е да монтираш лебедката с прекъсвач на плюса с цел да имаш опция за бързо изключване на захранването за в случай ако нещо се прецака и лебедката "залепне" във включено положение, както и с цел обезопасяване от случайно задействане в ситуации, когато лебедка не е нужна.

                      Привържениците на другия вариант смятат, че това е излишно, еврогейско и т.н., тъй като прекъсвачът можел да не издържи на силните тоци и да останеш без лебедка.

                      Аз съм от първата група и 7-8 години съм ползвал (не возил като украшение) лебедка с прекъсвач на плюса, предвиден за работен ток 200А и пиков до 1200А. Друг колега в темата сподели, че е сложил ключ-плюс за работен ток 300А и моментен - 2000А.
                      За всичкото време проблеми с недобре работеща лебедка (Warn 9500 либри) поради наличието на прекъсвач не съм имал, нито пък съм констатирал проблеми със самия прекъсвач. Поради което смятам, че проблеми са много малко вероятни при използване на читав прекъсвач.
                      Не мисля, че има някаква сериозна опасност от претоварване на читав ключ-плюс, предвиден за работен ток 200-300 А и моментно натоварване 1200 - 2000А, при положение, че лебедката дърпа между 50 и 450-480 А. Последните стойности са при максимално натоварване, каквото по принцип не се случва толкова често и не трае толкова дълго. Естествено, тук не коментирам случаите, в които лебедката ще се използва за екстремни хард трофи изпълнения и като основно средство за придвижване на автомобила.

                      Така че, всеки да си преценява и да избира вариант съобразно очакваната употреба!
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X