Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Мани че ще грее, от това най много да се запали джипа.
    Напрежението пада, съответно няма ток и нанайси вътък на лебеда. Като резултат блажено си седиш в тиняка и мърдаш с уши като хипопотук.
    Аз щото съм си ел.проектант, си изчислих кабелите и сега като падне напрежението, гасне джипа - не стига за инжекцията

    Коментар


    • #32
      От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

      Като ги смяташе трябваше накрая да ги умножиш по 3,14 че да дойде сметката. Ама евреин се извъди.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #33
        От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

        Не се изказвай, където има ток, че бие, а не се вижда
        Не поясних - двигателя гасне, но лебеда продължава да навива.
        Последно редактирано от Ivan_J; 23-06-18, 21:39.

        Коментар


        • #34
          От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Кабели над 50мм2 и ключ маса се казва маса не случайно, а именно защото се монтира на негативния терминал, тоест на -(минус).

          С кабелите има редица особености, хубав кабел се продава в специализиран магазин където цената е много трудна за преглъщане, трябва си пазарлък сериозен или както аз правя, купувам камионски стартови кабели 5-6 метра истински медни и дебели, сделани в китай за примерно 30 паунда, а кабел на същите размери с доставка ще ми стъпи на поне двойна цена заради особености в ценообразуването насочено към дребни клиенти.

          После и връзването си е весело, изисква инструмент за кримпване, дебели и правилни клеми или както се казват там и те са едни пари.
          Хубав кабел може да се намери във всяка автоморга,най-харесвам дизеловите модели на бмв и мерцедес за целта,даже и цвета можеш да избереш.Хубава ключ маса до ден днешен в магазин не съм намирал,но пък са шарени и имат много модерен вид.Ползвам такива клеми http://watersportsequipment.eu/files/thumb2_bfdY6a.jpg и съм много доволен,макар и да е малко по неудобно от ключ масата,до сега не са ми се нагрявали до степен,че да ми залепне обувката по тях.

          Коментар


          • #35
            От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            ... Хубава ключ маса до ден днешен в магазин не съм намирал,но пък са шарени и имат много модерен вид. ...
            Хубавите ключ-маса са за леки коли - ралиджийки, поради което никак не са мислени през тях да минават -стотин ампера от натоварена лебедка. Ролята на ключ-плюс перфектно се изпълнява от ключове, които се продават в камионджийски магазини.

            Примерно

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

              И пак е слаб и камионджийския. Виж му данните.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                И пак е слаб и камионджийския. Виж му данните.
                Знам му ги данните, щото съм го ползвал 8 години. По-яко - трудна работа. Примерно с някакви морски изпълнения или някакви огромни токмаци.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                  Колега,ползвал съм от лека кола,от камион,от трактор,включително и една за която,човека,който ми я подари твърдеше,че е от танк след определено време всички започват да греят,което не ми пречи особено,понеже са монтирани на такова място в кабината,където не могат да запалят нищо,но се влошава контакта и паленето става много трудно.Ако има работещ вариант,който може да прекъсва акумулатор 180Ah и да издържа на стартовия му ток веднага ще си взема.За сега това с клемата ми върши добра работа,снимката леко заблуждава,но перчатата гайка е М12 и може да се сложи доста сериозна кабелна обувка,а проблем с контакта се решава с джобно ножче или парче шкурка.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                    Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
                    ...
                    -по нареждане на лицето ''turtey''-местих упралението(соленоидите) в ДБГ отсека.
                    Друг път да не слушаш Търтея за всичко.

                    От управлението до лебедката са 3 жици, от управлението до акумулатора - 1. Сметката е като за оня сложния полиспаст защото токът минава през всичките и дължината се събира.

                    В жипки, които са малко по-свободни в коша на двигателя местенето на акумулатора по-напред не трябва да се пренебрегва като вариант. Някои (ЛР, Тойота) така са си и направени от завода.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Верно ли има и такива тАпаци ?!
                    Един такъв съм вадил от локва. Не знам дали имаше мотор и редуктор в лебедката ама нямаше кьорава жица около нея. Така го беше купил.

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Аз щото съм си ел.проектант, си изчислих кабелите и сега като падне напрежението, гасне джипа - не стига за инжекцията
                    Стават такива работи. Сигурен ли си, че проблемът не е по минус? Там също има какво да се оцапа.

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Знам му ги данните, щото съм го ползвал 8 години. По-яко - трудна работа. Примерно с някакви морски изпълнения или някакви огромни токмаци.
                    За съжаление и морските често са предвидени само за стартерен ток.

                    Най-хитрото което съм измислил е втори, единичен, соленоид. Колкото и да се оплескат нещата, все един от двата ще изключи като им спреш тока. Не е много хитро, само е най-хитрото което съм измислил.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                      Търтея му е казал защо да я мести и какви кабели да ползва като я премести
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Търтея му е казал защо да я мести и какви кабели да ползва като я премести
                        Да де. 100 оки бакър. После що не върви колата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                          А, колата съм му я направил така щото да върви.
                          Но той ще си каже дали е доволен.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                            Аз само не мога да разбера защо толкова се държи да се сложи прекъсвач на постоянния плюс към управлението ...
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • #44
                              От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              Аз само не мога да разбера защо толкова се държи да се сложи прекъсвач на постоянния плюс към управлението ...
                              Слага се прекъсвач на постоянния плюс към силовите релета. Против пожар.

                              Ако колата така или иначе има ключмаса може да се мине и без него.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Правилен монтаж на лебедка в джипа, как?

                                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                                Аз само не мога да разбера защо толкова се държи да се сложи прекъсвач на постоянния плюс към управлението ...
                                На първо място - за избягване на сакатлък при случайно задействане на лебедката. При изведени до мястото на каруцаря бутони за управление колко му е някой несведущ да ги пробва за какво са и някой да остане без пръсти или да се строши нещо ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X