Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    За нуждите на офиса, смятам да купя сървър 2ра ръка на HP или DELL.
    Нещо за 500 - 800 лв.
    Върху него трябва да се инсталира един MS Office с 5 работни места и един Ажур, също с 5 работни терминала.
    Също така мейл клиент и прочее стандартни решения.

    Има няколко принципни решения, вън от които не бих желал да се коментира.
    1. Софтуера, трябва изцяло да е лицензиран и узаконен.
    2. Всички функции за настройка и администриране, трябва да са добре описани, диалогизирани и достъпни за поне 2 ма средноинтелигентни служители, без особени специални познания.
    3. Не желая никакви Линукси, защото те вървят по принцип със "велики системни администратори", които никога не са на разположение в нужния момент.
    4. Никакви полупрофесионални сториджи, защото те работят прекрасно в 99% от случаите и в останалият 1%, ти разказват играта.
    5. Без "облаци", хостинги, и прочее мъгли.

    Въпроса ми е: - Някой ползвал ли е схема с MS Server, която да инсталира върху сървър 2ра ръка и може ли да сподели опит ?
    Съществува твърдение, че HP или Dell, налагат ограничения, свързани с използване на сървър 2ра ръка, които излизат доста скъпо.
    Някакви допълнителни софтуери, обвързани с конкретните модели на контролери, периферия и интерфейс, които са безплатни само при закупуване на нов сървър.

    Трябва да взема решение, естествено с финансови ограничения а MS не съм използвал до сега.

    Като резултат от този диалог, очаквам да намеря фирма, която да извърши инсталация и оживяване на системата, и да я предаде в работещ вид със съответните описания и инструкции в писмен вид.

    Благодаря предварително!
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 21-06-18, 10:50.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    Ник,

    Всеки, който твърди, че може да изпълни това: "2. Всички функции за настройка и администриране, трябва да са добре описани, диалогизирани и достъпни за поне 2 ма средноинтелигентни служители, без особени специални познания." е или мошеник или глупак.
    Проблема не ти е цената за закупуване, а цената за поддръжка (вкл. при възстановяване на загубени данни или загубено време при повреди).
    В идеал ти трябва някой разбиращ си от работата специалист, който да се занимава с поддръжката (инсталиране, конфигуриране, администриране, бекъп и реакция при проблеми) на абонаментен принцип. Късмет при намирането на такъв …

    ...и дано никога не се разболява, излиза в отпуска или намира читава работа за голяма компания.

    Коментар


    • #3
      От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Ник,....В идеал ти трябва някой разбиращ си от работата специалист, който да се занимава с поддръжката (инсталиране, конфигуриране, администриране, бекъп и реакция при проблеми) на абонаментен принцип. Късмет при намирането на такъв ...
      О да, имам такъв случай, точно тук. Пощата е през "Google Mail". Фирмата, която е изградила и поддържала мейлъра и домейна, не съществува вече.
      Специалистът, който е поддържал пощата и знае всичко за достъпа и паролите относно реконфигуриране и добавяне на нови мейл адреси, живее в Австралия от 5 години.
      Намерих му името с голям зор и го открих посредством Линкед Ин, в Австралия. Там е афиширан като дърводелец. Писах му, но не ми отговори - разбира се.
      Та целият ни бизнес виси на Божията Милост.

      Както се казва в кубинския лаф - " Никога вече Пачанга ! "
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

        Това е доста сложна операция с много неизвестни. Правил съм няколко подобни решения, но времето за задаване на въпросите е... поне два часа. Ако искаш дай адрес в София, за да мина и да си поговорим.

        п.с. след изграждането на каквото и да е решение, поддръжката за под 500 лв. на месец може да ти скапе настроение в най-неподходящото време.
        ;-)
        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

        Коментар


        • #5
          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          О да, имам такъв случай, точно тук. Пощата е през "Google Mail". Фирмата, която е изградила и поддържала мейлъра и домейна, не съществува вече.
          Специалистът, който е поддържал пощата и знае всичко за достъпа и паролите относно реконфигуриране и добавяне на нови мейл адреси, живее в Австралия от 5 години.
          Намерих му името с голям зор и го открих посредством Линкед Ин, в Австралия. Там е афиширан като дърводелец. Писах му, но не ми отговори - разбира се.
          Та целият ни бизнес виси на Божията Милост.

          Както се казва в кубинския лаф - " Никога вече Пачанга ! "
          Внимавай за друга пачанга (email и с4ети на един физически сървър е доста удобна мотика - бих ги разделил)
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #6
            От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

            В 21в да имаш локален сървър, за поща и документи? За тази работ има cloud базирани решения. За 10г free gmail account, как еднин е-майл не се е затрил ...

            Коментар


            • #7
              От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              ...
              3. Не желая никакви Линукси, защото те вървят по принцип със "велики системни администратори", които никога не са на разположение в нужния момент.
              ...
              Windows също иска "велики системни администратори", които никога не са на разположение в нужния момент. Само ажура не знам има ли версия за Линукс, иначе на виртуалки...
              Бих ти направил системата без пари, и обучил да си админваш сам. Иначе винаги ще си зависим от кефа на някой брадат с очила.

              Коментар


              • #8
                От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                .... поддръжката за под 500 лв. на месец може да ти скапе настроение в най-неподходящото време.
                Благодаря !
                Поддръжка от България - не. Играл съм го - не става.
                Говоря за еднократна инсталация и плащане след детайлно, бих казал до дребнавост пълно писмено описание на настройките.
                Затова съм склонен и да опитам с Майкрософт.
                Инак защо да приемам такава жертва?

                Ако се стигне до поддръжка, то ще е с наемане на виртуални машини при това в Щатите.
                Не е такъв мащаба на задачата - обаче.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Внимавай за друга пачанга (email и с4ети на един физически сървър е доста удобна мотика - бих ги разделил)
                  Вярно !
                  Не бях се сетил. Благодаря за обръщането на внимание.
                  Ще го обмисля. Ама много ток харчат тия пущини, че и греят и бучат.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #10
                    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    В 21в да имаш локален сървър, за поща и документи? За тази работ има cloud базирани решения. За 10г free gmail account, как еднин е-майл не се е затрил ...
                    Абсолютно вярно. Нито един мейл не се е затрил.
                    Затри се обаче, човека с паролите!
                    Не зная на чие има са записали домейна. - като собственост.
                    И как сега да добавя нови пощи, или да сменя приоритета и зависимостите между старите пощи ?

                    Да пиша писмо до Гугъл: - един вид, ние сме тези, които експлоатират домейна и мейлъра, и копия от регистрации, нотариални заверки, прочее документи.
                    Става дума за 10 000 писма с текст и адреси, все търговска кореспонденция.
                    А човека който е въртял всичко го няма, и никакъв не отговаря.
                    Останалите бивши от фирмата за информационно обслужване са пълни незнайковци.
                    Сега търгуват с домати. Което очевидно е върхът на интелектуалния им капацитет.
                    Всички въпроси, които задавам имат един отговор - Ъъъъъъъ.

                    Това е истината: Покрай информационните облаци обикновено се увъртат безотговорни мъгли.
                    И в природата е така
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Windows също иска "велики системни администратори", които никога не са на разположение в нужния момент...
                      Дали !
                      Чувал съм от едни хора, които разказват за други хора, които се справяли сами, без специални познания.
                      Ама дали е истина?.... - не знам .
                      Инак, бавна и бъгава работа, но рестартираш с изтръгване на контакта "шалтер мастер" и тръгва отново.

                      Такива слухове се носят сред редовите "усери" - легенди направо
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                        Проблемът ти с паролите нито е породен от Линукс, нито от БГ поддръжката. Дано си си извадил поука, защото може да се случи пак.
                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Дали !
                        Чувал съм от едни хора, които разказват за други хора, които се справяли сами, без специални познания.
                        Ама дали е истина?.... - не знам .
                        Инак, бавна и бъгава работа, но рестартираш с изтръгване на контакта "шалтер мастер" и тръгва отново.

                        Такива слухове се носят сред редовите "усери" - легенди направо
                        Лошото е, че съм на стотици км от София, иначе щях да те науча, и да видиш че не е толкова тегаво. На мен лично с Линукс дори ми е по-лесно, щото на windows трябва да помниш поредица прозорци, докато за Линукса са текството файлче с команди. И като ровнеш в нета излизат веднага.

                        Коментар


                        • #13
                          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                          Няма що да ме учиш.
                          Работил съм Линукс сървъри. Винаги мога да настроя и пусна нещо елементарно.
                          Обаче, не искам уникални системи, зависещи от мен или друг човек.
                          Екипа от търговци трябва да се справя сам, както се оправят с "Уиндоусите" си.
                          - Шалтер мастер и отново "ескадроните летят"!
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Абсолютно вярно. Нито един мейл не се е затрил.
                            Затри се обаче, човека с паролите!
                            Не зная на чие има са записали домейна. - като собственост.
                            И как сега да добавя нови пощи, или да сменя приоритета и зависимостите между старите пощи ?

                            Да пиша писмо до Гугъл: - един вид, ние сме тези, които експлоатират домейна и мейлъра, и копия от регистрации, нотариални заверки, прочее документи.
                            Става дума за 10 000 писма с текст и адреси, все търговска кореспонденция.
                            А човека който е въртял всичко го няма, и никакъв не отговаря.
                            Останалите бивши от фирмата за информационно обслужване са пълни незнайковци.
                            Сега търгуват с домати. Което очевидно е върхът на интелектуалния им капацитет.
                            Всички въпроси, които задавам имат един отговор - Ъъъъъъъ.

                            Това е истината: Покрай информационните облаци обикновено се увъртат безотговорни мъгли.
                            И в природата е така
                            В този случай, аз бих писал писмо до съпорта на гугъл. Да ти дадът нови пароли/права до админ частта. След това е по-лесно.
                            Не знам защо си мислиш,че като си платиш да поддъжка и всичко ще е с магическа пръчка ..., особенно от windows и microsoft ... особенно ако не си клент да и внасяш 1мил $ на месец ...

                            за мен стъпките са -> съпорт -> тъй, тъй, мрън,мрън -> достъп до админ панел.

                            Коментар


                            • #15
                              От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Дали !
                              Чувал съм от едни хора, които разказват за други хора, които се справяли сами, без специални познания.
                              Ама дали е истина?.... - не знам .
                              Инак, бавна и бъгава работа, но рестартираш с изтръгване на контакта "шалтер мастер" и тръгва отново.

                              Такива слухове се носят сред редовите "усери" - легенди направо
                              Windows Server е значително по-комплексна OS от средностатистическа Linux базирана OS. В никакъв случай не казвам, че е по-добра или по-лоша. Аз бих обърнал повече внимание на мнение #2.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X