Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    Първоначално публикуван от kjymma Преглед на мнение
    Виждам, че темата е с двумесечна давност, и предполагам, че вече си намерил решение, но ако все още си в процес на търсене, мога да дам следното предложение:
    .....
    EDIT: Понеже в заданието твърдо изключи облаци, въобще не съм писал за нещо извън *един-хардуерен-сървър*. Но в следващи постинги пишеш, че си мислил и за cloud вариант, почти същото може да се направи и в някой cloud, или част от нещата да са в облака.
    Благодаря за подробното разяснение .
    Никак даже не съм намерил решение.
    Писах си със доста дилъри лицензирани (според техните думи) на Майкрософт.
    Дори говорих с няколко специалиста.

    Всички са готови да ми продадат на мига MS Server 2016 standart edition + 5 pcs. MS Office 365.
    Вземат парите и бегат ! Нататък се оправям сам.

    Аз поисках оферта с инсталация и оживяване. Отговориха ми, че до няколко дни ще получа такава.
    Проведохме съответна кореспонденция за уточняване на заданието.
    Заявих, че съм готов да платя и за изработка на коректно задание, по което да се сключи съответния договор.

    И изчезнаха !!! Така 3 пъти с три различни дистрибутора.

    Решението до което достигнах все пак, благодарение на разговорите с най-компетентния дистрибутор се базира на следните предположения.

    Очевидно ще се работи в облак на Майкрософт.

    1. Не може в офиса да няма хардуерна синхронизация ( а не бекъп, както го мислех в началото ) с данните, които се съхраняват в облака.
    Не зная дали MS server - стандарт, може да работи по този начин.
    а. - Да работи в облак и да се синхронизира (бекъпва) с локални сървъри.
    б. - Или да работи върху локален сървър и да се синхронизира в облак.

    За всеки случай според рекламните филмчета на Майкрософт - това е възможно.
    Ама всички познаваме Майкрософт. Пък и рекламата...

    Целта на подобна синхронизация (бекъп) е при няколкодневно отпадане на интернет свързаност, да можем да работим с телефонни разговори.
    Вярно, че има рутъри с мобилна интернет свързаност, но ако опиташ да търсиш през тях в (облак) база с няколко хиляди писма, по кодова дума, нещата не вървят.
    А в нашата работа, това често се налага. Освен това в България, няколко дневно отпадане на свързаност е често явление, дори при оптична такава.
    Има едни блуждаещи багеристи.....

    Пощата, която сега е на Гугъл, трябва да мигрира на Майкрософтски мейлър в облак с бекъп или синхронизация.
    Пространствата, които Майкрософт предлага съвместно с купуване на продукти от тях, надявам се да стигнат.
    Ако не - ще доплащаме колкото се наложи.

    Определено бих искал да разчитам и на Microsoft GDPR.
    Затова искам инсталацията да се извърши от лицензиран дилър.
    Та като ми дойдат проверяващи от новосъздаващата се държавна хранилка, да ги пратя да си търсят "тяхната лапаница" от Майкрософт.
    Може и да успеят .

    Хардуера: Мисля, че подобен сървър HP ProLiant DL360e Gen8
    2 x Intel Xeon Octa-Core E5-2450L 1.80GHz / 32768MB (32GB) / 2 x 300GB SATA / Quad LAN Port / iLO 4 Remote / 2 x PSU / B120i / 1U


    със 64 RAM + 4X2TB SATA HDD RAID ще свърши работа.

    Готов съм да го купя, има го в Кванта.
    Явно има нещо сложно в моята оферта, което кара дилърите да изчезват.
    Цени досега не съм коментирал - въобще не стигам до там.

    Последно редактирано от Nik Nikolov; 21-08-18, 09:58.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

      Обърни внимание на термина "SAS" в обширното обяснение. Важно е.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

        Термина SAS ми е ясен от всякъде.
        Виж типа на вградения контролер на HP .
        Бачка си със SATA безпогрешно.
        6 SATA
        +
        2 SAS.
        Мога да го наконфигурирам всякак, в зависимост от необходимата надеждност и скорост.
        Тези сървъри, с този контролер - доста се харчат, защото ги правят с SSD - та.
        Последно редактирано от Nik Nikolov; 21-08-18, 10:29.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

          Първоначално публикуван от kjymma Преглед на мнение
          • Дискове – по желание SSD/SAS/SATA (всички дискове ЗАДЛЪЖИТЕЛНО нови, с гаранция)
            • Array#1 – 2 * 500 GB са напълно достатъчни, но предвид това, че толкова малки като обем дискове вече трудно се намират, и разликата до 1 ТБ дискове е нищожна, може и 2 * 1 ТБ (от по-големи наистина няма нужда); SAS or SATA;
            • Array#2 – 3 * 2 TB (или с по-голям обем, зависи от бюджета)- с интерфейси SAS или SSD или SATA (в този ред). Най-голямо бързодействие ще имаш със SSD, но са скъпи (ако избереш SSD, не купувай бюджетни SSD-та!);

          Удебеления текст, с червен цвят...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Удебеления текст, с червен цвят...
            Не виждам проблем.
            Казах вече, контролера е толкоз гъвкав, че може да се избира всякаква конфигурация.
            То да се появи някой с фактическа квалификация от Майкрософт за инсталатор, или системен интегратор, който знае какво върши и какво ще постигне, конфигурацията на хардуера е най-лекия елемент.
            Няма и аз като един министър преЦедател, да "дзидам" банка за данни "сепак" .
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Благодаря за подробното разяснение .
              Никак даже не съм намерил решение.
              Писах си със доста дилъри лицензирани (според техните думи) на Майкрософт.
              Дори говорих с няколко специалиста.

              Всички са готови да ми продадат на мига MS Server 2016 standart edition + 5 pcs. MS Office 365.
              Вземат парите и бегат ! Нататък се оправям сам.

              Аз поисках оферта с инсталация и оживяване. Отговориха ми, че до няколко дни ще получа такава.
              Проведохме съответна кореспонденция за уточняване на заданието.
              Заявих, че съм готов да платя и за изработка на коректно задание, по което да се сключи съответния договор.

              ...
              Решението до което достигнах все пак, благодарение на разговорите с най-компетентния дистрибутор се базира на следните предположения.

              Очевидно ще се работи в облак на Майкрософт.
              ...
              Целта на подобна синхронизация (бекъп) е при няколкодневно отпадане на интернет свързаност, да можем да работим с телефонни разговори.
              ...
              Има едни блуждаещи багеристи.....

              Пощата, която сега е на Гугъл, трябва да мигрира на Майкрософтски мейлър в облак с бекъп или синхронизация.
              Пространствата, които Майкрософт предлага съвместно с купуване на продукти от тях, надявам се да стигнат.
              Ако не - ще доплащаме колкото се наложи.

              Определено бих искал да разчитам и на Microsoft GDPR.

              Здравей!

              Това с облака малко променя нещата… Предполагам, че имаш предвид MS Azure (да не се бърка със счетоводния продукт Ажур на Бонев Софт).

              Концептуално, и технически е възможно всичко да ти бъде в облака. Това си има и плюсове и минуси. В този случай вариантите са много, като са възможни всякакви комбинации, както и ти си написал.

              Дилърите и дистрибуторите на софтуерни продукти са точно това- продавачи на лицензи, чувал си предполагам словосъчетанието “box movers”. От тяхна гледна точка, тяхната работа свършва с издаването на фактурата. Ако позволиш аналогията- продадохме ти яйца, брашно и сирене, дали ще си направиш баница или тутманик обаче си е твоя работа, както и колко вкусен ще е крайния продукт пак си зависи само от теб, или готвача ти.

              Ако се мине в облачен вариант, може да се направи нещо такова:
              ВАРИАНТ 1:
              Нужен ти е Azure Subscription, заедно с O365 subscription. В твоя офис ще е нужен един рутер, който може да изгради SSL VPN тунел- един mikrotik за около 100 лева е перфектен. Единия край на тунела се терминира на този рутер, а другия край е в Azure, така се прави site-to-site VPN. Поддържа се криптиране на трафика. В Azure се вдига виртуален сървър, на който се инсталира Ажур (да си напомня да внимавам с тия еднакви имена). Настройват се статични маршрути в двата края. Така клиентите са ти локално в офиса, а сървърната част е „горе, в облака“. Онова, което е горе има варианти да се бекъпва по различни схеми. Самата VM е с някаква степен на редундантност by design, но бекъпа или архива (две различни неща са) са си нужни. Има десетки типове VM, в зависимост колко производителна VM ти трябва- с колко памет, процесори, тип и обем на сториджа… От това зависи и таксуването. По „яка“ VM струва повече на час. Разбира се, когато не се ползва може да се угаси, и така се спестяват доста пари. В часовата ставка влизат и лицензите, не е нужно да купуваш отделно (въпреки, че има и такава опция). Заетия сторидж също се таксува, но това е най-евтината част. На практика, ако не беше начина на таксуване на трафика (виж по-долу в недостатъците), за архив и място за дългосрочно съхранение на данни това е най-евтиния подход. Плюс, че не се занимаваш с хардуер, и избягваш проблемите, дето ги имат в момента в търговския регистър…

              Варианта има два съществени недостатъка:
              Първо, възможен е сериозен лаг на трафика по този тунел. Колкото и да ти е бърз местния интернет доставчик, той е ОК за интернет достъп, и няма да имаш проблеми с браузване и обичайното потребление на интернет. Но до колкото знам, Ажур доста често е чувствителен към мрежови проблеми и променливо Round trip time на пакетите.
              Втория недостатък е таксуването на трафика- в посока от теб към облака е безплатен, но в обратна посока струва пари (съвсем поносимо като пари, но все пак който ги вади от джоба си, той решава дали му отърва или не). Нямам идея колко трафик би се генерирал при подобно решение, но имам предчувствието, че надолу (т.е. таксувания трафик) ще е повече от този, в посока нагоре, нещо като 2.5:1. Това само за счетоводния софтуер. За файлов сървър в облака не е препоръчително- бавно, ако сравняваш с локален файлов сървър, и трафика се таксува.

              Ако ти падне интернет връзката- нещата в облака стават недостъпни, докато не се възстанови свързаността (но не се губят; от друго място също можеш да имаш RDP достъп до VM за спешни случаи, не е удачно обаче всички да работят така).

              ВАРИАНТ 2:
              Смесено между чисто облачно и on premises решение.
              В офиса ти, на закупен сървър се инсталира Ажур, и клиентите го ползват локално. Архивите се правят към облака (Azure subscription) и там се съхраняват. Трябва да погледа как точно се казваше софтуера, който се дърпа от Azure, беше нещо като орязан Data Protection Manager (DPM), който ти бекъпва каквото посочиш/ти е нужно „горе“. Няма нужда от site-to-site VPN, самия софтуер го прави през интернет (трафика е защитен и криптиран), като се плаща за зает обем в Azure (т.е. storage), и трафика надолу. Имаш вариант да реализираш disaster recovery to Azure- т.е. ако достатъчно често се правят инкременталните синхронизации на горе, ако on premises желязото умре, правиш restore във VM в Azure.
              Ако не правиш чести restore, излиза доста евтино като място за offsite съхранение на данни; все пак зависи колко обем данни имаш. И в двата варианта съхранените в облака данни могат да бъдат криптирани с твой ключ, трансфера на горе-на долу вече споменах, че е защитен.


              И в двата варианта, O365 е отделен абонамент (за петима потребители; можеш динамично да увеличаващ или намаляваш бройката), като има различни абонаментни схеми ($$ на месец/абонат), в зависимост какви екстри искаш/имаш нужда. Получаваш съответните продукти от офис пакета, можеш да ги ползваш online (web базирани версии) едновременно с права за локална инсталация на компютър. Пощата ти е в облака, можеш да я достъпваш както през web от всяко устройство с достъп до интернет, така също и да ползваш Outlook на компютъра. О365 има готови сценарии за миграция на съдържание от текущата ти поща, към облачния Exchange. Със сигурност имаше сценарий за миграция от Gmail, описано step-by-step.

              GDPR не е само техническа реализация. Повечето чанч е да се измислят правилата кой до какво и как ще има достъп, но това е мноооого дълбока тема, а и честно казано, вече само като чуя GDPR и получавам позиви за повръщане.

              Както разбирам, на теб не ти се занимава да се „забавляваш“ с тия неща, пък и трябва да отделиш сериозно време да схванеш всичките облачни хави. Не търси просто някой дистрибутор, който да ти продаде лицензи, както сам си отбелязал, трябва ти нещо като „системен интегратор“. Това не е задължително да е фирма от калибъра на Лирекс, СиЕнСис, Стемо, Парафлоу и пр. обичайни заподозрени. Изброените големи няма да си мръднат и малкия пръст за толкова малко по мащаб решение. Има доста добри специалисти и по-малки фирми, които биха свършили качествено работата.
              Това, което търсиш не е сложно като дизайн/архитектура, съвсем стандартно задание за SMB/SOHO решение. Но предполагам, че съответните фирми разбират и имат експертиза повече в on premises неща, и по-малко в интеграция с облачни услуги, или пък точно обратното
              Ако намериш канал с някой от SMB търговците/мениджърите в MS Bulgaria, те със сигурност ще те насочат към конкретен партньор, който прави такива решения. И за тях е червена точка, ще отчетат дейност. Първоначално не им споменавай, че сървъра (желязото) го мислиш да е втора ръка, това на края ще има значение за конкретния инженер/специалист, който дойде да прави нещата.

              Между другото, сега се сещам, че в момента телекомите опитват да се правят на интегратори. Изглежда схванаха, че малкия бизнес има интерес да си купи цялостно решение от някой, а не да търси един за интернет, един за хардуер, трети за лицензи за софтуер и т.н. Ако имаш акунт мениджър към някой оператор (за Виваком и Мтел/А1 знам, че правят такива неща), подхвани го да ти свърши малко смислена работа.

              Коментар


              • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                Първоначално публикуван от kjymma Преглед на мнение
                Здравей!

                Това с облака малко променя нещата… Предполагам, че имаш предвид MS Azure (да не се бърка със счетоводния продукт Ажур на Бонев Софт).
                .......
                Между другото, сега се сещам, че в момента телекомите опитват да се правят на интегратори. Изглежда схванаха, че малкия бизнес има интерес да си купи цялостно решение от някой, а не да търси един за интернет, един за хардуер, трети за лицензи за софтуер и т.н. Ако имаш акунт мениджър към някой оператор (за Виваком и Мтел/А1 знам, че правят такива неща), подхвани го да ти свърши малко смислена работа.
                Благодаря колега !!!

                Като казвам благодаря абсолютно съм наясно, че описаното от теб, щеше да ми струва 400 - 500 Евро, като консултация.
                При това се колебаех, дали имам право да платя с фирмени пари, обучение заради това, че аз лично не съм компетентен, или трябва сам да поема разхода сам.
                Все пак съм назначен за директор в тази фирма, а не за IT. Макар да имам необходимата квалификация и за двете, доста съм поизостанал от IT сектора.

                Мога да вметна, че преди време се бях отказал да пиша и чета този форум поради разни причини, но сега се убеждавам, че винаги има ценни хора тук.
                И правилни !
                Благодаря за акъла и съветите, още веднъж .
                Сега вече знам какво искам, също така че е достижимо с конвенционални софтуерни продукти.

                Колкото до това дето телекомите се правят на системни интергратори, гооооляма усмивка.
                Задал съм писмено запитване, до телекома, който изгради и поддържа оптичната връзка на фирмата в двете населени места, в които имаме производствени бази:
                - Дали може да стане наш LIR и да репрезентира 4 С клас мрежи - срещу обичайните такси ?
                Това, че кей акаунт менаджерката ни не знае за какво става дума приемам за нормално.
                Но това, че вече три месеца тя не може да намери някой, които да разбира за какво става дума - е доста обезсърчително.
                Ще се наложи да плащам такса за VLAN с досегашния ми LIR.
                Ако има някой там, който знае що е то VLAN - сепак .
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                  Първоначално публикуван от kjymma Преглед на мнение
                  ....
                  GDPR не е само техническа реализация. Повечето чанч е да се измислят правилата кой до какво и как ще има достъп, но това е мноооого дълбока тема, а и честно казано, вече само като чуя GDPR и получавам позиви за повръщане......
                  Правила няма в България .
                  Няма и да има.
                  Ще се назначат едни роднини, завършили спешно АлаБала университети с платени дипломи за месец.
                  Които ще посещават фирмите по места, въздишайки укоризнено и ще искат подкупи.
                  Такива пръдливци на държавна хранилка идват на всеки 3 месеца - ако им дадеш нещо веднъж.

                  Въпроса е да ги отбиеш квалифицирано. При положение, че няма правила, а лични преценки, единственият изход е някой голям международен авторитет.
                  Майкрософт например.

                  Пише ли, че Майкросоофт се грижи за GDPR на данните, във фактурата, с която съм закупил и инсталирал продукта ????
                  - Пише !!!!
                  Щом пише, значи е така. Вървете се разправяйте с тях.
                  Или ако не, ми дайте писмено предписание с възраженията си към GDPR процедурата на Майкрософт. С Ваш подпис моля и дата.
                  Пък аз започвам да звъня на някои журналисти .

                  Изчезват с як дрифт .
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                    Верно ли имаш 4 броя С мрежи (публични)?

                    Коментар


                    • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                      Няколко бързи въпроса:
                      Вариант 1:
                      - Може ли да инсталираш Ажур на виртуалка в публичен облак?
                      - Наличен ли е достатъчно надежден интернет достъп на съответните работни места, при това с капацитет да поеме трафика?
                      - Нещо като локален бекъп да е мислен?

                      Вариант 2:
                      - Как се прави Disaster Recovery-то без VM в облака или алтернативно, кой конфигурира, пуска, гаси и т.н. VM-a? (щото не всеки счетоводител ще се справи със задачата)

                      И в двата варианта:
                      - Кой администрира и мониторира инсталацията? (Щото предлаганите горе облачни услуги съответстват на рент-а-кар, а не на оперативен лизинг на кола - механиците и репатрака не вървят в пакета)
                      - Кой и на какви условия осъществява подръжката на хардуера? (Щото смяната с нов модел значи инсталиране и конфигуриране наново. та се търси смяна на хардуера, но със същия модел )
                      - Защо осигуряването на поща и офис се включва в пакет с осигуряването на Ажур? Различни неща са, и подходящите решения са различни.

                      В заключение:
                      Козата си иска пръч, а ИТ-то - съответният специалист. 500 Евра и бая нагоре струва решаването на БИЗНЕС задачата: няма кадри, няма пари, няма добър интернет, не искам да ми гледат част от счетоводството, но пък искам нещата да вървят по-стабилно, да се възстановяват много по-бързо и да изискват по-малко управленска намеса от преди.
                      Да се понатрупа хардуер, който БИ МОГЪЛ да работи при наличие на специалист, който да се заеме с инсталацията и администратор, който да хвърля око от време на време и да дава мощно рамо, когато се наложи - това не е нито трудна, нито скъпа задача. А на Ник ще му сервират "гозба с камъчета". Такава:https://chitanka.info/text/27745-i-baba-znae
                      Последно редактирано от ezhko; 23-08-18, 12:32.

                      Коментар


                      • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Верно ли имаш 4 броя С мрежи (публични)?
                        Да, при това с прекрасни номера. Датират от 1998 година, когато започнах да се занимавам с провайдърство.
                        Имат си автономна система, грижлив LIR, изобщо всичко им е в ред.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                          Няколко бързи въпроса:
                          Вариант 1:
                          - Може ли да инсталираш Ажур на виртуалка в публичен облак?
                          - Наличен ли е достатъчно надежден интернет достъп на съответните работни места, при това с капацитет да поеме трафика?
                          - Нещо като локален бекъп да е мислен?

                          Вариант 2:
                          - Как се прави Disaster Recovery-то без VM в облака или алтернативно, кой конфигурира, пуска, гаси и т.н. VM-a? (щото не всеки счетоводител ще се справи със задачата)

                          И в двата варианта:
                          - Кой администрира и мониторира инсталацията? (Щото предлаганите горе облачни услуги съответстват на рент-а-кар, а не на оперативен лизинг на кола - механиците и репатрака не вървят в пакета)
                          - Кой и на какви условия осъществява подръжката на хардуера? (Щото смяната с нов модел значи инсталиране и конфигуриране наново. та се търси смяна на хардуера, но със същия модел )
                          - Защо осигуряването на поща и офис се включва в пакет с осигуряването на Ажур? Различни неща са, и подходящите решения са различни.

                          В заключение:
                          Козата си иска пръч, а ИТ-то - съответният специалист. 500 Евра и бая нагоре струва решаването на БИЗНЕС задачата: няма кадри, няма пари, няма добър интернет, не искам да ми гледат част от счетоводството, но пък искам нещата да вървят по-стабилно, да се възстановяват много по-бързо и да изискват по-малко управленска намеса от преди.
                          Да се понатрупа хардуер, който БИ МОГЪЛ да работи при наличие на специалист, който да се заеме с инсталацията и администратор, който да хвърля око от време на време и да дава мощно рамо, когато се наложи - това не е нито трудна, нито скъпа задача. А на Ник ще му сервират "гозба с камъчета". Такава:https://chitanka.info/text/27745-i-baba-znae
                          Очевидно ще се работи по вариант 2 - предложен от колегата.
                          Хардуерен сървър, с "disaster recovery to Azure".
                          Върху хардуерния сървър - софтуера "Ажур" на Бонев - Софт, като първа VM.
                          Всичко останало в облака. Което се окаже възможно. Синхронизация и бекъп през втората VM.
                          За мейлъра - 5 Office 365 CALs с
                          RD Service и миграция на пощата от Гугъл на MS.
                          Ще търся някакъв бекъп, синхронизация или подобно от облака към сървъра.
                          Има доста неизвестни, които приемам като предизвикателства.

                          Досега МС Сървър не съм пипвал, но ще се науча. Не вярвам да е по-сложно от Free BSD.

                          И да, ще се наложи "Дедо Ники" на дърти години (63) да се занимава с IT, инсталация и администрация.

                          Всички останали случаи предполагат Ролева Игра, в която имаме роля един "безсмъртен многознайко" и роля пълни неграмотници около него.
                          Които плащат като луди, докато той ги върти на пръста си.
                          Е, Нема такъв филм !!!! Поне не при мен .

                          Разбира се, ако се намери фирма в България, която напълно отговорно да поддържа сървъри - 24/7 съпорт.
                          Лирекс - например.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                            Поинтересувай се като как точно ще протече disaster recovery упражнението с виртуалка в облак (ако ажура въобще може да се подкара така).
                            По-скоро минимална конфигурация от еднакви Ажур сървъри на място (един работи, а друг идентичен е готов да му заеме мястото). Данните върху някакъв много здрав локален сторидж с подходящия RAID (мисля че и 2 ще стигне) и бекъп в облак.
                            Защита от токови удари и може би UPS. Фолт толерантна мрежова конфигурация.
                            И професионално оченце веднъж седмично. С готовност за режим линейка два пъти годишно.

                            Коментар


                            • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                              И ах да - поща като SAAS, достъпна и през уеб и офис 365 с възможност за офлайн.
                              А как се бекъпват и къде мейлите и офис документите оставям на твоето въображение.
                              Последно редактирано от ezhko; 23-08-18, 18:47.

                              Коментар


                              • От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                                Ник, само като идея за фирма - Телелинк. Колегите ми администратори работят в момента с тях и са доволни. Имат всякакви специалисти.

                                Постоянно се интересуват какво става с това, което са ни продали. Ако си платим, идват на място и си решават проблемите. Не отказват консултации. Осигуряват ни обучения и т.н.

                                Това го казвам, след като имаме опит със Стемо, Лирекс, Контракс, Си ен сис и доста други. Те са си търговци. Продават и бягат.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X