Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Ник. Повярвай ми няма филм с никаква поддръжка. Рестартирай и ще се оправи не винаги е решение. За това което искаш за да работи безотказно ти трябват 2 сървъра в клъстер и сторидж. Сървисите на виртуалки. Също и бейкъп някакъв на сторидж или в облаците.

    За твойта цел е най добре облак в микрософт. Там и по ГДПР си ок, също и като мейл, както бейкъп и ДБ. Железата ще ти излязат много скъпо!!!
    Благодаря ! Точно и аз натам се ориентирам.
    Но засега не съм взел решение - окончателно.
    Железа, за последен бекъп ще има - това е твърдо.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #77
      От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Ник,
      За информация: читав ИТ кадър се търси под дърво и камък със стартова заплата 3000 чисто на месец. ......
      Засега, фирмата не може да генерира подобна заплата.
      А когато я докарам до ниво - да може, разбира се ще търся системна поддръжка, но от Китай, Индия, Пакистан.
      Затова и всичко трябва да е максимално стандартизирано и описано.

      Тая с "единствените и великите" с космически заплати - умре !
      Дори зная един "велик", който изгоря заради китайските си конкуренти .
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #78
        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Мммммммм, в каква чудесия си се наврял.

        1. От новите и предпоследното поколение HP бягай като от тамян. Дел, Фужицу, Супермикро ако щеш - не са се свършили сървърите. Всичките си имат теслици, кой по-голяма, кой по-малка, ама, ...
        Сървър втора ръка като тия дето ги хвали бат ти джорджоне е много смислен вариант. Даже и HP - някои модели.

        2. Клауд - мъглявата безотговорност и обективната възможност да останеш без целия си бизнес е обективен факт. Възможността някой Орган или някой келеш да продава данни на конкуренцията - башкЪ.

        3. >>Всички функции за настройка и администриране, трябва да са добре описани, диалогизирани и достъпни за поне 2 ма средноинтелигентни служители, без особени специални познания.
        Забрави.
        Програмата максимум: да имаш всички пароли и да можеш да ги ползваш в подходящ момент. Бонус: ако знаеш за какво са необходими пароли.

        4. >> Windows също иска "велики системни администратори", които никога не са на разположение в нужния момент.
        Абсолютно вярно наблюдение на Иван Терзиев. Уиндоус, както и популярните дистрибуции на Линукс, са еднакво големи бози с невероятна плетеница зад шарения екран.
        Причината да ползваш уиндоус е ако нещо го няма за линукс. Ажур още ли го има?

        5. Бекъп, бекъп, бекъп! Месечен, седмичен, дневен. Проверен че работи и че могат да се вадят данни оттам. Въпрос на време е нещо да лепнеш.

        6. Ако някой ти разправя че може да ти подкара "клъстер" който да те осигури срещу изгаряне на един от двата сървъра - НЕ МУ ВЯРВАЙ. Поръчай два сървъра и дръж единия изключен на хладно, тъмно и най-вече сухо място. На него ще възстановяваш бекъпа.
        Много ценни съвети, които явно почиват на обширна практика.
        Веднага се подписвам под всичко това.
        Така е !
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #79
          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Разправям аз за виртуалки, ама... Някакво Win XP, и си върви всичко уиндоуско под Линукс. Айде за Wine е малко повече разправия, ама е по-добрият вариант. Засега само Скайп и един софт за видеонаблюдение не ми тръгна под Wine.

          p.s. Аз ли нещо пропускам, ама що са тия сложнотии за някакъв си Юксел и Ажур? Това вървеше и на първия ми комп, един 90 мегахерцов Пентиум! Тия софтове и на пишеща машина Марица ще ги подкарам.
          Ажур смениха базата данни. В непрекъснати разговори съм с техни специалисти.
          Къде по-добри, къде.....
          Зная точно какво искам да направя - определено.
          Сещам се поне за 4 начина. Но премислям и опипвам, преди да взема решение.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #80
            От: Re: От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            ....И това всичкото за 5 потребителя? Какво ти е направил Ник? Наистина, ако не си разбрал, че Ник няма хардуерен проблем е по-добре да си беше мълчал.
            Проблема е, че съживявам фирма, замръзнала на ниво 1998 г.
            Информационно, организационно - управленски, автоматизация, структура и взаимодействие - всякак.

            Като соц. - палатка на дъжд - " Където пипнеш - протича "

            5 потребителя- засега. В бъдеще - ще видим.
            Трябва да я дръпна с 20 години - напред.

            Малка част от това "дръпване" е информационната система.
            Трябва да стане адекватна на съвремието. Разбира се без хардуер - няма да стане.
            Това все едно банка изградена върху облаци. Няма как да е.
            Засега финансовия ресурс е ограничен, поради неадекватно присъствие на пазара.
            По-нататък, ще видим. Все от някъде трябва да се започне.
            Дали ще успея ? Не знам.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #81
              От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Ай сгига бе. Как гугъл клауд досега не са променяли цените, ще станат около 3г?Даже имат бонусна схема, позлваш повече,цената е надолу! Хем не са от евтините провайдъри на клауд услуги. Как пък веднъж не се загуби един файл? Или мрежата и да е down?
              ....
              "И двете, и двете" - каза Мечо Пух .
              Въобще не мисля и да се отказвам от Гугъл услугите. Много съм доволен и са железни - вярно е.
              Но един хардуерен бекъп - все пак няма да навреди.
              Особено, ако речеш да продаваш фирмата. Няма да те погледнат сериозно само с Гугъл.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #82
                От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                .......
                Всичко си бачка, оня ден съвсем случайно видях че Единия ми микротик е хакнат от колко време не знам но е ХАКНАТ, без загуба на функционалност....
                Много ги хакат Микротиците. А са толкоз икономични машинки - чудо.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #83
                  От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Много ги хакат Микротиците. А са толкоз икономични машинки - чудо.
                  Ako e сърказъм ок.
                  Но все още смятам че е чудесна машинка за парите си. С невероятни възможности.

                  Коментар


                  • #84
                    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Засега, фирмата не може да генерира подобна заплата.
                    А когато я докарам до ниво - да може, разбира се ще търся системна поддръжка, но от Китай, Индия, Пакистан.
                    Затова и всичко трябва да е максимално стандартизирано и описано.

                    Тая с "единствените и великите" с космически заплати - умре !
                    Дори зная един "велик", който изгоря заради китайските си конкуренти .
                    После нали ще споделиш за резултатите? Защото колкото заигравки с индийци имахме - после отнемаше двойно повече време да им оправяме бакиите. Китайците почиват месец и нещо, от 2-ри фервуари, до 10-ти март. В уикипедията пише 3 седмици, ама наскоро го ядох и казвам от личен опит. Имат и много други празници, наскоро преди седмица имаха, и нямат навика да се обаждат. Чудиш се що не отговарят.
                    Една бивша фирма дето бях се беше засилила да бяга у Виетнам. Плати луди пари за миграцията, плати по 5-7 НЕИЗРАБОТЕНИ заплати компенсация на 70 човека съкратен персонал. После се прибра тука с увесен нос. После почна да наема нови служители тука, на доста по-високи заплати. На ЛС мога да ти кажа кои са, ако не вярваш.

                    Китаецът е виртуоз у циганията, няколко месеца разучавам мурафетите им при внос на стока. Като им дадеш паролите си може да те изнудят да кешираш яко за квито ти кажат услуги, ако те хванат на тясно. Хич не им пука за репутация, съд не ги лови. Ако нямаш твой човек на тяхна територия.
                    Последно редактирано от Ivan Terziev; 25-06-18, 10:34.

                    Коментар


                    • #85
                      От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение

                      Въпроса ми е: - Някой ползвал ли е схема с MS Server, която да инсталира върху сървър 2ра ръка и може ли да сподели опит ?
                      Съществува твърдение, че HP или Dell, налагат ограничения, свързани с използване на сървър 2ра ръка, които излизат доста скъпо.
                      Някакви допълнителни софтуери, обвързани с конкретните модели на контролери, периферия и интерфейс, които са безплатни само при закупуване на нов сървър.
                      Няма ограничения за ползване на сървъри HP втора ръка. Всички драйвери се свалят свободно от сайта на hpe.com. Единствено за firmware-a за BIOS-a e необходимо да имаш валидна гаранция, за да си дръпнеш последната версия. Но за сървър втора ръка едва ли ще има нови версии.
                      По-скоро може да имаш проблем с инсталацията на актуалния MS Server 2016, заради липсващи драйвери. Имаш вариант да даунгрейднеш до 1-2 версии надолу операционната система, лицензът го позволява. Или да инсталираш OS по нестандартен начин*/това означава да инсталираш директно от инсталационната медия, т.е. стандартния начин за инсталация на PC. При HP сървърите се инсталират с едно стартиращо CD, което автоматично ти качва драйверите и ти дава да избереш OS. При стар сървър няма да имаш опция Server 2016 или 2012R2 или 2008 и тн/
                      До поколение G7 можеха освен оригиналните HDD да се използват и "жълти", които са няколко пъти по-евтини. От G8 нагоре дисковете се слагат в шейна с чип, която не позволява неоригинален диск да работи. Имаше китайски ментета на тези шейни, но след ъпдейт на firmware, ментетата вече не работят и минаваш на вариант със скъпи оригинални HDD. Дори и да успееш да подкараш неоригинален диск, софтуера, който прави мониторинг за възникнали хардуерни проблеми и те уведомява за това, може да не сработи с "жълт" диск, а това е жизнено важно, за да няма загуба на информация. HDD е най-често развалящата се част.
                      При Дел нещата стоят по подобен начин, но личния ми опит е предимно с HP.

                      Коментар


                      • #86
                        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                        Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                        Няма ограничения за ползване на сървъри HP втора ръка. Всички драйвери се свалят свободно от сайта на hpe.com. Единствено за firmware-a за BIOS-a e необходимо да имаш валидна гаранция, за да си дръпнеш последната версия. Но за сървър втора ръка едва ли ще има нови версии.
                        По-скоро може да имаш проблем с инсталацията на актуалния MS Server 2016, заради липсващи драйвери. Имаш вариант да даунгрейднеш до 1-2 версии надолу операционната система, лицензът го позволява. Или да инсталираш OS по нестандартен начин*/това означава да инсталираш директно от инсталационната медия, т.е. стандартния начин за инсталация на PC. При HP сървърите се инсталират с едно стартиращо CD, което автоматично ти качва драйверите и ти дава да избереш OS. При стар сървър няма да имаш опция Server 2016 или 2012R2 или 2008 и тн/
                        До поколение G7 можеха освен оригиналните HDD да се използват и "жълти", които са няколко пъти по-евтини. От G8 нагоре дисковете се слагат в шейна с чип, която не позволява неоригинален диск да работи. Имаше китайски ментета на тези шейни, но след ъпдейт на firmware, ментетата вече не работят и минаваш на вариант със скъпи оригинални HDD. Дори и да успееш да подкараш неоригинален диск, софтуера, който прави мониторинг за възникнали хардуерни проблеми и те уведомява за това, може да не сработи с "жълт" диск, а това е жизнено важно, за да няма загуба на информация. HDD е най-често развалящата се част.
                        При Дел нещата стоят по подобен начин, но личния ми опит е предимно с HP.
                        МОЛЯ НЕ четете това по-горе като истина, пълно е с глупости от 2-3ти ред на долу, митове и легенди и много малко има вярни неща.

                        И Г8 и Г9 си работят със всякакви дискове и в никакви шейни не се слагат дисковете и въобще това са шикалки и глупости.

                        Софтуера и хардуера имат много малко общи неща особено ако има виртуализация.

                        Имам налични десетки сървъри от Г5 до Г9 и ако някой ми заплати времето, мога да докажа, че повечето неща в по-горното мнение са пълни глупости, имах и Г2 до Г4 но ги хвърлих за скрап, защото харчат много ток и са много шумни защото вентилаторите нямат режим на плавно контролиране на оборотите.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #87
                          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                          Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                          ..... личния ми опит е предимно с HP.
                          Благодаря за конкретната информация.
                          Как мислиш,
                          това - https://www.amazon.com/HP-507616-B21.../dp/B017A1HNTW
                          дали ще работи с това ?
                          https://www.kvantservice.com/Sarvari...+P4300+G2.html

                          Разбира се 4 бройки.
                          Не виждам някаква пречка, поне аз, ама нямам и опит.

                          Ажура работи с MS Server 2008 - нагоре.
                          https://www.bsoft.bg/tehnicheski-parametri/
                          Последно редактирано от Nik Nikolov; 26-06-18, 08:58.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #88
                            От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            ...Имам налични десетки сървъри от Г5 до Г9 и ако някой ми заплати времето, мога да докажа, че повечето неща в по-горното мнение са пълни глупости, имах и Г2 до Г4 но ги хвърлих за скрап, защото харчат много ток и са много шумни защото вентилаторите нямат режим на плавно контролиране на оборотите.
                            За всички нас е жизнено важно да предоставиш доказателства и нагледен материал. Разбира се, нотариално заверени, от поне 3 или 5 нотариуса...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #89
                              От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Според https://support.hpe.com/hpsc/doc/pub...3738589#N101E9 са напълно съвместими.

                              И тук ще трябва да си посипя главата с пепел, защото колегата с десетките сървъри е прав, донякъде, и му благодаря за вежливата корекция.
                              Поколение G8+ работи с неоригинални дискове, но трея, ако не е оригинален или е лошо менте, няма да му работят лампичките, или ще светят в оранжево, и контролерът ще дава постоянно една грешка, и когато дискът почне да умира, потребителят ще го разбере, най-вероятно по трудния начин, когато вече е късно. И това не са митове и легенди, а факти от собствен опит. За да заобиколя това неудобство, върнах стария firmware на RAID контролера, който нямаше нищо против трея-менте.
                              Ама горе-долу същото казах по-горе, ще ме извинявате

                              Коментар


                              • #90
                                От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                Благодаря за конкретната информация.
                                Как мислиш,
                                това - https://www.amazon.com/HP-507616-B21.../dp/B017A1HNTW
                                дали ще работи с това ?
                                https://www.kvantservice.com/Sarvari...+P4300+G2.html

                                Разбира се 4 бройки.
                                Не виждам някаква пречка, поне аз, ама нямам и опит.

                                Ажура работи с MS Server 2008 - нагоре.
                                https://www.bsoft.bg/tehnicheski-parametri/

                                Това HP e с друго основно предназначение. Вероятно ще работи за теб, но бих търсил истински сървър. Отделно Нямането на наличност, означава, че най-вероятно няма да го има вече.

                                Дисковете от amazon usa ще ти е сложно да ги доставиш, освен ако си нямаш частен канал. Рискът от DOA е много малък, но съществува. Дългосрочната гаранция е второстепенен проблем при хард дисковете.



                                Бих ти препоръчал, преди да гледаш сървъри, да направиш една калкулация за софтуера:

                                Windows Server - коя версия ще ти свърши работа. Нужда от CALs? Типове и бройки.
                                Избор на RDC - бройки и цена. (тук беше скъпо по спомен)
                                MS Office - искаш ли ъпгрейд и имаш ли нещо налично с лиценз.

                                Ажур - наличните лицензи могат ли да се използват в терминален режим? Имаш ли необходимите лицензи за Interbase?

                                Терминали - OS, версия, наличности.
                                Последно редактирано от bokomo; 26-06-18, 20:16.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X