Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    Мммммммм, в каква чудесия си се наврял.

    1. От новите и предпоследното поколение HP бягай като от тамян. Дел, Фужицу, Супермикро ако щеш - не са се свършили сървърите. Всичките си имат теслици, кой по-голяма, кой по-малка, ама, ...
    Сървър втора ръка като тия дето ги хвали бат ти джорджоне е много смислен вариант. Даже и HP - някои модели.

    2. Клауд - мъглявата безотговорност и обективната възможност да останеш без целия си бизнес е обективен факт. Възможността някой Орган или някой келеш да продава данни на конкуренцията - башкЪ.

    3. >>Всички функции за настройка и администриране, трябва да са добре описани, диалогизирани и достъпни за поне 2 ма средноинтелигентни служители, без особени специални познания.
    Забрави.
    Програмата максимум: да имаш всички пароли и да можеш да ги ползваш в подходящ момент. Бонус: ако знаеш за какво са необходими пароли.

    4. >> Windows също иска "велики системни администратори", които никога не са на разположение в нужния момент.
    Абсолютно вярно наблюдение на Иван Терзиев. Уиндоус, както и популярните дистрибуции на Линукс, са еднакво големи бози с невероятна плетеница зад шарения екран.
    Причината да ползваш уиндоус е ако нещо го няма за линукс. Ажур още ли го има?

    5. Бекъп, бекъп, бекъп! Месечен, седмичен, дневен. Проверен че работи и че могат да се вадят данни оттам. Въпрос на време е нещо да лепнеш.

    6. Ако някой ти разправя че може да ти подкара "клъстер" който да те осигури срещу изгаряне на един от двата сървъра - НЕ МУ ВЯРВАЙ. Поръчай два сървъра и дръж единия изключен на хладно, тъмно и най-вече сухо място. На него ще възстановяваш бекъпа.

    Коментар


    • #32
      Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

      Ясене 6 та точка ти е пълна простотия, ама като си го написал си го знаеш де. Онова за облаците също, за останалото си ОК.

      ВПС не му трябва, смисъла е 0. Ник ако имаш време звънни след първи и ела да ти покажа едно ДЦ при мен. Дребно такова без нищо съществено.

      При мен няма облаци а само железа. Но за теб облак е екстра.

      Коментар


      • #33
        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...
        Причината да ползваш уиндоус е ако нещо го няма за линукс. Ажур още ли го има?

        ...
        Разправям аз за виртуалки, ама... Някакво Win XP, и си върви всичко уиндоуско под Линукс. Айде за Wine е малко повече разправия, ама е по-добрият вариант. Засега само Скайп и един софт за видеонаблюдение не ми тръгна под Wine.

        p.s. Аз ли нещо пропускам, ама що са тия сложнотии за някакъв си Юксел и Ажур? Това вървеше и на първия ми комп, един 90 мегахерцов Пентиум! Тия софтове и на пишеща машина Марица ще ги подкарам.

        Коментар


        • #34
          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Ясене 6 та точка ти е пълна простотия, ама като си го написал си го знаеш де. Онова за облаците също, за останалото си ОК. ...
          даааа, простотия. Нема-нема и ме вкарат в такъв филм - с вода от 9 кладенеца как базата данни сама се е кихнала а на клъстера нищо си му няма. Е да де - и чекдиска не минава отведнъж ама той уиндоуса нали си е боза, кво искаш. Филмът всеки път свършва с рестор от бекъпа.

          А облаците, мъглите и тн ... зависи какви са залозите. Особено напоследък в светлината на всякакви спектри, мелтдауни и всякаква чудесия от това семейство на които тепърва ще им рупаме спанака.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Разправям аз за виртуалки, ама...
          ... няма кой да ги направи - така че после да не им се бае.

          Коментар


          • #35
            От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

            Fujitsu RX300 S6:
            + две захранвания
            + два процесора E5620
            + 6x8G DDR3 ( 48Gb ) рам - процесорите работят в три канален режим
            + raid контролер LSI Logic / Symbios Logic MegaRAID SAS 2108 + BBU
            + SAS expander 12x2.5" харда
            + 2x146Gb Seagate ST9146852SS - 15k rpm
            + вграден пълен KVM - видео, remote storage, масово са с ключ за пълна функционалност
            + купен(и) от ebay.de преди година и половина за 270 Eur + 15 Eur доставка
            + не рядко идват с лепенка за Windows 2008R2/2012R2
            + сравнително тих при околна температура под 20 градуса ( може и вие много ако му стане топло, но не спира )

            - 2U машина с дълбочина 78см - иска дълбок рак
            - рядко идват с rackmount шините, а са скъпи отделно (60-90 Eur)
            - BBU модула за райд контролера е скъп и брои цикли ( батерията може да се смени и ресетне, има инфо в интернет, но не е лесна работа )

            Допълнително добавени още 2x4Tb SATA харда в raid1 за локален бекъп + 4x1Tb SAS 10k rpm в raid6 за data

            Движи 20-тина виртуалки, 1.1Tb използвани от масива за данни, най-големите са майл сървър с ~800Gb данни и ~400 юзера по imap и средно натоварен сайт с 25Gb данни.

            Virtual Drives = 3

            VD LIST :
            =======

            ---------------------------------------------------------------
            DG/VD TYPE State Access Consist Cache Cac sCC Size Name
            ---------------------------------------------------------------
            0/0 RAID1 Optl RW Yes NRWBD - OFF 136.218 GB
            1/1 RAID1 Optl RW Yes NRWBC - OFF 3.637 TB
            2/2 RAID6 Optl RW Yes NRWBC - OFF 2.181 TB
            ---------------------------------------------------------------

            Physical Drives = 8

            PD LIST :
            =======

            --------------------------------------------------------------------------------
            EID:Slt DID State DG Size Intf Med SED PI SeSz Model Sp Type
            --------------------------------------------------------------------------------
            10:0 8 Onln 0 136.218 GB SAS HDD N N 512B ST9146852SS U -
            10:1 9 Onln 0 136.218 GB SAS HDD N N 512B ST9146852SS U -
            10:4 14 Onln 1 3.637 TB SATA HDD N N 512B ST4000LM024-2AN17V U -
            10:5 13 Onln 1 3.637 TB SATA HDD N N 512B ST4000LM024-2AN17V U -
            10:8 15 Onln 2 1.090 TB SAS HDD N N 512B ST1200MM0088 U -
            10:9 16 Onln 2 1.090 TB SAS HDD N N 512B ST1200MM0088 U -
            10:10 17 Onln 2 1.090 TB SAS HDD N N 512B ST1200MM0088 U -
            10:11 18 Onln 2 1.090 TB SAS HDD N N 512B ST1200MM0088 U -
            --------------------------------------------------------------------------------

            Снимката е примерна:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RX300S6.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5792475
            Реални данни от едната машина:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180621_205210.jpg
Прегледи:1
Размер:143.7 КБ
ID:5792471Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180621_205239.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5792472Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180621_205312.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5792473


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180621_214333.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5792476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180621_214351.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5792477Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180621_214413.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5792478
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
            Suzuki Grand Vitara 1.6
            LZ1ZPM

            Коментар


            • #36
              От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

              Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
              Fujitsu RX300 S6:
              + две захранвания
              ...
              Сигурен съм, че много се гордееш със сървъра ти, но колегата няма хардуерен, а съвсем друг род проблеми...

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Разправям аз за виртуалки, ама... Някакво Win XP, и си върви всичко уиндоуско под Линукс. Айде за Wine е малко повече разправия, ама е по-добрият вариант. Засега само Скайп и един софт за видеонаблюдение не ми тръгна под Wine.
              Щото като се счупи wine се оправя за 3 клика, пет шута и два рестарта.


              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Ясене 6 та точка ти е пълна простотия, ама като си го написал си го знаеш де. Онова за облаците също, за останалото си ОК.

              ВПС не му трябва, смисъла е 0. Ник ако имаш време звънни след първи и ела да ти покажа едно ДЦ при мен. Дребно такова без нищо съществено.

              При мен няма облаци а само железа. Но за теб облак е екстра.
              И ти явно се гордееш с DC-то ти, но и това не е в голяма връзка с питането. В такава ситуация, аз бих подходил съвсем като Ясен, въпреки че не звучи съвсем академично. Клъстер с екзотика като Ажур си остава екзотика, каквото и да правиш.

              Коментар


              • #37
                От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...
                ... няма кой да ги направи - така че после да не им се бае.
                Веднъж като тръгнат и ще си бачкат. Дори може да си я бакъпваш цялата виртуалка.
                Първоначално публикуван от bokomo
                Щото като се счупи wine се оправя за 3 клика, пет шута и два рестарта.
                Ник не пуска Гугъл или Лицекнига на сървърите си. Вади бакъпите, в смисъл документите, преинсталира Ажур, и те така.

                Коментар


                • #38
                  От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                  Абе адаш,така както си се засилил такъв ще си го набучиш,че си нямаш напредстава какви болки и раходи ще ти доведе в реална постновка и времето
                  Така и така ще ти го правят други,искай поне минимум да е на KVM виртуалки ( понеже машината ще е твоя) и бекъпите да са в същото DC.
                  За другите измислици ще ти трябват СКОРОСТ и за съжаление тя струва едни пари дето на тебе няма да ти се дават
                  Искам да отбележа че това не ти го пиша така в темата щото нямам какво да правя.
                  Use since:
                  OpenBSD 3.x
                  FreeBSD 4.x
                  Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                  Коментар


                  • #39
                    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                    Организационно-кадрови проблеми не се решават с технически средства ...

                    Коментар


                    • #40
                      От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                      Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                      ...
                      За другите измислици ще ти трябват СКОРОСТ и за съжаление тя струва едни пари дето на тебе няма да ти се дават
                      Искам да отбележа че това не ти го пиша така в темата щото нямам какво да правя.
                      Хора, за Юксели и счети софт от времето на ДОС става въпрос! Ник е офлайн, ама ако нещо съществено пропускам - казвайте.
                      Има си безплатни варианти на електрически таблици, за Ажура видях, че го поддържат, вероятно ще тръгне на ЕксПи.
                      Кви скорости, кви облаци, тва на лаптопа му ще работи. Документи от типа на xlsx ще се архивират, таблици по няма и мегабайт. За Ажура не знам, ама ще е нещо подобно.
                      2.
                      Препоръчителни изисквания
                      2.1.
                      З
                      а
                      работни станции
                      или локална инсталация
                      -
                      RAM >=
                      4
                      GB
                      -
                      MS
                      Windows
                      ®
                      7/8/10
                      .
                      2.2.
                      З
                      а Сървър (5
                      -
                      10 работни станции)
                      -
                      М
                      ногоядрен
                      п
                      роцесор; RAM >=
                      8
                      GB
                      -
                      MS
                      Windows®
                      2008
                      R2/2012
                      /2016
                      server.
                      2.3.
                      З
                      а Сървър (10
                      -
                      20 работни станции)
                      -
                      М
                      ногоядрен
                      п
                      роцесор
                      ; RAM >=
                      16
                      GB
                      -
                      MS
                      Windows®
                      2008
                      R2/2012
                      /2016
                      server
                      https://www.bsoft.bg/uploads/%D0%9F%...0%BD%D0%B5.pdf
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 21-06-18, 22:00.

                      Коментар


                      • #41
                        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                        Стига бе, човек. Какъв DOS, какво XP, какви пишещи машини. Написали са си хората - Windows 7 и нататък. Трябва да си невменяем да пускаш система в реална експлоатация (ака продъкшън) на две стъпки назад OS от препоръчаната от производителя. Отделно избора на Interbase трябва да те навява на едни мисли за това колко читав продукт става въпрос и до какво могат да доведат и най-малките волности.

                        Коментар


                        • #42
                          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Стига бе, човек. Какъв DOS, какво XP, какви пишещи машини. Написали са си хората - Windows 7 и нататък. ...
                          Хубаво, Windows 7 да е... Пак върви на виртуалка. Като един мутренски виц - няма да се караме за 50 стотинки я!
                          Мъчите се да плашите Ник, пък задачата му е тривиална и евтино решима.
                          3 пъти питах, може нещо да пропускам.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Клъстер с екзотика като Ажур си остава екзотика, каквото и да правиш.
                            Уточни си първо какво е клъстър преди да пишеш глупости. Какво точно му е екзотика на виртуалка дори и под дос в клъстър. Моля те не ми вади някакви заключения по твое усмотрение с какво се гордея и с какво не. Хайде направи една концепция на нужното на Ник и да я обсъдим. Ама със всичко. Е така, ракчето със сървърчетата дискове, масиви, сториджи и всичко около тях. UPS и, фаеруоли, спам филтри, ГДПР процедури, бейкъпи. Последното ти е жокер, после дай да го сметнем колко ще струва и да ми кажеш едно подобно ДЦ как работи без сисадмин, независимо под какво е.

                            Яска в твоя случай предполагам че говориш за бази данни в клъстър а не за виртуалки.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Re: От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Уточни си първо какво е клъстър преди да пишеш глупости. Какво точно му е екзотика на виртуалка дори и под дос в клъстър.
                              Хубаво е преди да се ръсят квалификации, да се положат минимални интелектуални усилия за вникване в задачата. Не се виртуализира елементарно ДОС приложение, а клиент/сървър такова, написано с незнайна защита от копиране, скъпа подръжка и доволно рядък (в световен мащаб) sql сървър.

                              Но това е по-малкото. Човека пита за баничарка, а ти му тикаш кариерни самосвали, не го ли разбираш?

                              Моля те не ми вади някакви заключения по твое усмотрение с какво се гордея и с какво не. Хайде направи една концепция на нужното на Ник и да я обсъдим. Ама със всичко. Е така, ракчето със сървърчетата дискове, масиви, сториджи и всичко около тях. UPS и, фаеруоли, спам филтри, ГДПР процедури, бейкъпи. Последното ти е жокер, после дай да го сметнем колко ще струва и да ми кажеш едно подобно ДЦ как работи без сисадмин, независимо под какво е.
                              И това всичкото за 5 потребителя? Какво ти е направил Ник? Наистина, ако не си разбрал, че Ник няма хардуерен проблем е по-добре да си беше мълчал.

                              Коментар


                              • #45
                                От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                                bokomo, моля да не се сърдиш ама говориш шикалки на рояци и Даниел е прав, ако не го осъзнаваш и не разбираш той за какво ти говори, мисля е по-добре да си замълчиш, дори и за един потребител ВСИЧКИ тия неща които е обяснил са си нужни, ако и това не разбираш просто не си готов да предлагаш корпоративни решения, според мен.

                                Съгласен съм с теб, че Ники няма хардуерен а концептуален проблем и до там, за останалото не си прав, никак дори към реалностите в този момент.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X