Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

    Сметни си много добре лицензите, тока и евентуални ремонти по сървъра и виж дали няма да е много по-изгодно в облака.
    HP-тата особенно тия под G7 горяха зверски много ток за това което правят. Другия важен акцент е комбинацията поща, файлов сървър и windows на едно място може да ти струва много данни отишли при не когото трябва. Наскоро на познат му бяха заразили файловия сървър с едно червейче дето криптира всичко и плати сериозни пари за да му дадат частни ключ. Не си мисли, че най-сигурно е когато е при теб и "само" ти пипаш по него.
    Hyundai Galloper 3.0 V6

    0885 44 60 16

    Коментар


    • #17
      От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      ...
      Обаче, не искам уникални системи, зависещи от мен или друг човек.
      Екипа от търговци трябва да се справя сам, както се оправят с "Уиндоусите" си.
      - Шалтер мастер и отново "ескадроните летят"!
      Поне аз не съм виждал сървър, дето леля Пена ще остави пасианса и ще го оправи. Уиндоус се троши с 1 идея повече, щото хем има 1000 пъти повече зловреден код за него, хем си пуска ъпдейти без да те пита. Ама не те навивам, че да не се чудя после що ме сърби дупето без видима причина.

      Коментар


      • #18
        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Екипа от търговци трябва да се справя сам, както се оправят с "Уиндоусите" си.
        - Шалтер мастер и отново "ескадроните летят"!
        Много интересна идея. Почти като тази да се оправят с товарните камиони както със служебните си автомобили...
        Идеята да се дадат администраторски права на търговците върху базата данни също е достатъчно оригинална. Надявам се са ти роднини по пряка линия?

        Коментар


        • #19
          От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

          Както вече казах, интересува ме инсталацията нa купен законно Windows Server, с 5 работни места върху фирмен сървър на HP или Dell, 2 ра употреба.
          Какви ъпгрейди, или хардуерни драйвери, респективно мониторингови, менажиращи, софтуерни базови платформи или подобни ще ми се наложи да доплащам ?
          Има някакъв софтуер на HP LeftHand System Recovery - това купува ли се допълнително, задължително ли е............
          Все въпроси, ако се намери някой, който е срещал проблема.

          Ако ли не, ще трябва аз да ора, самостоятелно и вероятно разточително .
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #20
            От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

            Идеята да не си знае паролите е още по-оригинална. Ама и проба/грешка е добър учител, макар и садистичен.
            И още нещо - Уиндоус ще знае всичко за него, и да не продължавам, че ще го изкарат пак мрънкане.

            Коментар


            • #21
              От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
              ...Идеята да се дадат администраторски права на търговците върху базата данни ...
              Ааа, няма такъв филм.
              Въпроса е за възвръщане в работоспособно състояние. Сървърите забиват ! И все в момент, когато не трябва.
              В 90% от случаите след рестарт Линуксите дават черен екран, с относително безобидни въпроси.
              Или елементарни указания.
              Обаче няма кой да ги изпълни. И се започва телефонната драма.

              При това забележете, колкото по-мърляво и нескопосано е конфигуриран сървъра, толкоз по-често се налага да се звъни на сисадмина.
              И тоя си навирва носа, като започва да иска увеличение на заплатата, защото толкоз много време губи за Вас.
              Излиза, че Ви продава собствената си некадърност.

              Дали при MS Server забиването води до черни (сини) екрани ?
              Не зная, досега не съм пускал подобно нещо.
              При всеки случай, логиката за възстановяване на работоспособност е аналогична с логиката на обикновените Уиндоуси.
              Тоест - позната за редовия потребител. На това и разчитам.
              Затова питам за споделен опит
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #22
                От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                Ник, това Линукс как забивал, пък Уиндоус тъй... хич не е вярно. Наскоро мина истерията по WannaCry. Почваш да търсиш ъпдейт, или ги пускаш нацяло, и хвърляш боб. Ни да пускаш ъпдейти, ни да ги спираш. На ЛС мога да ти пратя едни други малки тайни, че да не ме очервят тука ако ги кажа директно.
                Линукс пази 100 версии назад бакъп на ядрото, това по дефолт на Убунту. Без да правиш нещо му е вградено. Аз в момента съм на такъв бакъп. Избора му е през графичен екран, демек ако знаеш за тази опция може и леля Пена на научиш. Трябва да си наистина злонамерен, че да успееш да събориш Линукс. Имам десетина виртуалки дето в момента са онлайн, учил съм се на тях, и пердашех навсякъде с рут права, сървърите дето са на тях също. Още не са ме събаряли.

                Коментар


                • #23
                  От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                  Ник,

                  Windows server има безплатна, времево ограничена версия. Ако не можеш да я намериш - ще ти я потърся.

                  Отдели един компютър с поне 16, най-добре 32 GB RAM, 256 SSD диск и го инсталирай. Поцъкай малко, инсталирай нещо, порестартирай, пусни някакъв сървиз, направи усери и им дай разни права и ще придобиеш някаква представа за тази OS.


                  P.S. Добре оразмерен и средно добре конфигуриран сървър, в подходяща за работата му околна среда трудно и рядко забива. Независимо дали е linux или ms.

                  Коментар


                  • #24
                    От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                    Ники,

                    Отдавна си забравил материята и не си в час с настоящите реалности.

                    Виж си ЛС но до тогава няколко неща.

                    Сървърите имат ИЛО, което те спасява от тия черните екрани и кво праим после.

                    Сървърите Г7/Г8 и по-нови нито бучат нито харчат като Г2/Г3 едно време.

                    Сървърите отдавна ги има на тонове в ибей и части се сменят за нула време без да плащаш на НР съпорт няколко бона на месец/година.

                    Бекъп, ристор и тн, също има решения които са лесни и чудесни и не са майка плаче като цени.

                    Без клауд според мен ще е тъпо, поне да си държиш бакъпите там.

                    Най-хитро ще е според мен един хубав сървър, на него хипервайзър, после ВМки с квото искаш и ако видиш дебелия за един ден с мигрирал всички тия ВМки към кой да е клауд по твой вкус без никакви драми.

                    За лицензи, аз ползвам МС малък бизнес, имаш до 10 машини, 1 сървър, 1 БД и т.н. и това за около 300 паунда годишно.

                    Антивирусна, бек ъп, клауд и т.н. надали ще е над 1к за 2-3 години.

                    Остава дизайн, имплементиране, документация, МТП и после подръжка
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                      Ник. Повярвай ми няма филм с никаква поддръжка. Рестартирай и ще се оправи не винаги е решение. За това което искаш за да работи безотказно ти трябват 2 сървъра в клъстер и сторидж. Сървисите на виртуалки. Също и бейкъп някакъв на сторидж или в облаците.

                      За твойта цел е най добре облак в микрософт. Там и по ГДПР си ок, също и като мейл, както бейкъп и ДБ. Железата ще ти излязат много скъпо!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                        Ник,
                        За информация: читав ИТ кадър се търси под дърво и камък със стартова заплата 3000 чисто на месец. След годинка-две опит, заплатата пораства значително. Как мислиш, защо? При теб има работа за около 2-3 дена месечно. Което прави 300-500лв. абонамент минимум. Това, ако намериш стар кадър, който не му се ходи в командировки и е с лош английски. Защото другите не биха издържали главоболието да се занимават с десетина инсталации като твоята и всички номера, които бизнес средата в родината ще те накара да им погодиш. Вместо това, ще си продадат душата и тялото на някоя по-едра западна фирма и ще вземат същите пари, без да си образуват нерви.
                        Не приемай горното за упрек. Просто ти рисувам част от картинката. Знам как изглежда и твоята част и че не ти е лесно.

                        А сега накратко: пътя, който описваш, води на неприятни места. Сигурен съм, че го знаеш. Ако си от София, мини да те черпя кафе и ще поговорим къде бъркаш, какво би ти коствало и горе-долу какво би ти свършило работа (не чакай чудеса). Не чакай и да искам да продължа да се занимавам с твоя проблем след кафето. С което спирам да ти спамя темата.

                        ПС Даниеле, не знаеш, дали Ажур-а няма изисквания, които го правят трудно съвместим с клауд решенията. А и за клауд решенията си трябва човек, който е наясно какво прави.
                        ППС Иване, не знаеш как върви Ажур и базата му на Линукс...
                        Последно редактирано от ezhko; 21-06-18, 16:10.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Ник. Повярвай ми няма филм с никаква поддръжка. Рестартирай и ще се оправи не винаги е решение. За това което искаш за да работи безотказно ти трябват 2 сървъра в клъстер и сторидж. Сървисите на виртуалки. Също и бейкъп някакъв на сторидж или в облаците.

                          За твойта цел е най добре облак в микрософт. Там и по ГДПР си ок, също и като мейл, както бейкъп и ДБ. Железата ще ти излязат много скъпо!!!
                          +1

                          Или просто да си купи VDI, еди си колко на клиент на месец и НЕ мисли нито за лицензи, нито за съпорт, нито за бекъп, нито за АВ, за нищо друго не мисли освен да си работи по бизнеса и да си свирка.

                          Клауд, ВДИ или хибриден клауд, всичко останало са носталгии по минали отдавна забравени времена освен ако бизнеса не е много специален и изисква такъв дизайн!
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                            Ник, не е баш по темата, ама сигурно знаеш, че с трици не се ловят маймУнеци.

                            Коментар


                            • #29
                              От: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                              "братя", пътя е отдвана измислен. Клауд. Какви са тези Линкукс сървъри които забиват, и се оправят след рестарт? Това да не е windows/microsft shit!
                              Служебният лаптоп не го гася с месеци, накичен с какво ли не, как не каза скръц един път? Върви Убунто 16.10 на него ..., няколко VM, docker и т.н

                              Коментар


                              • #30
                                От: Re: MS Server инсталация върху сървър на HP - капани и доплащания.

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                Клауд, ВДИ или хибриден клауд, всичко останало са носталгии по минали отдавна забравени времена освен ако бизнеса не е много специален и изисква такъв дизайн!
                                Всичко туй за няколко Ексела, и няколко Ажура. Не знам откъде дойде тая заблуда, че облак значи непременно липса на проблеми. Не се администрирало, не се било чупело и подобни заблуди. Една виртуалка в облак (IaaS) иска точно толкова админване, колкото и собствено железо с бакъп. А облачният бакъп архивира цялата виртуалка, не да си пазиш документите в папки и айде на външен диск.
                                Може и аз нещо да пропускам от картинката, ама Ексел и Ажур... голямата сложнотия!
                                Един ден се емнах и правих бенчмаркове на няколко от големите облаци. Жалка картинка, хеле пък тия евтините! Свое железо се изплаща за 2 години, и Сулю и Пулю не ти киризят у фирмената документация!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X