Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблемен алтернатор Toyota 2L-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

    Снимки довечера
    За клиновиден ремък е
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Снимки довечера
      За клиновиден ремък е
      Идеално!

      Ще очаквам снимки тук или на лично

      Благодаря!

      Коментар


      • #33
        От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

        Стоянов здравей

        Сега това кето съм изпитал на моя Рънер 3то поколение е следното: клатушкайки се на ляво и дясно като лодка по една наклонена нива, изведнъж попаднахме в същатата дискотека с тази разлика че даже и стрелките на километража, лостчетата на вратите, и кастофона щракаха нагоре надолу и бръмчаха.
        Резервоара внезапно се напълни за мое най голямо щастие, но ме притесни че противоположната стрелка за температурата пък беше стигнала червената зона и не мърдаше. Викам си че ако изключа колата, няма да мога да запаля...и наистина не можах да запаля.

        Отварям капака и понеже беше пред очите ми видях че кабела за масата от купето към акумулатора се беше откъснал от клатушкането на акумулатора в тавичката...защото беше хванат с един сезааал.
        Та, свързах кабела, дискотеката приключи, запалих и си тръгнахме.

        Тойота ползва на много места с различна дебелина такива кабели за замасяване в обща мрежа към минуса на акумулатора. Когато се намали сечението или напълно се прекъсне някой вторичен масов кабел, тока някой път си намира път през заземителните кабели на другите системи макар и да са по тънки.

        Проводник с намалено сечение закрепен да захранва мощен консуматор се загрява по-малко когато е след консуматор отколкото преди него. Когато кабел с намалено сечение е след консуматора, има лек спад в напрежението и повишено съпротивление.

        Ако това е заземяващ кабел с намалено сечение, се повишава съпротивлението и започва да грее, а волатажа по него спада, и така оказва частична работа в консуматора - в твоя случай крушките на таблото. Те ще светят по слабо защото волтажа им е малко по-нисък и не може да мине достатъчно ток да светнат както трябва или пък биха мигали с нормална сила ако тяхната работа се влияе от друг консуматор особено ако е с бобина или кондензатор който има нужда да се 'напълни' с ток\'надуе' с напрежение за да достигне номинална стойност за да заработи на 100℅.

        Ако това е плюсовия кабел с намалено сечение, се получава същия ефект - тока от алтернатора не може да мине по него със същото напрежение, достатъчно да зарежда акумулатора, защото трябва да захрани и другите уреди и не достига за всички 'абонати'.

        Когато имаш време не само провери всички заземяващи кабели за корозия в крайщата, но вземи и ги разхлаби и почисти кримпнатото на кабелните им обувки и под тях и ги затегни на ново с локтайт или подобно лепило, за да не влиза влага и да прави корозия. На стара кола, видяла нормалното количество влага, сол...тези точки корозират и правят съпротивление...

        Това че има 12v или мултиметъра свира че има верига и кабела не е прекъснат, не означава че е годен да мине по него нужното количество ток до всички консуматори.

        На Тойота заземяващите проводници са предимно бели с черна линия или друг вторичен цвят.

        На моя жип при двигателя, заземяващи кабели има на роговете на купето към рамата и акумулатора, на двигателя към рамата и акумулатора, на алтернатора към рамата и акакумулатора, отзад на двигателя.

        В купето ще намериш заземяващи кабели хванати предимно към колонките с пантите на вратите или там някъде закрепени букси който водят до минуса на акумулатора. Централната конзола с радиото също може да има.

        Провери и ако трябва подмени тежко корозоралите накрайници.

        Провери допълнително добавяни уреди който се снаждат към оригиналните заземяващи кабели.

        Когато провериш тези неща можеш вече да търсиш проблеми в платката на алтернатора ама ти май беше писал че е сменена с нова...

        Попаднах на една тема в Yotatech форума, и открих колега с абсолютно същия проблем на 2ро поколение рънер. Темата му следва почти твоя порядък на развитие

        Ето линк за архива - https://www.yotatech.com/forums/f116...issing-273946/

        Успех и пиши като има напредък.
        X-UN T4R2000 TDI3000 1KZ-Ti, MT CDL/RDL3.9
        https://www.taharateq.com
        FB - Toyota 4Runner Bulgaria
        https://www.facebook.com/groups/1394416414101996/

        Коментар


        • #34
          От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

          Благодаря ти за мноого описателното писание колега.
          Извинявам се че ще го кажа, но вече всичко което си описал съм го виждал, макар и на други МПС-та и съм проверил моя рънър.
          Темата към която си дал линк съм я чел, но там иде реч за 3.0V6.
          И във всички случай проблема е 100% в алтернатора. И то някъде по статора или извода който излиза от звездния център към реле регулатора. Сигурното е че зареждане имам. А докато е така нищо няма да пипам. Залъгах схемата на лампата с реле време. За сега ще е така.

          Всеедно е, аз залъгах нещата за момента макар и не както е замисъла на джапанците. . Ще следя в развитие как ще е проблема...

          Благодаря на отзовалите се. А читав алтернатор или подобен с вакуумпомпа на него си остава винаги вариант .

          Коментар


          • #35
            От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

            Всеки един опел с 1,7 дизел (исузото) има такъв алтернатор. На астра Н например е над 100 ампера. И е бош. На корса Б с 1,5 исузото е маломощен и хитачи. Части бол за тях ,имат извод за оборотомер и остава да ти паснат на захвата.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #36
              От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Благодаря ти за мноого описателното писание колега.
              Извинявам се че ще го кажа, но вече всичко което си описал съм го виждал, макар и на други МПС-та и съм проверил моя рънър.
              Темата към която си дал линк съм я чел, но там иде реч за 3.0V6.
              И във всички случай проблема е 100% в алтернатора. И то някъде по статора или извода който излиза от звездния център към реле регулатора. Сигурното е че зареждане имам. А докато е така нищо няма да пипам. Залъгах схемата на лампата с реле време. За сега ще е така.

              Всеедно е, аз залъгах нещата за момента макар и не както е замисъла на джапанците. . Ще следя в развитие как ще е проблема...

              Благодаря на отзовалите се. А читав алтернатор или подобен с вакуумпомпа на него си остава винаги вариант .
              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              Всеки един опел с 1,7 дизел (исузото) има такъв алтернатор. На астра Н например е над 100 ампера. И е бош. На корса Б с 1,5 исузото е маломощен и хитачи. Части бол за тях ,имат извод за оборотомер и остава да ти паснат на захвата.
              Ода, такава я мъдря. Да видим тоя колко ще издеяни. Иначе извода за оборотомер не ми е важен което оше повече улеснява нещата на теория .

              Коментар


              • #37
                От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                тогава потърси алтернатор от нисан съни 2 дизел вакума му е вързан от зад

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X