Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблемен алтернатор Toyota 2L-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

    При окасил диод,би трябвало напрежението да ти е почти Ок или малко по ниско но в норма,но пулсациите остават.Типичен признак за това са мъждукащите лампи на купето при работа на ПХ на място
    Междувпрочем, цялата диодна плочка ли смени,или отделни диоди от нея.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
      Механизма на този кабел е следния:
      контакт-лампата за зареждане се захранва с + ,а другия и край отива на релето(отделни диоди при някой) ,където има маса-лампата свети.
      алтернатора започва да зарежда-на извода на този кабел вече нама маса а + ,на лампата стават два +а и лампата гасне.
      Затова откачи този кабел от алтернатора ,замаси го ,и виж дали има аномалии.
      Калине, механизма на лампата и кабела са ми известни. Масата за лампата излиза по един от проводниците на релето (виж снимката в първия пост). Когато запаля, зареждане има, но лампата(в случая няколко че са на една маса от алтернатора) или свети постоянно или премигва. Мервйки на този проводник излизащ директно от релето към таблото има "пулсираща" маса. Зареждане 14.2v или 13.2v със всички консуматори на празен ход и 13.9v в обороти. Същественото е, че при зареждане масата от релето не става +, а просто прекъсва...

      Диодният блок е на едно за всичко.
      Само незнам по кой кабел е сигнала за оборотомера. Чакам да ми върнат осцилоскопа от ремонт и ще меря.

      Коментар


      • #18
        От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

        Малко да внеса яснота.
        Идеята с шунтиранто на лампите отпада тотално. Причината е, че първоначалният подгрев се осъществява на база сигнал маса от алтернатора > таблото има "разрешение" да подаде времеви импулс към главното реле за подгрева > подгрев за определено време( предполагам зависи от температурата, която таблото чете от двигателя) > запалване на двигателя, ако не се осъществи известно време, подгрева спира, ако запалим > следподгрев , който е на около 6V и се осъществява от друго реле, намиращо се на левия калник, до основното реле.

        След подгрева се контрулира от второто реле самостоятелно от първото.
        Извода е, че изходящата маса от алтернатора се използва за основни функции по автомобила. Затова е важно този сигнал да бъде четен коректно и правилно. За да бъде използван правилно.

        Очаквам до 2 дни да ми върна осцилоскопа от ремонт и да замеря сигналите излизащи от алтернатора. Ако има починал диод или кофти връзка/спойка би следвало да ги засека успоредно с дискотеката по таблото. Тога ще реша дали да свалям и отварям пак въпросният алтернатор или да го занеса за пълен ребилт в специализирана фирма с 1 год. гаранция.

        Поздрави!

        Коментар


        • #19
          От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

          Открих проблема!!!
          Сигнала за лампата идва от изведен проводник, който се намира в статорната намотка (звездния) зентър.
          Като остане време ще сваля алтернатора да разгледам дали няма наранявания по този кабел. Ако не вариантите са нов статор за 500+ кинта или пренавиване на моя, което май няма да го бъде.
          Вариантите са нов алтернатор от англия ако изпадне на оферта или монтирането на друф, масов и задължително БОШ с вакуум помпа ма него.

          До тук толкова. Утре ще дойде една залагалка, с която ще лъжа таблото. Междувременно ше мисля решения!

          Коментар


          • #20
            От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

            Обади се във франсизкъп.Мисля че са правилните хора.За 300 лв.с ддс купих 130 Ампера ново динамо с гаранция.Рециклират и т.н
            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Открих проблема!!!
            Сигнала за лампата идва от изведен проводник, който се намира в статорната намотка (звездния) зентър.
            Като остане време ще сваля алтернатора да разгледам дали няма наранявания по този кабел. Ако не вариантите са нов статор за 500+ кинта или пренавиване на моя, което май няма да го бъде.
            Вариантите са нов алтернатор от англия ако изпадне на оферта или монтирането на друф, масов и задължително БОШ с вакуум помпа ма него.

            До тук толкова. Утре ще дойде една залагалка, с която ще лъжа таблото. Междувременно ше мисля решения!
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Обади се във франсизкъп.Мисля че са правилните хора.За 300 лв.с ддс купих 130 Ампера ново динамо с гаранция.Рециклират и т.н
              Мии звънях, 2 пъти. Рециклират, ама отговора им беше - хе... ми то тва динамо няма живи съученици. Ами изпрати го да го тестваме, ще видим какво може да се нашрави, но най-вероятно трябва да се пренавие статора иначе нов 500+.
              А гаранция някакава питам аз - ами на пренавити статори няме практиката да даваме гаранция!

              Коментар


              • #22
                От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Мии звънях, 2 пъти. Рециклират, ама отговора им беше - хе... ми то тва динамо няма живи съученици. Ами изпрати го да го тестваме, ще видим какво може да се нашрави, но най-вероятно трябва да се пренавие статора иначе нов 500+.
                А гаранция някакава питам аз - ами на пренавити статори няме практиката да даваме гаранция!
                Аз съм много доволен от тях,бачкат бързо и читаво.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  Мии звънях, 2 пъти. Рециклират, ама отговора им беше - хе... ми то тва динамо няма живи съученици. Ами изпрати го да го тестваме, ще видим какво може да се нашрави, но най-вероятно трябва да се пренавие статора иначе нов 500+.
                  А гаранция някакава питам аз - ами на пренавити статори няме практиката да даваме гаранция!
                  Нищо японско не могат да направят тия миндили .... косата ми побеля от рекламации .


                  Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #24
                    От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                    ...
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #25
                      От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                      ...
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • #26
                        От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Аз съм много доволен от тях,бачкат бързо и читаво.
                        Анаталоий, ти караш европейска кола, там бирата е друга. Хем е по-масова, хем има части, хем и алтернатора ти нее някаква изгъзица.


                        Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                        Нищо японско не могат да направят тия миндили .... косата ми побеля от рекламации .


                        Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                        Факта, че на всияко дават минимум 1 год гаранция, а на мен ми казаха че нямало как ме отказа. То дали те ще се учат на моето динамо или аз, какво значение има...



                        Обмислям да си намеря едно бошово от старите транзити. Да сравня захватите.
                        Но гледайки цените в Англия за около 300 пари ще ми дойде до вратата чистонов алтернатор барабар с вакуум помпата с 2 годишна гаранция. Еми тоя вариант ме радва най-много. Дет се вика плъг енд плей
                        Последно редактирано от I.Stoyanov; 27-06-18, 07:11.

                        Коментар


                        • #27
                          От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                          не е ли по-скоро - плъг енд прей?
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • #28
                            От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                            Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                            не е ли по-скоро - плъг енд прей?
                            Одааа

                            Това много ми хареса

                            Коментар


                            • #29
                              От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                              Имам вакуум помпа самостоятелна.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: проблемен алтернатор Toyota 2L-T

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Имам вакуум помпа самостоятелна.
                                Дай веднага снимки и цена

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X