Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем при палене.

    От страни до кутията за въздушния филтър има кабел който води до датчика.Той се намира над стабилизиращата щанга по средата на много гадно място

    Коментар


    • #17
      От: Проблем при палене.

      Пада се от задната страна на мотора, реално не се вижда... само с напипване. Колегата правилно ти каза - по жицата, по жицата и право там.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #18
        От: Проблем при палене

        Здравейте група.Питам аз за датчика на коляновия вал но нищо подобно.Почти открих топлата вода.Проблема ми идва от имобилайзера.При положение че колата не ми прави този номер при подаване на контакт иконата за имобилайзера(кола с ключ на нея)си свети и загасва със стартирането на мотора.Но забелязах че подавайки на контакт и иконата на имобилайзера не свети стартера върти но мотора не пали.И така след 5-6 опита за палене иконката решава да светне и си пали сякаш нищо не е било.Записани грешки както казах няма-проверено е в IND-Ст.Загора.Това ми го прави като по график горе-долу веднъж седмично.Намерих чрез google тема където споменават като евентуални причини за проблема някаква антена на имобилайзера или букса която се намирала в дясната греда и която се окислявала ли,корозирала ли...Давайте идеи...

        Коментар


        • #19
          От: Проблем при палене

          Мда,карам сийд който си е Хюндай И30 едно към едно.Същия проблем го имаше при мен,буксата се намираше зад пластмасовия капак в дясната колона долу в краката на пътника.Вадиш,вкарваш буксата и проблема изчезва,преди 2 години ми правише така ,от тогава няма проблем.

          Симптомите бяха абсолютно същите като твоите.
          Последно редактирано от Roninn; 11-07-18, 08:14.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Проблем при палене

            По съвет на Roninn реших да проверя буксата за която пише а именно зад пластмасата на дясната колона долу.Там наистина има букса(забравих да снимам естествено)която при мен е жълта с жълт кабел подобен на коаксиалния но по-тънък.Буксата влиза в нещо си което е прикрепено за механизма за прибиране на колана.Пъхах и вадих няколко пъти,пръснах с контактен спрей и сега чакам резултати.Буксата се фиксира с метална щипка против изваждане което ме навява на мисълта че е за нещо сериозно.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем при палене

              Посоката е вярна. И двете "джажи блокират запалването" и не излизат като грешка при доста автомобили.

              (даже при въртене на стартер, ако се вгледате в оборотомера и той отклонява- търсете към "ключа"-имобилайзера.)

              Коментар


              • #22
                От: Проблем при палене

                Първоначално публикуван от Бай Вълчо78 Преглед на мнение
                По съвет на Roninn реших да проверя буксата за която пише а именно зад пластмасата на дясната колона долу.Там наистина има букса(забравих да снимам естествено)която при мен е жълта с жълт кабел подобен на коаксиалния но по-тънък.Буксата влиза в нещо си което е прикрепено за механизма за прибиране на колана.Пъхах и вадих няколко пъти,пръснах с контактен спрей и сега чакам резултати.Буксата се фиксира с метална щипка против изваждане което ме навява на мисълта че е за нещо сериозно.
                От скромния ми опит с жици а и според описанието дето сте дали това е букса на въздушните възглавници или по точно до затягането на колана.
                Колегата говори за букса в краката на пасажера !

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем при палене

                  Друга букса не видях да има.Освен ако не е под мокета но малко ме съмнява.Тъй като ми вкарахте сега мухата пак ще проверя и ще приложа снимков материал.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем при палене

                    Привет.Значи буксата за която стана дума наистина ще да е за въздушните възглавници.Пръсках,вкарвах,изкарвах но проблема си остана.Доста поровичках из нета и установих че става въпрос за голямата бяла букса зад или по-точно под контактния ключ.Разкачих я,поочистих леко с шкурка,малко контактен спрей и (да чукам на дърво) от тогава не ми е правило проблем.Благодарности на всички споделили мнението си.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем при палене

                      Бай Вълчо, а обещаните снимки????????
                      Така ще помогнете и на други с такъв проблем!!!!!!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем при палене

                        Ох съжалявам че така се получи но тогава съвсем се отнесох.Моля за извинение.Проблема е отстранен след почистване на буксата на имобилайзера.Да остана тези дни малко свободен и ще нащракам каква съм я свършил.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем при палене

                          Какво стана със снимките колега.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем при палене

                            Извадена букса за положението на разпределителния вал също не се записва като грешка в компа, а двигателя не пали (Tucson дизел 140 к.с.)

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X