Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW R1200GS 2007 синхронизация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW R1200GS 2007 синхронизация

    Здравейте колеги,въпросът ми е насочен основно към колегите с bmw който сами са си правили синхронизация на моторите.След като изгледах безброй клипове в youtube,реших сам да се захвана с тази задача.Направих си собствен вакуумметър (от скачени съдове) и реших да опитам сам да синхронизирам мотора.Но мисля че не съм се справил безупречно.Но поне "пукането" в ауспуха изчезна.
    Та вапросите са ми следните:
    Ако използвате скачени съдове за тази манипулация,каква течност наливате?
    Как и на колко оборота правите натройките в ниските обороти?
    Как и на колко оборота правите синхрона във високите обороти?

    Ако има някоя друга тънкост,ще се радвам да споделите.

  • #2
    От: BMW R1200GS 2007 синхронизация

    Не карам БМВ, ама законите на физиката са същите и в Япония. Пък и гледам не се спъват да пишат БМВ-истите... (но мисля, че Владича някъде из форума я беше показал конкретно процедурата за R)

    Аз съм си го напълнил с АТФ (такова масло имах подръка), ама реално с каквато и да е течност ще работи - естествено не е здравословно да е летливо и лесно запалимо. Само е добре маркучите да се достатъчно дълги, та да не засмуче...
    А синхрона се прави при добре загрял двигател и затворени дроселни клапи, съответно обороти на празен ход - то това му е идеята - да е еднакво разреждането при върната газ. Бутнеш ли газта, вече вакуума вече не е чак такъв вакуум (не знам дали има някаква специална процедура точно за БМВ), a и не виждам смисъл и какво ще се синхронизира при подадена газ - на двата (или повече, де) цилиндъра вече им е все тая - тънкия момент е при затворени дросели.
    Единствено е важно (както теоретично, така и на практика съм го показвал на невярващи) хлабините на клапаните да са в норми - при R-ката с тея виснали цици проверката/реглажа е фасулска работа.
    Какви са опасенията да мислиш, че не си се справил?
    Последно редактирано от Shider; 20-06-18, 21:16.
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • #3
      От: BMW R1200GS 2007 синхронизация

      Как да направи синхрона при затворени дросели, като първо става въпрос за две отделни тела, нямащи връзка помежду си освен две жила, и второ, празния ход се контролира от стъпкови мотори. Максималното затваряне на дроселните клапи и минимално преминаващия през тях въздух са зададени от завода посредством упорни винтове, и чийто настройки не е желателно да се променят. Синхрона на двете клапи би следвало да се направи при 2000-3000 оборота посредством регулиране на жилата. На ниски обороти, предвид наличието на стъпкови мотори, не виждам смисъл да се прави опит за синхронизиране на клапите. В предните модели, при които вместо стъпкови мотори се използват байпасни винтове, синхрона на празния ход е задължителен. При 1200 за правилен синхрон на клапите във високите (2000-3000) оборота, е желателно при загрят ДВГ да се демонтират стъпковите мотори и да се запушат байпасните отвори. Прави се синхрона на високи. След това се проверява евентуалния синхрон при "затворени" клапи дали и доколко кореспондира с този във високите. Ако не е в нужните параметри, се прави евентуална настройка на двете клапи със забранените упорни винтове , като оборотите трябва да се настроят на 1100. След това се монтират обратно стъпковите мотори и отново се проверява синхрона дали се повлиява от тях. При моделите с байпасни винтове, последните се завиват докрай при синхрона във високи.
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • #4
        От: BMW R1200GS 2007 синхронизация

        Благодаря за изчерпателния отговор.Може и да прозвучи смешно,но къде се намират тези стъпкови мотори,за да направя описаното от вас.
        Искам да уточня че използвам скачени съдове.

        Коментар


        • #5
          От: BMW R1200GS 2007 синхронизация

          Поразгледай тук:
          http://www.jimvonbaden.com/JVB_Productions.html
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: BMW R1200GS 2007 синхронизация

            https://www.powerboxer.de/gemischauf...nstellen-r1200
            Gnome Rhone AX2 800 1938
            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
            Husqvarna Te 510 1989
            Argvmentvm ad novitatem

            Коментар


            • #7
              От: BMW R1200GS 2007 синхронизация

              Здравейте,реших си проблема.В крайна сметка се оказа че едното от маркучетата което слагам на вакумите,леко се е прегъвало като се затопли,и така ме е лъжело че синхрона не е ОК.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X