Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задължителни ли са еднаквите гуми при 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Задължителни ли са еднаквите гуми при 4х4?

    Единствен аз проявих някакъв интерес към Кията на Пенчо.

    Коментар


    • #62
      От: Задължителни ли са еднаквите гуми при 4х4?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Единствен аз проявих някакъв интерес към Кията на Пенчо.
      Е, хубаво, де - взимай я да я пробваш. Дано да работи.
      В случая аз си знам, че съм прав, реших да се избъзикам с Пенчо, оказа се, че той изобщо не помни какви ги е писал тука (сигурно инцидентно ги е прочел в уикипедията ) и седна да ми обяснява колко съм тъп (вместо напр. да заяви, че колата почти никога не е карана на 4х4 освен в голяма киша или рядка кал), а ти се присъедини към МСТБГ-отбора?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #63
        От: Задължителни ли са еднаквите гуми при 4х4?

        Абе принципно лада нива - вече трета година кара с различни (ама наистина от различен модел и марка гуми , пък и с различно изосване).
        Квото доде и квото намерим....
        Ми тя , Нивата и с еднакви гуми си вие на умряло с над 30 км/ч.
        При три отворени диференциала може да караш и с различни диаметри на гумата(и джантите) . Принципно!
        Дали се препоръчва .....

        Друг е въпроса ако обекта е умрял и кара на фантазия , масло не е сменяно (филтър ...какво беше това ?) от времето на първия мандат на Боко , без грам подръжка , прежален и вече погребан . АМА НЕ ИСКА ДА МРЕ.
        Има и такива екземпляри които са правени в сряда...
        A long time ago...

        P.P.Да уточня - не е моя и не искам да я притежавам , има много нещастни хора около нас...

        Коментар


        • #64
          От: Задължителни ли са еднаквите гуми при 4х4?

          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
          При три отворени диференциала може да караш и с различни диаметри на гумата(и джантите) . Принципно!
          Дали се препоръчва .....
          Кията на Пенчо не е с три отворени диференциала, а само с два. Няма междинен.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: Задължителни ли са еднаквите гуми при 4х4?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Кията на Пенчо не е с три отворени диференциала, а само с два. Няма междинен.
            Което го няма, не може да се повреди.

            Екстра са си му гумите, размера е еднакъв, само марките и шарките различни, но за извън пътя е все тая, а по пътя още по-все тая, щото се кара само на задно.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #66
              От: Задължителни ли са еднаквите гуми при 4х4?

              Здравейте. За да не пиша нова тема, ще повдигна тази с питане за гумите.
              Днес "доброжелател" ми е срязал едната гума на джипа (Мерцедес МЛ270), резервната е патерица, затова сложих една от старите ми летни(General). Другите 3 обаче са Мишелин, купувани преди 3г на не повече от 20хил.км. Размера е еднакъв, 255/65/16, износването също изглежда що годе еднакво. Разликата е в шарката и марката. Мога ли да карам така, здравословно ли е? Трудно е да се намери единична бройка Мишелин, а като цяло иначе гумите са си идеални..

              Коментар


              • #67
                От: Задължителни ли са еднаквите гуми при 4х4?

                Взимаш две листчета, на едното пишеш ( гуми ) на другото ( раздатка ). Сгъваш ги и ги разбъркваш. После изтегляш - какво да си купиш ?.!.
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #68
                  От: Задължителни ли са еднаквите гуми при 4х4?

                  Каква пък да е раздатката на тоя МЛ че да пострада от различната шарка на гумата?

                  То като паркираш колата и я напече Слънцето от едната страна получаваш 4-5мм по-големи гуми заради разширяването на въздуха.

                  Коментар


                  • #69
                    Здравейте,
                    да попитам за конкретен модел хората, които разбират.

                    Subaru forester 2007, бензин, ръчни скорости и бавни би трябвало да е сериозен проблем да се кара с патерица (с по-малък външен диаметър от другите) за дълги разстояния (50-100км)?
                    При такава ситуация дали е възможно да се кара бавно някакво разстояние и да се спира до охлаждане на виското и пак наново или е игра с късмета?

                    Нямам представа колко бързо загравя, "изпотява се" и прегрява то нито колко дълго изтива. Но нали не е добре да се буксува дълго време с тази техника, сигурно няма да му се отрази добре.

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от abcuser Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      да попитам за конкретен модел хората, които разбират.

                      Subaru forester 2007, бензин, ръчни скорости и бавни би трябвало да е сериозен проблем да се кара с патерица (с по-малък външен диаметър от другите) за дълги разстояния (50-100км)?
                      При такава ситуация дали е възможно да се кара бавно някакво разстояние и да се спира до охлаждане на виското и пак наново или е игра с късмета?

                      Нямам представа колко бързо загравя, "изпотява се" и прегрява то нито колко дълго изтива. Но нали не е добре да се буксува дълго време с тази техника, сигурно няма да му се отрази добре.
                      Проблем е, да-виското в централния диф може да се опече и за много по-малко километри, независимо от скоростта. Вероятно караш с по-голям размер гуми, оригиналната патерица на тази кола е с еднакъв диаметър с другите.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #71
                        Я да питам, че не ми стана ясно:
                        Имам Гранд Витара FT. Пролетта срязах две от четирите зимни Good Year Ultragrip Performance и понеже едната чини 300+ кинта, се чудя дали мога да купя два броя от същата марка и модел и да карам така, че не ми се дават 1300 кинта за гуми сега?
                        Двете налични са на два сезона. Колата, естествено се кара основно на задно и само извън пътя на 4х4.

                        Коментар


                        • #72
                          Слагай смело.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #73
                            Здравейте,и аз да попитам по темата!Колата ми е Hiunday Kona AWD!Предните ми гуми са 205/60/16 ,a задните 205/55/16!Моля спецовете да пишат дали мога да имам проблем?Колата се кара основно само на предно предаване!Евентуално зимата може да се кара пълноприводна и не за дълго време!

                            Коментар


                            • #74
                              Без да съм спец разкарай неоригиналния размер и си вземи две от правилните. Тази кола има една торба датчици и сигурно няма да им хареса разликата. Каква е системата 4х4 не знам, може и да не я сбърка, но не мисля че на кола за една шапка пари е нужно спестяване от рода на 300 лв за две гуми.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #75
                                Имах 2 чисто нови и нямах какво да ги правя,затова!Електрониката не ми дава никакви грешки!

                                Коментар


                                • stefsab
                                  stefsab коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Поради различния диаметър на гумите преден/заден мост, ESP-то или ще хване грешката или ще сработи некоректно в нужда.

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X