Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тракане при напълно "навит" волан при WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тракане при напълно "навит" волан при WJ

    Здравейте, колеги. На пръв поглед "банален" проблем - джипът ми трака и притриса при напълно навит волан за ляв и десен завой. Поглед отдолу - леко опира в стабилизиращата щанга (личи, че е лекичко изтрита).

    ОБАЧЕ... това тракане не е постоянно - ако не съм карал джипа повече време и особено, ако е стоял под наклон - тракането е ужасно и едва завивам волана дори на 45 градуса. След 4-5 километра разходка и каране по прав път, много вниманелно - това тракане изчезва. Докато се прибера до София от Смолян, тракане нямаше изобщо, маневрирах в гаража няколко пъти.

    С Дядо ни Владо, жив и здрав да е, ще го гледаме, ще си чешем глава и брада, мислейки защо е така, ще минем и през вариантите 2'' лифт и 30 мм фланци ще помогнат ли, но ми е интересно да чуя и вашето мнение.

    Поумувайте - защо този "ефект" се губи при една разходка с джипчо.
    ПП - дедко каза да потърся офсета на джипа, или колко сантиметра е висок от предния калник до земята, ама книжката голяма и не мога да го намеря... ако някой е по-добър в ровенето от мен - нека го сподели.

    Джипчо е Grand Cherokee wj Limited от 2001-ва, не е навдиган. Гумите не знам какъв размер са (че са от предния собственик, но довечера като се прибера ще допълня темата и с това).

    Благодаря!
    Grand Cherokee WJ 4.7

  • #2
    От: Тракане при напълно "навит" волан при WJ

    Каретата на моста и предния кардан гледахте ли.
    При мен имаше тракане/пукане/чаткане при навит докрай волан и движение назад. Предполагам след време щеше да се появи и напред.
    След смяна на задно каре преден кардан тракането изчезна.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Тракане при напълно "навит" волан при WJ

      Ще ги погледнем, но на първо четене има следи по щангата. А и ако е каре - то ще си тропа, а при мен тропането изчезва като го поразтъпча....
      Grand Cherokee WJ 4.7

      Коментар


      • #4
        От: Тракане при напълно "навит" волан при WJ

        Преди да се разбие нацяло, задното каре на предния кардан трака само при навит волан, после почва постовно да трака.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X