Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотор отписан от данъчното.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мотор отписан от данъчното.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Електронната връзка между общините и КАТ е еднопосочна - от КАТ към общините и работи само за регистрацията, само с един собственик.
    Аха. Тротинетката 1,5 dci, като я купихме миналата година, (ново)собственикът се оказа електронно "зачислен" в общината с неплащани от 5 години данъци за кола с мощност 250 к.с. . Само представения "на гише" нАтУрално заверен договор и прясно-прясно издадените талони от КАТ го спасиха.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Мотор отписан от данъчното.

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Аха. Тротинетката 1,5 dci, като я купихме миналата година, (ново)собственикът се оказа електронно "зачислен" в общината с неплащани от 5 години данъци за кола с мощност 250 к.с. . Само представения "на гише" нАтУрално заверен договор и прясно-прясно издадените талони от КАТ го спасиха.
      Пробват хората. Все някой може да не му се занимава и да плати 1000-2000 лева.

      Коментар


      • #18
        От: Мотор отписан от данъчното.

        От днес: нова инициатива на милицията

        http://www.segabg.com/article.php?id=909633

        Коментар


        • #19
          От: Мотор отписан от данъчното.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          От днес: нова инициатива на милицията

          http://www.segabg.com/article.php?id=909633
          Което само още повече ще доведе до сделки тип "на ти талоните, дай ми парите".

          Коментар


          • #20
            От: Мотор отписан от данъчното.

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
            Което само още повече ще доведе до сделки тип "на ти талоните, дай ми парите".
            Дали ще са повече не знам. Ама по традиция ще разпилеят нервите на много хора.

            Коментар


            • #21
              От: Мотор отписан от данъчното.

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Да, но в случая моторчето е до 350 кубика и няма нотариус.
              Идеята ми беше, че има и друга връзка. Иначе в случая не трябва нотариус. Ама нещо пак не е в ред, не се разбра има ли договор за покупко-продажба, или не. Ако има, новият собственик защо не си е пререгистрирал МПС-то. Собственика може и да е на 3 години, може и на 103. Ако няма, значи старият е излъгал данъчните с фалшива продажба.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Мотор отписан от данъчното.

                Абе аз си продадох ® Ryakata Rated "Пасатора" миналата година, не съм ходил да го отписвам в общината, пък вече не ми се води там?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Мотор отписан от данъчното.

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Абе аз си продадох ® Ryakata Rated "Пасатора" миналата година, не съм ходил да го отписвам в общината, пък вече не ми се води там?
                  Прочети предишния ми коментар - и аз така, нотариуса ми каза, че праща информация служебно към данъчното. Проверих го няколко месеца по-късно, отписана беше каляската.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мотор отписан от данъчното.

                    Щом го е отписал от общината, е дал някакво доказателство за това. Само така декларации не приемат. Та явно има договор.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мотор отписан от данъчното.

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Щом го е отписал от общината, е дал някакво доказателство за това. Само така декларации не приемат. Та явно има договор.
                      Той може да напише какъвто си иска договор. За такива матори не се иска нотариус.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мотор отписан от данъчното.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Щом го е отписал от общината, е дал някакво доказателство за това. Само така декларации не приемат. Та явно има договор.
                        Аз по горе имах точно това предвид, че се отчислява МПС на основание на нещо, а не само, защото така ти се иска
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мотор отписан от данъчното.

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Прочети предишния ми коментар - и аз така, нотариуса ми каза, че праща информация служебно към данъчното. Проверих го няколко месеца по-късно, отписана беше каляската.
                          Това с нотариусите е от 2018 г. Аз пОрдадох "Пасатора" 2017 г.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мотор отписан от данъчното.

                            Да ви обясня как стоят нещата,към младежа задаващ въпроса,закупил си мотора чрез договор за покупко продажба в случая става дума за мотопед не е задължително нотариално заверен договор но договора дори без нотариус е законен,собственика по талон си го отчислява в данъчното,мотопед не подлежи на годишен технически преглед и бележка за данък не е нужна мотора може да се кара без проблем до като се случи ПТП след това става по сложно.Сега към останалите съфорумци от 2018г по електронен път за свързани нотариусите,КАТ,данъчна служба,направи ли се договор при нотариус всички служби разбират.Срока за регистрация след нотариус е 30 дни ако се пропусне глобата е 200лв,ако не се регистрира няма бележка и остава и без преглед а доколкото чух може и автоматично да остане без служебна регистрация и когато ви спре КАТ филма свършва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мотор отписан от данъчното.

                              Ако се отпише кола в общината, КАТ няма да разберат-системата работи еднопосочно в тази си част и посоката е от тях към другите.
                              Основният проблем е, че човекът не казва кога го е купил тоя мотор, за да се знае от кога тече давността пред КАТ и неговата община за глобите. Защото 200 лева са си 200 лева и не е добре да отиват в държавата баш по тоя път. Не е добре държавата да се учи, че има резерв да си пълни бюджета точно с глоби.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мотор отписан от данъчното.

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Ако се отпише кола в общината, КАТ няма да разберат-системата работи еднопосочно в тази си част и посоката е от тях към другите.
                                Основният проблем е, че човекът не казва кога го е купил тоя мотор, за да се знае от кога тече давността пред КАТ и неговата община за глобите. Защото 200 лева са си 200 лева и не е добре да отиват в държавата баш по тоя път. Не е добре държавата да се учи, че има резерв да си пълни бюджета точно с глоби.
                                В момента КАТ не знаят за сделката ще разберат когато младежа отиде там за регистрация или той не може да го продаде законно смисъл който го купи от него първо ще трябва да се регистрира на първия собственик по договор и КАТ си взимат тези 200лв

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X