Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    Колега, с цялото ми уважение към теб.
    Ако толкова те притесняват ГМО-тата, не се кахари. Не са вредни или поне няма доказателства за това. И не съм го чел в някой вестник, а съм го учил. Просто трик растенията да са по-добри(по някой път и хранително) или просто да са по-лесни за отглеждане и издръжливи на различни гадости. Не знам защо тоя страх е плъзнал в Европа. Всъщност бедните страни, Африка примерно много си го тачат и изполват. Защото никой няма да смени един високодобивен метод само защото европееца го е страх и пак казвам без да има някакъв доказан ефект, който да ти вреди. Просто в ДНК се вкарват части от друга ДНК с преносител-вектор. Снаждат се и ето ти проблем. Повечето лекарства, в частност хормони се произвеждат от ГМО бактерии и дрожди. Оказва се, че е 100пъти по-опасно да ги взимаш от животно или друг човек. Просто може да заразиш някой с нещо дето не трябва. Ама предците на проба-грешка са открили истината. Не забравяйте, че и ние сме уж генно-модифицирани маймуни....
    Поздрави!
    Цитирам с друг колега:
    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Звездите, звездите-е...
    Бъркаш ГМО с естествената селекция и еволюция, онова болднатото. Модифицират растенията да издържат на глифозад, че да станат по-издръжливи от плевела. И после тоя глифозад... влиза в твоя организъм.
    Доскоро не можеха да избират къде точно ще пришият гена от медуза в градинския домат. Сега има методи за по-точна модификация на ДНК, но тестовете си показват, че това манипулираното ГМО е вредно. Наскоро бабите реваха, че от новия фураж кравите ставали ялови.
    Та, на гола вяра не мога да разчитам. Някога са вярвали, че цигарите са безвредни, и радиоактивните материали също. Влагали са уранови соли в козметични кремове.
    Корпорациите дето произвеждат тия промишлени "благини" нямат интерес да знаеш дали това е вредно. Целта на корпорацията е печалба, и ще печелят дори от твоята болест. Имало е война с епични размери, докато стане ясно, че оловото в бензина е кофти. И филмче имаше по въпроса.

    Коментар


    • #92
      От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      "Естествена селекция" е оксиморон, приятелю!
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #93
        От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Аз лично спазвам едно проосто правило: максимално прости и обикновени храни и то традиционни, като се вслушвам в щенията на организма си,мастиката яключително;-) понякога дозата ми убягва, но "дозирано".
        ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

        Коментар


        • #94
          От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          "Естествена селекция" е оксиморон, приятелю!
          Естествен подбор беше учената дума, прав си.
          Всъщност, модерната храна изобщо не изключва естествения подбор

          Коментар


          • #95
            От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Между думите подбор и отбор има известна разлика в смисъла.

            Коментар


            • #96
              От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Около мен има експлозия на притеснителни факти,
              По-голямата част от живота си съм прекарал като са ме обучавали или съм бил някакъв шеф ( ръководител или там както му кажеш ) ела да си говорим за стреса, надценените лични възможности и куп странични фактори които убиват по-качествено от куршум в малкия мозък.....

              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
              ..... и да си налея едно голямо уиски.
              ....и аз като Кок4о те подкрепям
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #97
                От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                ...
                Сега всеки ден съвсем сериозно си мисля имало ли е смисъл от такъв начин на живот и дали да не отида да си купя един Давидов и да си налея едно голямо уиски.
                Давидов и уиски нямат голямо отношение към стомашните проблеми, тъй че нищо да не те спира. И са изпитано лекарство против стрес.

                Диетата, обаче, горещо ти препоръчвам да си я спазваш максимално дълго време. От горчив личен опит, довел до втора, трета и без малко четвърта среща с болницата за година и половина след първата спешна операция.

                Коментар


                • #98
                  От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Аз пък чакам някой да определи дозата...

                  Чувал съм една-гъз знае 2 и 200
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #99
                    От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Ми то е до гъз. Щот и гъзове секви.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Тъй. Може би все пак да спрем да разпръскваме личен чар и ерудиция и да помолим аффтора за конкретно задание?
                      Не че нещо, просто усещам как шифгреторът ми напира...

                      Като начало, и точно по заданието - просторно проветриво помещение, с добро осветление и лесно почистващи се плотове, подове и стени. едиколко си въртушки за реактиви, въртяща се лабораторна табуретка, течаща вода, аптечка+, и още какво там беше... ( има си стандарти)

                      и примерно - бюрета - около 100- 500 кинта/бр. - поне две-три?
                      пипети? амиии - пипети? 100-200 кинта броя. връхчетата са стотинки, ама трябват много... )))))

                      Мани, просто смукателно шише веднъж, с прост пластмасов бюхнер си купувах... ))) хубавият стъклен хапе... ))))))))))
                      Последно редактирано от deyan_h; 21-06-18, 17:05.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        Тъй. Може би все пак да спрем да разпръскваме личен чар и ерудиция и да помолим аффтора за конкретно задание?
                        Не че нещо, просто усещам как шифгреторът ми напира... ))))))))))
                        Е то ясно , че ти напира . Не липсва и личен чар от последвалите препоръки . Ма що не вземете да се събЕрете двамата с колегата ( по- ефективно ще е за преодоляване на терзанията Му). От тебе ерудицията - от него кинтите . И двамата ги имате .

                        ... и един личен съвет към теб , за леля ти : от 4 хилки и половина на месец да не пада в пазарлъка - тва е минимума , колегата Терзиев е наясно и ше ги трака без да му мигне окото . За стъкрариите и реактивите - колкото си е там в магазина . То не че не са европейски цени , ама нема как . Екологията сака жертви .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Гарантирано Евро-китайски цени, с прилично сертифицирно качество....
                          Ако мога да спогодя и личната отстъпка )))
                          И никога не бих обвинил търговец, че някога ми е продал нещо от ....няма да спомена даже..... нито в публичен форум, нито никъде...от кой списък )))

                          )))))))))))))

                          И Владо, човекът не е споделил нито параметрите, дето иска да анализира, нито търсената точност, ни бюджет, тем паче...


                          Иначе над 4,5к биха ме горе-долу устройвали и мен, на 6 часа. )))
                          оферта за 1-1,5к/мес за леля мисля би била добре, домашна лаб., без натоварване, 40 дена отпуска и някой друг болничен ... половин щат... болнични... ))))))))))
                          Може и отстъпка да направи, за готин, препоръчан от настоящият и началник, работодател )))

                          Е, ако я повикат в Австрия да гледа внуци - .... ))) еми сорка. ))
                          Последно редактирано от deyan_h; 21-06-18, 19:45.
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            А, и за да няма неправилно разбрани послания.... )))
                            Владо мноо точно забеляза.
                            А аз... отвреме навреме си печеля по две-три бири точно с консултации по подобни въпроси )))
                            Първите срещи няма проблем бирата да си платя сам, ако видя сериозен интерес ))

                            Наистина интересните въпроси са много рядко срещано щастие, тях отговарям (ако мога) безплатно, че и черпя за добър въпрос... Но за безплатно - качествено верен, принципен и практически безполезен отговор...... )))))))))
                            За изработване на практически приложим ... как му се вика... бизнес план? технологична схема с описанието на всите стандартни техно-опертивни и т.н. процедури?

                            Еееемии.. )) "по договаряне" ))
                            Последно редактирано от deyan_h; 21-06-18, 21:08.
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                              ...оферта за 1-1,5к/мес за леля мисля би била добре, домашна лаб., без натоварване, 40 дена отпуска и някой друг болничен ... половин щат... болнични... ))))))))))
                              Може и отстъпка да направи, за готин, препоръчан от настоящият и началник, работодател )))....
                              Е за тва нема да ни бъде ! То за 1500 кинта човек и една кола ньи мой си купИ . Даже и Кольо като заварчик нема `а се цАни за тЕя кинти .

                              ..и за тва хората бегат в Англия да бЕрат ягоди , вместо да си работат тука по спецЯлността. Щот там възможност за развитие и т.н. , а тука - страх , треперенье и т.н. пред работодателя - и накрая клякат на 1,5 К бг лева . ...

                              ПС.
                              ..ама и ти ... казАх ти , Терзиев беше готов да снася по 4,5 К за терзанията си ... даже не съм сигурен дали не беше в еврА , не в лв.

                              ...ПС.2 Тооо , ако колегата беше дал параметри .... ясно , ама ако знаеше какво точно иска ....
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Ако знаеше какво иска - да би получил оферта с цени. )) за всеки параметър по отделно ))

                                А за 4,5к/ мес - би могъл даже да получава пълното мое внимание по 6 часа всеки ден... ))) анализ на всяка глава лук? Листче маруля? Няма проблем. )) Постижимо е за съответна цена... ))
                                Последно редактирано от deyan_h; 21-06-18, 21:47.
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X