Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ...Липсва ми Стефан. Той щеше да каже същото ама по Стефановски.
    Матом. Или на албански... ))) Амииии:

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Честито ти одъртяване..
    Пристъпи на стефаноза така или иначе си се наблюдават у форумот, вкл. и при теб ))) аз у мен все пак се опитвам съзнателно да ги потискам... и с всеки ден все по-неуспешно ... ))))


    За темата на темата - следете прогнозата и си завивайте картофите. Що не копате, ами за глупости мислите. Лаборатории, титриране блябля.
    Половината.. не. 2/3 от колегите ми така и не се научиха практически да изпълняват елементарно титриране )))) не че не са си взели изпита с четворката от практическият по аналитична де ))))


    И освен това вижте сега, условието на задачка на първо място мъгляво: какво ще анализираш. Собствената продукция? или нещо в магазина?
    Собствената - ми прави каквото искаш... ама нали се сещате, колко ще ви ритат, ако в магазина кажете : "айде само да си взема 100-тина грама средна проба от каймата и да я пусна в този набор стъкленички, ей-те тук в раничката си ги нося. Дали ще купя половин кило ще реша после..." ))))
    Т'ва искам да го видя )))
    Последно редактирано от deyan_h; 19-06-18, 17:17.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #17
      От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      ...
      Сега да ми върнеш жеста ми кажи...
      Аз не видях ни жест ни нищо. Празни приказки, блабла. и:
      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      не знам
      Изненадай ме де, Впечатли ме....
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #18
        От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Аре аз сега да ви кажа как се проверява храната за лайна, човек остава на диета от само 4-5 проверени/надежни продукта за поне седмица и само вода и след седмица почва да добавя стриктно по един продукт на всеки 3 дни и си следи тялото(ако го познава разбира се).

        Кофти ефектите се получават от някой храни чак след 2-3 дни, но раздуването на стомаха, метеоризъм, киселини, отпадналост, тежест в главата, сухота в устата и други симптоми са на същия ден и ако се повтори на следващия ден, то човека следва да задраска тази храна от менюто си или за винаги или докато не си стъпи на краката, поне.

        Това по-горе го пиша за хора като ОП, които са стигнали до там, за масата хора това по-горе са тинтири-минтири, но всеки който това му е дошло на дневен ред може да се замисли, ако не са зебе си за децата си - ако имат постоянно/често запушен нос, главоболия 1-2 пъти седмично, хрема вечер и сутрин, кихане всеки ден и кихане повече от 2-3 пъти и т.н.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
          ...
          За темата на темата - следете прогнозата и си завивайте картофите. Що не копате, ами за глупости мислите. Лаборатории, титриране блябля.
          Половината.. не. 2/3 от колегите ми така и не се научиха практически да изпълняват елементарно титриране )))) не че не са си взели изпита с четворката от практическият по аналитична де ))))


          И освен това вижте сега, условието на задачка на първо място мъгляво: какво ще анализираш. Собствената продукция? или нещо в магазина?
          Собствената - ми прави каквото искаш... ама нали се сещате, колко ще ви ритат, ако в магазина кажете : "айде само да си взема 100-тина грама средна проба от каймата и да я пусна в този набор стъкленички, ей-те тук в раничката си ги нося. Дали ще купя половин кило ще реша после..." ))))
          Т'ва искам да го видя )))
          Питам за анализиране на чужда продукция. Копам, и за глупости мисля, ама да те питам у Софето де ще копаш...
          Стефан е голяма работа, такова дар слово аз не познавам лично, чел съм му постове, и верно е загуба, че го няма тука!
          Завиване на картофи не знам кво е, ама с Ясен се разбрахме, че съм неграмотник по 2 параграфа в тази тема.

          п.с. Отивам да пръскам с Моспилан, щото неска станах за смях, в най-приятелския и благ смисъл на ученето ми по природознание.

          Коментар


          • #20
            От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            Аз не видях ни жест ни нищо. Празни приказки, блабла. и:

            Изненадай ме де, Впечатли ме....
            ОФТОПИК

            Ти ме изненадваш колко си плитък

            Аз съм ИТ, с какво по фармакология точно да те изненадам, все едно да очаквам ти да ме изненадаш в областта на мрежовата сигурност.

            Мога да си загубя работата и да бъда осъден за много пари ако говоря за неща за които съм подписал НДА, в публичен форум какво очакваш да ти се вържа и да постна статистики по СКУ цени и отстъпки ли ...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              ...
              Аз съм ИТ, с какво по фармакология точно да се изненадам, все едно да очаквам ти да ме изненадаш в областта на мрежовата сигурност.

              Мога да си загубя работата и да бъда осъден за много пари ако говоря за неща за които съм подписал НДА, в публичен форум какво очакваш да ти се вържа и да постна статистики по СКУ цени и отстъпки ли ...
              Аха. Начи имаш ръст по търговско име, а говориш за ръст на сегмент от пазара....

              Ако не се сещаш - сам го написа. Ти си IT, не си pharma. Big pharma пък още по-малко.

              IMS-ите съм ги виждал. 4-кратен на пазар като Британският щеше да гърми навсякъде. ))) в WHO на първо място, на публичен и безплатен достъп )))

              И не да СЕ изненадаш. помолих да МЕ изненадаш )))

              Само не разбирам, що като говориш тунги мислиш, че фаща дикиш?



              ПС: мноо се забавлявах, докато работех в открита аптека.... ))) Идва да речем потенциален "потребител" и иска Люкарство по лекарско... Рецепта? Не? Ами тогава защо? и отговор...: "те ви парите и освен това Така Реших, Аз Съм Здравен Работник, Санитарка в Отделението За Лечение на Маясъл в Болницата Долно Уйно..." ... артикулирано с всички главни букви и болднатото, разбира се. ))))))))))))))
              Последно редактирано от deyan_h; 19-06-18, 17:48.
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #22
                От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Питам за анализиране на чужда продукция. Копам, и за глупости мисля, ама да те питам у Софето де ще копаш...
                Стефан е голяма работа, такова дар слово аз не познавам лично, чел съм му постове, и верно е загуба, че го няма тука!
                Завиване на картофи не знам кво е, ама с Ясен се разбрахме, че съм неграмотник по 2 параграфа в тази тема.

                п.с. Отивам да пръскам с Моспилан, щото неска станах за смях, в най-приятелския и благ смисъл на ученето ми по природознание.

                Не се обиждай, просто питането ти е адски неясно и е практически безсмислено.
                Да не говорим, че би било толкова безумна инвестиция, че ако имаш наистина лаборатория на безистена, точна, работеща и т.н. .... ми сертифицирай и я пусни да печели, всичко вече си, нали, направил ... )))


                Това дето споменах, качествен "полеви" тест за със сигурност не-свежо месо, там дето питах по-горе Ясен дали се сеща...... също е лесничък за изпълнение...:
                фенолфталеин. Лентичка филтърна хартия напоена с фенолфталеин. Хубаво притискаш до парчето месо, за минутка-две...

                Малиново значи със сигурност старо.... )) Амоняк се търси, Ясене. )))


                Питай в някой магазин, обаче : " може ли тук, тая тук лентичка напоена с изобензофураново багрило да ви я топна в средна проба от каймата? Няма страшно, не е канцерогенно (като гранофурина, примерно) само има нежен лаксативен ефект в съответната доза..."

                Също мноо искам да видя реакцията на продавача ............. ))))))))))))))
                Последно редактирано от deyan_h; 19-06-18, 18:11.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #23
                  От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Не търся критика и подигравки.
                  Търся консултация от компетентен човек, имам и излишни пари по въпроса. Да ми каже с какво се хващам, или да ми каже при кого да отида. .
                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  От много време ми се върти из акъла поне бегла представа да добия що е това и какво може да ми струва да си направя лична лаборатория.
                  Да мога да засичам нитрати, пестициди и т.н. от по-гадните химии.
                  Плащам си за консултация, в района на Русе или София. Инфо на ЛС.
                  Който прецени, че инфото е публично - ще се радвам да сподели тук.
                  Машина за мерене на радиация примерно - един руснак беше успял да засече калия в бананите. Имаше и видео.
                  За подобни самоделки питам.
                  Mass-spectrometer едва ли мога да си позволя нов, но на старо може и да се огледам.
                  Ученето не ми е проблем, досега няма машина, с която да не съм се справил. .
                  Безплатен съвет.
                  Активни потребители приемат с охота спонсори. Дори ако плащаш щедро могат да вземат предвид и какво конкретно те интересува.

                  Сега платения съвет.
                  Цената много зависи от това колко разбираш и знаеш ли какво искаш.
                  примерно искаш анализ на само на нитрати ( предполага се че не те интересуват нитритите) -евтино-
                  Това е стандартен анализ на храни- работи се по одобрена сертифицирана методика - има я в държавен вестник. Има сертифицирани лаборатории който го правят, но можеш ако си учил и сам да си я правиш -
                  Много фирми ще се радват да ти продадат апаратура, консумативи.
                  Анализ на пестициди - също стандартен анализ , но пък доста по скъпо излиза.

                  Търсене на всякакви лайна - - е това вече е скъпо ( не че анализа е скъп , а това че не знаеш какво искаш) скъпо колко да е скъпо едни 200 000 000 ще те оправят да започнеш
                  "Mass-spectrometer едва ли мога да си позволя нов, но на старо може и да се огледам."
                  съвременен мас е към 2м , и е толкова капризно, че гаранцията трудно я изкарва без скъпи ремонти.
                  По трудно е да се намери кой да работи- обучен специалист с 1г опит заминава автоматично в Англия или Германия на 5-к заплата месечно , а пък човек с диплома който да планира експеримента и да разчете резултатите ...

                  Заработих ли надника , като хоноруван преподавател взимам по 1.8лв на академичен час, това тук ми отне 10мин така че ми дължиш 18стотинки. ( не се шегувам нашата държава така оценява интелектуални труд)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    При мен имам човек с някакъв опит в аналитични лаборатории. )) Ако офертата е сериозна - мога да питам лелята, дали е навита. ) на половин щат в държавна болница е в момента. Последните два месеца беше 3 седмици болничен и една - отпуска. Надали ще иска много повече, просто си джурка двете години преди пенсия на спокойствие ))) Да я питам колко ще иска за организиране на "домашна" лаборатория? а? Иване?
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      През последните няколко хиляди години се работи над селекция на сортове и породи. За този период от време е постигнато много. Преди големите географски открития населението на земята е било доста по-малко. След тях и откриването на нови храни с помощта на по-напредналите европейци количеството храна рязко се увеличава, увеличава се съответно и населението. През последните 50-100 години химията и биологията се развиха доста, това доведе до по-добър подбор на сортове и породи и увеличи количестоството храна значително. Благодарение на по-добрите анализи се подобряват и торовете и фуражите и от там - по-високи добиви и по-добри породи съчетанос предното изречение е даже малък скока.
                      И света стигна 7 милиарда, тък като по-голямата част от населението се размножава спрямо количеството храна.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Иииии? имаме нужда от 7 милиарда домашни аналитични лаборатории?
                        Или просто сегашната система с алергизиращите вредности, БОВ използвани за растителна защита и вредната химия за торене работи по-добре от природосъобразната екологична кремъчна копачка в предният (лев/десен - по удобство и/или лични и/или джендърни и/или генетични, кому как, предпочитания) крайник?
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                          При мен имам човек с някакъв опит в аналитични лаборатории. )) Ако офертата е сериозна - мога да питам лелята, дали е навита. ) на половин щат в държавна болница е в момента. Последните два месеца беше 3 седмици болничен и една - отпуска. Надали ще иска много повече, просто си джурка двете години преди пенсия на спокойствие ))) Да я питам колко ще иска за организиране на "домашна" лаборатория? а? Иване?
                          Е, кво да трябва за едно титруване (титрирането го не знам). Колба и пипета, някой и друг бъркоч. Тва като пари... 200 кинта.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Но пък науката много трудно стига до селото.

                            прост , просто за да раждат и зреят доматите много помага боракса и железен сулфат
                            Боракса е 6лв килото , зеления камък 10кинта. Това стига за за заааа декари , ония ден гледах в аптеката шишенце с няколко грама + тор за 20 лв
                            Само защото са го разтворили и сипали в шише с цветен етикет 10000х цена
                            Но пък отзивите са че било страшна химия
                            ( преди време Чавдар ме наказа за тая приказка ,но пак ще я повторя) неуките хора считат науката за магия

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Е, кво да трябва за едно титруване (титрирането го не знам). Колба и пипета, някой и друг бъркоч. Тва като пари... 200 кинта.
                              )) чети малко по-нагоре.


                              Иначе за моето мнение за кариерата и способностите на конкретната леля - не на публичен достъп. ))) Готина е. Страхотия. )))


                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              ... Колба и пипета, някой и друг бъркоч. Тва като пари... 200 кинта.
                              Да си купувал лабораторна стъклария напоследък? ))))))
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                                " може ли тук, тая тук лентичка напоена с изобензофураново багрило да ви я топна в средна проба от каймата? Няма страшно, не е канцерогенно (като гранофурина, примерно) само има нежен лаксативен ефект в съответната доза..."
                                Ма това е гадна химия бе, как така даже ще я внасяш в магазин за хранителни стоки?

                                Пък даже искаш да я допираш до каймата/
                                Ще те снимат с няколко телефона, ще те пуснат "у фейса" и след два часа пред вас ще се събере разбесняла се тълпа почитатели на един щатец с фамилия започваща с "L"...

                                Към Терзиев-не съм казвал, че си отглеждам сам зеленчуците. Просто предпочитам домашни заради вкуса, а не, че са вредни или гледани с торове.
                                Но от години вече не се занимавам с градинарство, едно, че живея в града, и друго, че ме мързи.
                                Виж, ако живеех на село(май скоро пак ще се завърна там)-бих си направил малка градинка, но пак казвам-единствено заради по-добрия вкус на старите сортове зеленчуци. Защото тези кото се продават в магазините са селектирани с мисълта да издържат на транспорт и съхранение, като вкуса е минал на заден план.

                                А ако искаш консултации по градинарство-насреща съм, и ще помагам с каквото мога.
                                Само не очаквай да ти кажа да пръскаш доматите с отвара от тютюн... Щото не била химия, а биопродукт.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X