Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    ....100 лева/месечно за био ...
    Много модерни станаха БИО магазините и БИО щандовете в големите вериги, БИО храна, БИО вода, БИО дизел... и въобще всичко БИО. Имам въпрос към теб - Кой и как ти гарантира, че тези БИО продукти не са виждали "отровна химия", щото и тея растения имат нужда от почва, вода и слънчева светлина. Да де, но Слънчевата радиация достигаща до нас вече била значително повече, от преди години. Водата се трови от какво ли не, пък почвата така или иначе се пръска и тъпче с всякакви гадости за НЕ-БИО продуктите, а подпочвените води ги разнасят тея гадости на ляво и дясно... Та каква всъщност е разликата в една обикновена краставица и една БИО краставица освен цената де, щото всичко био е почти Х2 като цена. Питам, щото съм пробвал и разлика не усетих, и двете имат еднакъв вкус, развалят се за едно и също време...

    Нещо друго, за което може и да греша, колкото повече се опитва човек да живее в стерилен свят - толкова по-кекав става и по-лесно податлив на вируси, алергии и прочие.
    Горе взехте на подбив мнението на колегата и почнахте да му обяснявате, че децата от малки трябва да хапват лай#a, но все си мисля, че организма се нуждае от умерена доза отрова и микроби, за да успее да си изгради защита към тях. Щото света няма да стане стерилен.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Много модерни станаха БИО магазините и БИО щандовете в големите вериги, БИО храна, БИО вода, БИО дизел... и въобще всичко БИО. Имам въпрос към теб - Кой и как ти гарантира, че тези БИО продукти не са виждали "отровна химия", щото и тея растения имат нужда от почва, вода и слънчева светлина. Да де, но Слънчевата радиация достигаща до нас вече била значително повече, от преди години. Водата се трови от какво ли не, пък почвата така или иначе се пръска и тъпче с всякакви гадости за НЕ-БИО продуктите, а подпочвените води ги разнасят тея гадости на ляво и дясно... Та каква всъщност е разликата в една обикновена краставица и една БИО краставица освен цената де, щото всичко био е почти Х2 като цена. Питам, щото съм пробвал и разлика не усетих, и двете имат еднакъв вкус, развалят се за едно и също време...

      Нещо друго, за което може и да греша, колкото повече се опитва човек да живее в стерилен свят - толкова по-кекав става и по-лесно податлив на вируси, алергии и прочие.
      Горе взехте на подбив мнението на колегата и почнахте да му обяснявате, че децата от малки трябва да хапват лай#a, но все си мисля, че организма се нуждае от умерена доза отрова и микроби, за да успее да си изгради защита към тях. Щото света няма да стане стерилен.
      Това за слънчевата радиация, малко нещо, ...? Колебанията в рамките на слънчевия 11г цикъл са нещо като 0.1%, нарастването на светимостта в хода на стареенето на звездата е по-скоро неизмеримо за времевия мащаб на човешката цивилизация.

      Коментар


      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Това за слънчевата радиация, малко нещо, ...? Колебанията в рамките на слънчевия 11г цикъл са нещо като 0.1%, нарастването на светимостта в хода на стареенето на звездата е по-скоро неизмеримо за времевия мащаб на човешката цивилизация.
        Озоновия слой изтънява, от там и проникване на повече вредни лъчи и тн. Така съм чувал, може и да греша.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Много модерни станаха БИО магазините и БИО щандовете в големите вериги, БИО храна, БИО вода, БИО дизел... и въобще всичко БИО. Имам въпрос към теб - Кой и как ти гарантира, че тези БИО продукти не са виждали "отровна химия", щото и тея растения имат нужда от почва, вода и слънчева светлина. Да де, но Слънчевата радиация достигаща до нас вече била значително повече, от преди години. Водата се трови от какво ли не, пък почвата така или иначе се пръска и тъпче с всякакви гадости за НЕ-БИО продуктите, а подпочвените води ги разнасят тея гадости на ляво и дясно... Та каква всъщност е разликата в една обикновена краставица и една БИО краставица освен цената де, щото всичко био е почти Х2 като цена. Питам, щото съм пробвал и разлика не усетих, и двете имат еднакъв вкус, развалят се за едно и също време...

          Нещо друго, за което може и да греша, колкото повече се опитва човек да живее в стерилен свят - толкова по-кекав става и по-лесно податлив на вируси, алергии и прочие.
          Горе взехте на подбив мнението на колегата и почнахте да му обяснявате, че децата от малки трябва да хапват лай#a, но все си мисля, че организма се нуждае от умерена доза отрова и микроби, за да успее да си изгради защита към тях. Щото света няма да стане стерилен.
          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Едно му признавам на съфорумника Терзиев, закачи ни не на гола кука, ами на дръжка от бастун. И така тринаесе страници.
          Не-еко талибаните, хапвайте какво ви душа сака, и не гледайте у паничката на другите! Имал съм бол пари - дал съм. Все едно да разправям на някой с 6 литров двигател че кълве на бастун, и че има и къде по-евтини коли. Био-пазарът не е за вас, освен това пръскам моите зеленчуци и са далеч от био.
          Смисълът на живота не го виждам като пестене, особено пък от храна. Има сирене и кренвирши по 4 лв килото, от него ли купувате? "Имитиращ продукт", хаха, сигурно у колите си наливате имитиращи масла, че да придобие имунитет!

          Коментар


          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Еха, от кремиковските сливи и круши можеше да изкараш почти цялата Менделеева таблица. Много екологично
            Ти откъде ги знаеш тия работи? Мерѝл си в личната си лаборатория?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Все едно да разправям на някой с 6 литров двигател че кълве на бастун, и че има и къде по-евтини коли. ... хаха, сигурно у колите си наливате имитиращи масла, че да придобие имунитет!
              Терзиев, мигар чак сега си започнал да четеш форумЪт?
              Ми точно това е масовата философия тук. Имитиращи масла - сигурно, ма не съм спИцЯлиС, но-о-о-о това "алтернативни горива" - пържено олио, гОрено мАсло, ATF и трансформаторни масла, сичко е на особена почит тука.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Аха, сега разбрах. Който не ползва имитиращи храни, горива, жени... значи кълве на бастун. Има и по-евтинко, видиш ли! После спестените пари за Айфон и модна дрешка! Щото не търпели ментета!

                Коментар


                • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Аха, сега разбрах. Който не ползва имитиращи храни, горива, жени... значи кълве на бастун. Има и по-евтинко, видиш ли! После спестените пари за Айфон и модна дрешка! Щото не търпели ментета!
                  Еми, така са тЕрикатите. Па балъците плащат кат попове за био храни и "некръщавани" горива. Хо-хо-хо-ха-ха-ха!
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Не-еко талибаните, хапвайте какво ви душа сака, и не гледайте у паничката на другите! Имал съм бол пари - дал съм. Все едно да разправям на някой с 6 литров двигател че кълве на бастун, и че има и къде по-евтини коли. Био-пазарът не е за вас, освен това пръскам моите зеленчуци и са далеч от био.
                    Смисълът на живота не го виждам като пестене, особено пък от храна. Има сирене и кренвирши по 4 лв килото, от него ли купувате? "Имитиращ продукт", хаха, сигурно у колите си наливате имитиращи масла, че да придобие имунитет!
                    Ти сам каза, че пазаруваш био плодове и зеленчуци особено когато си в града, за това попитах от къде знаеш, че те са нещо по различно от другите продавани на нормалната сергия, от къде си сигурен, че сертификатите им не са принтирани в близката книжарница?

                    За жалост (или не) автомобилите не мож ги сравнява с хора и начина им на адаптация и имунитет към обкръжаващата среда.
                    И не - не си взимам кренвирши, предпочитам свински ребърца на скара + пържени картофки + студена бира
                    Мръвките пазарувам от една удобна и поне за сега продаваща вкусно месо месарница, картофите са от самоковския край, а бирата е от най-близкото магазинче
                    И като цяло храната си я подбирам само по вкус (е след като ми е харесала на външен вид де). Та взимам нещо от някой магазин, ако не ми хареса сменям марката или магазина и такива работи. А дали ще доживея 70г и в какво здраве ще съм на подобна възраст си е божа работа. Щото ако ще задълбаваме в бъдещето - можеш да пазиш всякакви диети, да се храниш само с чиста храна, да спортуваш, да си здрав като бик както се казва и утре да вземем да те прегази самолет и те така.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      Ти сам каза, че пазаруваш био плодове и зеленчуци особено когато си в града, за това попитах от къде знаеш, че те са нещо по различно от другите продавани на нормалната сергия, от къде си сигурен, че сертификатите им не са принтирани в близката книжарница?
                      ...
                      Не знам. За това е и темата.

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Аха, сега разбрах. Който не ползва имитиращи храни, горива, жени... значи кълве на бастун. Има и по-евтинко, видиш ли! После спестените пари за Айфон и модна дрешка! Щото не търпели ментета!
                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Еми, така са тЕрикатите. Па балъците плащат кат попове за био храни и "некръщавани" горива. Хо-хо-хо-ха-ха-ха!
                        Що решихте, че като някой не пазарува от био магазина задължително търси най-евтиното
                        Кило свински ребърца от прилична месарница определено не са "по-евтинко видиш ли" нито пък са "имитираща храна"
                        Виж соевото прясно мляко по мяза на имитиращ продукт, но нито знам за какво се ползва нито как
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                          Що решихте, че като някой не пазарува от био магазина задължително търси най-евтиното
                          Кило свински ребърца от прилична месарница определено не са "по-евтинко видиш ли" нито пък са "имитираща храна"
                          Виж соевото прясно мляко по мяза на имитиращ продукт, но нито знам за какво се ползва нито как
                          А ти що цитираш мнения, предхождащи твоето с ребърцата и нямащи отношение към него?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                            Що решихте, че като някой не пазарува от био магазина задължително търси най-евтиното
                            Кило свински ребърца от прилична месарница определено не са "по-евтинко видиш ли" нито пък са "имитираща храна"
                            Виж соевото прясно мляко по мяза на имитиращ продукт, но нито знам за какво се ползва нито как
                            Аха, значи имало някаква средна цена, над която задължително ставам еко талибанин. Сега остава и да уточним колко точно е тя. Също може и сертифициран списък на производители не-талибани. Както и задължителен списък с продукти.
                            Соевото мляко много ми харесва на вкус. Извън задължителния списък е. Ще ми се размине ли бялата риза? Понеже диагнозата вече я поставихме.
                            Какво правите с парите, спестени от избора на правилна храна? От какво друго пестите? Тия дето имат много пари - купуването на био прави ли ги орторексици? Или като мен постъпват неправилно, че не пестят. Ейна, не-еко талибаните вече ме пратиха у лудницата.

                            Ако навия моя човек земеделец ще пиша какво е станало.
                            Последно редактирано от Ivan Terziev; 26-06-18, 13:54.

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              ... Какво правите с парите, спестени от избора на правилна храна?
                              ...
                              Терзиев, не се опитвай да го играеш партиен секретар и да определяш що е то "правилна" храна! Рупай си там, каквото ти е кеф, и не си навирай еко-меко-снобарските теории на хората.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Терзиев, не се опитвай да го играеш партиен секретар и да определяш що е то "правилна" храна! Рупай си там, каквото ти е кеф, и не си навирай еко-меко-снобарските теории на хората.
                                Е то правилната храна вие я определихте, аз съм тоя зад борда. Както рече Бул Аф - не съм тръгнал по добра пътека!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X