Обява

Свий
Няма добавени обяви.

дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

    Здравейте, признавам си не разбирам от двипове и автомобили като цяло, но трябва да сменя старата си кола.
    Харесах си ето тази
    Honda CR-V 2.0ГАЗ/ГЕРМАНИЯ
    джип, употребяван , нов внос
    10,300 ЛЕВА
    Февруари 2004
    192,800 км
    Бензин
    Ръчни
    150 к.с.
    2000 см3
    4/5 врати
    Кафяв метал





    НОВ ВНОС ГЕРМАНИЯ. ГАЗОВА УРЕДБА/вписана в талона на автомобила/. Закупен от първи собственик/непушач/. Отлично състояние. Без забележки по двигател, ходова част и купе. Всички екстри по автомобила работят безупречно. 2 ключа, 4бр. въздушни възглавници . ОРИГИНАЛНА БОЯ. СЕРВИЗНА КНИЖКА. РЕАЛНИ ГОДИНА И КИЛОМЕТРИ. Немски преглед/TUV/до 09. 2018г. Два комплекта гуми с джанти/зимни и летни/.

    Струва ли си да се плати посочената цена при положение че колата е реално както се описва
    Интересувам се от обичайните годишни разходи
    Средната цена на примерен ремонт, за да си направя реална сметка
    Има ли майстор в гр. Пловдив на когото мога да се доверя за избор и подръжка
    Нещо важно, което изпускам
    Моля за помощ и съвет.
    Разбирам че въпросите са много общи и предполагат интерпретация, но не разбирам от материята
    Последно редактирано от lowmotion; 19-06-18, 10:08. Причина: несъвмесимост с условията на форума

  • #2
    От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

    Много е важно каква е газовата кога е сложена и там ги слагат за да се карат мнооооого съвета ми е вземи така без газова сложи тук хубава такава и ще ти е мирна глават.
    Имного важно нещо ръждата виждал съм коли от там малей малей.
    Последно редактирано от CARPERA; 19-06-18, 11:54.

    Коментар


    • #3
      От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

      Джипка с АГУ от Германия на 14 години може да има два проблема. Единият вероятен, другият сигурен.
      Вероятно има ръжда. Доста.
      Съвсем сигурно и е баран километража с много.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

        А защо CRV ?

        Коментар


        • #5
          От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

          Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
          А защо CRV ?
          харесва ми размера, висок съм и не ми е комфортно в леки коли
          от всички коли които пробвах на размер ми става црв, рено сценик, и корола версо
          изглеждат надеждни автомобили

          Коментар


          • #6
            От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

            дали от туф сертификата не може да се разбере километража?
            от къде няма ръжда - от италия според мен е по лош избор

            Коментар


            • #7
              От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

              за агу -то сигурно сте прав
              за ръждата - ще отида да проверя

              Коментар


              • #8
                От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Джипка с АГУ от Германия на 14 години може да има два проблема. Единият вероятен, другият сигурен.
                Вероятно има ръжда. Доста.
                Съвсем сигурно и е баран километража с много.
                Ръждата е сигурна, а километража се пише у протокола на ТЮФ, щом има валиден, не е пипан да се превърта.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  а въпроса с ръждата къде стои на скалата на компромиса, и това не води ли до извода че само нова кола си струва - в пловдив всички коли са от италия, не е ли това по - лош вариант от вс друго

                  Коментар


                  • #10
                    От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

                    Двигател се прави/сменя, особено като е на някой популярен модел.
                    Ръжда - не. Няма оправия. Не го могат вацпаджиите.
                    14 годишен "японец" от Германия = ръжда.
                    Ръжда за 10 000 лв.? Ти си решаваш. Лично за мен тия CR-V-та са надценени. Двигатели са добри, но 4х4 е пълна смешка (дори по "паркетни" критерии) и накрая имаш една прескъпа лека кола.

                    Аз лично след 14 годишното Mitsubishi Outlander (поне е с по-читаво 4х4 и доста по-евтино) от Швейцария, няма да повторя с нещо подобно - 4 амортисьора и заден мост смених, защото бяха изгнили, само заради това. Това видях при покупката. Стъпи ми къде 600лв. До тук - добре. Обаче на втората година тръгна и купето и я продадох. Ако е за гората - ръждата няма значение, стига да не е структурна. Но за градски паркетник - мен ме дразни. Иначе в техническо отношение - никакви проблеми. Предния капак го отварях 2-3 пъти да наливам течност за чистачки и това е. Сядаш, пали и тръгваш, включително и зимата в 25 санта сняг. Ей това му харесвах.

                    Коментар


                    • #11
                      От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

                      Много рядко са от Германия без ръжда, но има и такива случаи. То е по-скоро за статистиката, отколкото реален шанс да попаднеш на такава кола. КАзват, че последните 4-5 години германците намалявали солта по пътищата за сметка на не толкова агресивна химия поради екологични съображения....ама дори да е вярно, то ще се е отразило на колите, дето сега са на 4-5 години. А не на 14-15.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

                        Аз не съм чак такъв краен песимист относно ръжда при коли втора ръка от Германия. Имам наблюдения, които се опресняват често, шанса да се попадне на чист откъм ръжда автомобил е съвсем реален. Какво става тук една - две зими по-късно е друга тема.

                        При нов внос на автомобил, чиято цена тук е 50-70% процента от средната цена на хубав такъв в Германия, би трябвало да е ясно, че се в нещо ще има уловка - я пробег, я удар, я друго, я комбинация.

                        Коментар


                        • #13
                          От: дали honda crv 2.0 от 2004 си заслужава 10000 лв

                          Yaro е много прав - това поне е и моето мнение по въпроса.

                          Също са прави и колегите, които препоръчват колата да е по-добре без газова. Има доста теми и мнения, че ако е карана на газ дълго, има вероятност да са заминали клапаните и разпределителните валове - особено ако не е подържана правилно и навреме.
                          Реално ще те чака ремонт на глава и смяна на р.валове.

                          Аз лично след 14 годишното Mitsubishi Outlander (поне е с по-читаво 4х4 и доста по-евтино) от Швейцария, няма да повторя с нещо подобно - 4 амортисьора и заден мост смених, защото бяха изгнили, само заради това. Това видях при покупката. Стъпи ми къде 600лв. До тук - добре. Обаче на втората година тръгна и купето и я продадох. Ако е
                          Еми колега, те швейцарките нали са "най-читавите" та и ти си го взел цялото на решето, ама напудрено и замазано,та чак след една/две години си разбрал истината. А и 4х4 -то на Хондата, за което говориш, естествено не е нищо особено , но си е доста добро и безпроблемно за предназначението на колата. А ако си мислиш, че на бившото ти возило е много по-добро и че там където ти ще минеш с него, а с Хондата няма да мога, си се зсблудил доста. И за протокола - 25см. сняг,не са проблем за въпросния молел на Хонда - споделям го от личен опит (ако има значение моята е дизелова) .
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X