Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на скоростна кутия - Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подмяна на скоростна кутия - Терано 2

    Здравейте, изправен съм пред дилемата ремонт или подмяна на скоростна кутия на Терано 2, 2.7 TD 1994г.
    Интересувам се при варианта за подмяна на скоростна кутия с какво трябва да са съобразя. С каква може да бъде подменена. Разбрах, че имат разлика в размерите. По какви параметри да я търся?
    Предварително благодаря.

  • #2
    От: Подмяна на скоростна кутия - Терано 2

    А защо се налага подмяна? Ремонта на старата.... ???
    Искаш да смениш ръчна/автоматична (обратно) или каквато е била такава да си остане....

    Коментар


    • #3
      От: Подмяна на скоростна кутия - Терано 2

      Преди време изчезна четвъртата скорост, а завчера и 3-та . Разучавам възможностите. Направих допитване в един сервиз за ремонт на кутията и от там ми дадоха ориентировъчна цена, която е почти двойна на тази за кутия втора употреба.

      Коментар


      • #4
        От: Подмяна на скоростна кутия - Терано 2

        Да, ама ти "втора употреба" кутия си имаш.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Подмяна на скоростна кутия - Терано 2

          От 2.7TDI вземи. По-здрава е и ще забравиш за повече проблеми. Правено е много пъти, но лично не съм го правил и повече подробности не мога да дам - ще трябва сам да разгледаш присъединителни отвори, камбана и прочие - много вероятно е да са напълно съвместими, но не мога да кажа със сигурност. Предавателните числа малко се разминават но нищо съществено. Същественото е че е по-здрава, с много (издържа на мотори с над 350Nm въртящ момент) и такива кутии се развалят главно от гъзоръки "майстори" при смяна на съединител или нещо от сорта. Поради това че трошене на такава кутия е изключение, лесно и ще намериш по моргите.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Подмяна на скоростна кутия - Терано 2

            Нужно ли е да се правят някакви преработки при монтажа. Майстор ми казаха да си търся кутия за Терано от същата година, тъй като от по-новите, кутиите били малко по-дълги.

            Коментар


            • #7
              От: Подмяна на скоростна кутия - Терано 2

              Най-много да се наложи да вземеш и карданите, ама не помня да съм попадал на информация по въпроса. Премери - морги колкото щеш.

              Аз лично при сценарий "смяна на скоростна кутия" , не бих сложил такава от бензинка и 2.7TD (като твоята старата - еднакви са механично, разлика има само в камбаната), а само от 2.7TDI или 3.0Di. Кутиите като твоята си имат специфични проблеми и на километрите, на които ще я вземеш нямаш никаква гаранция в какво състояние ще е. При другите (2.7TDI/3.0Di), както вече писах, повредите са изключение и ако има такива не са заради пробега.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Подмяна на скоростна кутия - Терано 2

                Здравейте, имам Нисан Терано 2, 94г. и почна да включва трудно на 4-ра скорост, а от скоро почна и всички скоростти, които се включват назад /2,4 и задна/ почнаха да се включват по-трудно.
                Да ми препоръчате някой майстор?
                Благодаря.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X