Обява

Свий
Няма добавени обяви.

48 часа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 48 часа.

    Е, последните 48 часа бяха понаситени. Вчера сутринта в 3.15 слязохме от влака в заспалото Карлово/ който в петък вечер пътува от Варна за там - 48-те започнаха да текат/ и след кафенца на гарата припнахме нагоре. Участъка до баража винаги ме е изтормозвал, особено като съм пътувал цяла нощ с влак /безсъние, бири, мохабети, това-онова/ но сега май бяха ми поникнали още два крака. Въобще не усетих га стигнахме. Спряхме за по-сериозна почивка чак на "Розите" /номинално на два часа и половина от Карлово отстояща/ на чай и приказвахме с голямата Таня поне час. После до Левски също "летяхме" и заради напитки разни още един час артиса....Около обяд бяхме на Дюз-а. Малко след това място за мен настъпи "кризата на средната възраст" едно 40 минути едвам пристъпях и гледах на Ирена гърба. Има и друга причина... Когато от небето загърми на нея и порастват криле/много се страхува от гръмотевици /а на мен, като при бебета от озона - смъртоносно ми се приспива/ А си гърмеше сериозно още тогава. Към 13.30 бяхме на заслон Ботев и щом притворих вратата отвътре, наоколо зверски затрещя и заваля. Аз си поръчах чай и пилешка супа и заспах на масата още седнал с лъжица в уста, почти моментално. Заслонаджията пробоботи някъде от небето, че за спане на масата се таксува допълнително. От градушката изскочиха Роско и Гери и Борко, мокри до кости, но много жизнерадостни. Два часа чакахме да спре дъжда и накрая ни писна, обухме се и ей къде го Ботев. Качихме се по /една нова за мен /,приятно затревена,туфеста пътека, финтирайки душманските колове. Пристигнахме на тур.спалня горе към 17 ч. С почивките ни, дотук от Карлово, се получават осем часа и половина чисто ходене. Другия път Карлово -Тъжа ще се прави явно за веднъж. Туристическата спалня на върха е скромна, без много удобства, но уюта присъства осезателно. Освен това е топло, отговорниците са страхотни хора и барчето е суперзаредено. Мисла, че изкарахме там една впечатляваща вечер... На другата заран потеглихме към хижа Плевен. Обещах си, никога вече да не пристъпям насам без щеки... На хижата изчакахме да се съберем, и айде долу на Мазането при колата на Роско. После от автогарата във В.Търново на един "Етап" и .... Сега е 17 юни 21 ч. пак във Варна.48-те часа изтекоха.


    послепис: Жена ми държи да подчертае като сме в района, че недолюбва този връх/Ботев/. На мен като че ли ми е безразличен.Но все се връщаме и връщаме тук...и не омръзва. Сложна работа.
    Малко снимки.









































































    Вече сме на "Плевен". Горе се влошава времето, но аз вече не съм там...





  • #2
    От: 48 часа.

    Достатъчно лаконично, достатъчно добро.

    Отново в десятката, док!!!

    В центъра на десятката си, както винаги.

    Коментар


    • #3
      От: 48 часа.

      Само си мечтая, но да тръгна да вървя 8 часа и то да изкачвам... И да не спя...
      Е за това само ще продължавам да си мечтая...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: 48 часа.

        Браво - 48 съвсем не загубени часа
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: 48 часа.

          Пожелавам скоро да четеме - "Още 48 часа".
          Давам и идея:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8398.jpg
Прегледи:3
Размер:94.1 КБ
ID:5792266

          Старопланинското конче. Маршрута е хижа Момина поляна - хижа Ехо.
          Последно редактирано от Валери Недялков; 18-06-18, 20:00.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #6
            От: 48 часа.

            Браво Докторе , специфичен изказ тъкмо по мой вкус. Поздрави
            подпис : Драги ми смехурко;))

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X