Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range rover l322 Табло!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range rover l322 Табло!

    Здравейте! Става въпрос за Range Rover l322 3.0d bmw двигателя m57 177 кс 2003г.
    Проблема е ,че не ми показва правилно горивото в резервоара.
    Примерно зареждам за 50 лв гориво стрелката не помръдва както и на борда не се променя растоянието колко
    Км мога да измина с това гориво.Като я покарам на дълго с по малка скорост пр.80-100 км
    Почва да се вдигат км-те и стрелката.
    Къде може да е проблема?

  • #2
    От: Range rover l322 Табло!

    Неиде по сервизната документация на тоя Ровър би трябвало да е описано как се мери дали дачик за гориво е ОК.
    Ако е 2003 предполагам че е аналогово - в резервоара има един потенциометричен датчик и в зависимост от нивото на горивото се мени напрежение в таблото- не знам тая кола ама аз съм правил табла за БМВ тия години таке че има шанс сиситемата да е съсщата.Ако е так лесно се проверява дали датчика е проблема -ако не е датчика ,мни шанс давам проблема да е в хардуера на таблото ,а после идва софтуера .
    Но наи много залагам на датчк, а ако резервоара е кат на някои Мерцове с 2 джоба -тогава има 2 датчика за ниво.

    Коментар


    • #3
      От: Range rover l322 Табло!

      Колега 100 литров е резер. би трябвало да е с два джоба ,но нямам представа.
      Първоначално като го взех лампата на тъблото не светеше и стоеше под 0-та все едно няма грам гориво.Пуснах му проверка на приборите от скритото меню и стрелката за горивото не помръдваше.Свълих тъблото помръднах стрелка с пръсти лачпата светна и стрелката вече се движи като пусна теста.Съмняваме да не би да са отваряли тъблото да въртят километража и от там нещо да е станало.

      Коментар


      • #4
        От: Range rover l322 Табло!

        Явно никои не се е зблъсквал с този проблем!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X