Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

    най после се реши. досега щеше да го забравиш.
    като знам как се чака за части . уж всички ги имат на лични , изведнъж свършили и сайта не бил актуализиран.
    не прави компромиси и сменяй всичко каквото трябва , че после да няма ядове .
    ако има нещо звънкай . ще помагаме .
    успех
    899180483

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

      Благодаря за подкрепата Васко ти ми даде ценни напътствия,иначе щях да я продам бях решил.Компромис няма да има каквото е необходимо ще се сменя.

      Коментар


      • #18
        От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

        Днес истината блесна,при откачени вериги луфта в първата шиика на валовете е 0.2десети от там взема масло хидравличния обтегач и поради големия излив на масло налягането за него пада и не работи(трака) .А системата държи 4,5 атмосфери а там е крайна точка.При свалянето за почистване се установи две напукани бутала и един биелен лагер за смяна ,износване на двете ризи ,на 50% запушена цедка на маслото.Големи упражнения направих с тоя двигател особенно финансови,но няма отказване търся блок сега.Грешката която отчитам е че при скъсване на верига ЗАДЪЛЖИТЕЛНО мотора вън за почистване на картера .

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

          каквито в гърция такива и в италия .то не , че и ние вече не сме такива . въпрос на късмет . и при мен е така. един приятел казва ,че при италиански коли от 10 на 9 правиш двигател. ама то да е само двигател , но да не дърпам дявола за опашката .
          на мен ми се смяха като казах , че отварям двигателя . дори ми подариха 10 л масло за доливане. скъпо упражнение е разглобяването ,особено ако трябва да плащаш и за труд.
          пожелавам ти успех и късмет с блока .
          като я направиш (щото я правиш с мерак) може да се кача да ме повозиш.
          P.S.
          обади се за цената за блока
          899180483

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

            Преминах през какво ли не,по еконт поръчах блок с бутала оказаха се спукани буталата ,закупих от Карлово двигател малко ме изиграха на място сложиха друга цена,но вече е поставен и добре се държи дано е така и занапред.Имам останали части за двигател оборудвана глава за продан на тел. 0878232074.

            Коментар


            • #21
              От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

              въздържайте се да купувате вериги от алиекспрес . веригата не се държи добре . днес след около 3000 км се появи шум при форсиране . утре май ще разглобявам . отиде ми лова в канала .
              899180483

              Коментар


              • #22
                От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

                ето и снимкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171210_144257-kompr.jpg
Прегледи:1
Размер:277.8 КБ
ID:5799684Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180107_145730-kompr.jpg
Прегледи:1
Размер:300.5 КБ
ID:5799685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171218_082545_kor_mark.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5799686за да няма гумата контакт с рамата съм сложил един ограничител М6 в носача . върши работа
                899180483

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

                  уф нещо съм се разсеял снощи .тези снимки са за друга тема . сега ще се корегирам. моля администратора да изтрие пост #22 и това.
                  899180483

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

                    втори ден няма шум в ангренажа . дори не я озорих по коловозите . за сега се ослушвам. между другото , моля за препоръки за производител на ангренажи: FAI,ASHIKA,SKF,NIPPARTS и т.н.
                    гледам , че само SKF нова гарнитура за горния обтегач .
                    899180483

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

                      ангренажа е отворен и ужас ... хидравличният обтегач на горната верига въобще не работи , вибрира и веригата си трака. дори се оказа ,че старият обтегач (250000км)?? работи по добре . в миркат ми твърдят ,че ресурса е 1400000 км и трябва да се сменят ,но без зъбните колелета . вероятно са прави ама в българия веригите били вечни и не се сменяли . това което свалих от колата си беше вериги DID, а обегачите без маркировка ??? . вероятно гърците са я сменяли ??? . по съвет на миркат алтернативните са SKF още някакви ,които ги нямаше в мрежата . видях и комплект на OSK , но докато се чудех някой го купи . на риск SKF и чудо вътре всичко OSK и DID .
                      сега и за друго : проверка на налягане на маслото при всички режими и температури . там всичко си беше наред . за всеки случай свалих и десният разпределителен вал и хлабината м/у в първата шийка на вала и лагера беше 0.05мм. слава богу . вчера я запалих в бокса и днес отворих капака ,веригата си беше натегната . т.е. клапаните си държаха за разлика от тази от АЛИЕКСПРЕС .
                      и какво стана ,като си мисля кое е по добро стария гумен ангренажен ремък или едноредовата ангр. верига ???? ама то май всеки трябва сам да си направи извода.
                      дано съм бил полезен в избора ви .
                      899180483

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ за Гранд Витара J20A бензин 128 коня

                        OSK си е марка при ангренажните вериги.Скоро един образ със същата витара беше за смяна на вериги,и категорично отказа тази марка OSK.Поръча SKF-отваря кутията,вътре OSK и DID.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X