Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    То пък една м марка
    Благодаря за съвета...
    Не знам каква марка е но е факт.
    Цените и на новите са доста солени.
    2008 купувах стара кола от Германия.
    Заглеждах Пасати около 2000г. и Вектри същите години, коли на едни и същи километри от едни и същи арабюхи.
    Е Пасатите бяха точно х2 и взех Вектра.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Ти кои години кола търсиш? 1.6 са малко по-новите. Те изместиха 2.0. При Берлингото и С4 също.
      Имам приятел и колега с 1.6 на Берлинго, а и аз съм го карал. Добра динамика има. 90 коня. Не съм го чувал да се оплаква от нещо конкретно. Взе я нова преди около 9 години. Смениха в гаранция жилото на съединителя. Няма ФАП. Не знам с какъв маховик е.
      За години не съм слагал изисквяния, но естествено че колкото по нова, толкова по добре(ако не е проблемна). Но пък има изисквания за Cruise Control и Климатроник...
      Значи 1.6 е добър вариант...

      Коментар


      • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

        Мойта дружка смени три берлинго-та през годините, защото работехме заедно в строителството и ги ползвахме и за работни. Да караме материали и т.н.
        Преди последното имаше 2.0 HDI 90 коня. Продаде го , само защото си беше навил на пръста да си купи чисто ново. Заедно ходихме да го вземем от магазина и го карахме. Върви една идея повече от 2.0 и харчи по-малко. Аз лично, бих заложил на по-голямата кубатура, но пък годинките са повече и километрите.
        И за да развенчаем митовете за "реалните километри" на новия внос, Любо му направи близо 70К км за една година. Ново от магазина.
        Тези които се предлагат на пазара сега, са вероятно повечето на над 300-350 К, да не кажа и на по половин милион.
        Аз лично, нямам твоите и на болшинството терзания, защото съм на принципа на "късмета". И досега, да чукна на дърво, не ме е предавал. Както бях снимал, километража на моята показва над 315К а я купих на 282. Така или иначе, първоначалното обслужване не ти мърда. От там нататък е ...късмет
        Състоянието се гледа.
        На запад, никой не ги жали колите и аз съм възприел техния начин на мислене след 14 години там. Ние ги избираме мъртъвци и ги гледаме и глезиме, сякаш ще ги караме още 30 години. Колата е купчина желязо и аз на кола не робувам.
        Всеки, каквото глава го учи.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

          Точно днес говорехме с един приятел за немските коли и прословутата им здравина. Докато карах. Еми, нашия си купи Алди или БМВ, или каквото там се сетиш за камара пари, щото нали марката и гИрманска. На всяка дупка или заспал полицай се минава с пешеходна скорост, не дай си Боже да се строши нещо, щото нали обслужването е резанЬе на глАви от кръсто. И после са хвалби, колко здрави били. Аз минавам на полицаите спокойно със 50-60. Е, верно хидропневматик е , ама няма трошене откакто я карам две години едни биалетки съм сменил. Ако някоя съвременна пластмаса мине с моята скорост, ще си събира окачването после по улицата. Ама нали...гИрманска, баце.
          Такива ми ти работи...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Точно днес говорехме с един приятел за немските коли и прословутата им здравина. Докато карах. Еми, нашия си купи Алди или БМВ, или каквото там се сетиш за камара пари, щото нали марката и гИрманска. На всяка дупка или заспал полицай се минава с пешеходна скорост, не дай си Боже да се строши нещо, щото нали обслужването е резанЬе на глАви от кръсто. И после са хвалби, колко здрави били. Аз минавам на полицаите спокойно със 50-60. Е, верно хидропневматик е , ама няма трошене откакто я карам две години едни биалетки съм сменил. Ако някоя съвременна пластмаса мине с моята скорост, ще си събира окачването после по улицата. Ама нали...гИрманска, баце.
            Такива ми ти работи...
            Незнам с какво се хвалиш,ама на Найчо Цанов в Пловдив посока жк.Тракия има такъв заспал и т.н Всеки ден го пробвам като имам възможност,до тук съм стигнал 110 км.с Форда на ресори и изобщо не му пука,с повече само ще отлепи във въздуха.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

              Не се хваля. Просто констатирам.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                HDI е кофти избор за кола втора употреба, особено 1.6. При нередовна смяна на маслото и натрупани отлагания има една цедчица над турбото ,която се задръства и по някое време става мяу. Освен това помпата за високо налягане не харесва нашата нафта и ако е карана доволно в БГ трупа стружки и прецаква де що види по пътя си. Това последното го видях в една Гранд Витара с 2.0 хди, която искам да купувам. От друга страна , до сега не съм виждал дефектирала помпа -дюза колкото и да е карана в БГ. Проблема там е като на всички дизели - турбо(консуматив) и маховик със съединител(пак консуматив). Помпа -дюза не е капризен и към нафтата. Лично не знам кое ХДИ ще е по добро от изброение мотори 101/105 к.с. Всичко изброено е казано за коли втора употреба.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  На тази хара какъв и е ресурса?. Гледам една на 500 000 доста лачена изглежда. Дали има хляб в нея?
                  Нямам представа дали точно тая ще си струва. Повече от 20 години, и аз като всички, купувам и карам коли втора употреба. Ма и от толкова продавам части за тях. Едно съм разбрал. Ако ще е стар кошник, освен всичко друго, е добре и да е проста кола с евтина подръжка. Щото, като правило, всичко изскача ако се ползва достатъчно дълго.

                  Коментар


                  • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                    HDI 1.4, 1.6, 2.0, 2.2 си ги произвеждат и дърлезгат и до днес. Странно защо Ваг се отказаха от помпа-дюза...
                    Аз лично, зареждам най-евтината нафта която намеря. Как пък не съм имал ядове с дюзи? И след 10 години и два турбодизела и над 200К км, турбо не съм правил.
                    ЕЖК...
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                      По екологични съображения.
                      Заради същото, заради което 2.0 HDi изведнъж стана 1.6
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        HDI 1.4, 1.6, 2.0, 2.2 си ги произвеждат и дърлезгат и до днес. Странно защо Ваг се отказаха от помпа-дюза...
                        Аз лично, зареждам най-евтината нафта която намеря. Как пък не съм имал ядове с дюзи? И след 10 години и два турбодизела и над 200К км, турбо не съм правил.
                        ЕЖК...
                        След евро 4 много трудно се справят с емисиите.Мотора 105 кс на ВАГ го има във вариант с евро 4 и евро 5, при евро 5 е със скопени дюзи. ХДИ няма грижи с дюзи и турбо поне 1,4 и 2,0 капризният мотор е 1,6. Аз лично като купувах на майка ми пежото гледах да е с 1,4 - хем е с турбина с гейт , хем няма демпферен махових - двете болки на съвременният дизелджия.
                        На жената фиестата също е с 1.4 хди, този месец на това турбо му сложихме трети подред двигател - така ,че това не е слабо звено тук. При ваг е салбо зареди турбото с проемнилва геометрия(с каквото е и 1,6хди).
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                          Както говорим за 1.6 HDI из нет-а се пише какво ли не. От край време се чудя защо повечето участници (не само в този форум) дават мнения и съвети по прочетено в интернет (където всеки що-годе грамотен човек може да го прочете). Та от първо лице -
                          Предишната ми кола беше С4 купе 1.6 HDI 110 коня. купих я на 4 г. и 114 000 км. (на километраж). Веднага и направих чип тунинг (е не аз лично де). Карах я 140 000 км. с редовна поддръжка и с БГ нафта главно от ЕКО, РОМ и малко ГАЗПРОМ. Стилът ми на каране не е много за препоръчване (с което определено не се гордея, ама...). До последно при мен допреди 2 години и допреди около 6 месеца при новият собственик никакъв проблем с турбо, помпа и дюзи. От толкова не сме се виждали. На дюзите правих по едно време профилактика, ама им нямаше нищо. И съединителят ми не беше с демпферен маховик - сменях го комплект за около 350 лв. с труда
                          Не взимам отношение здрав ли е, капризен ли е и т.н. Само споделям мои факти. Само ще си позволя да се самоцитирам с един пост от Ситроен форума
                          "Нормален ли е този разход според Вас:
                          Пловдив - малко преди отбивката за Сл. Бряг- просто ми харесаха трите двойки
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16962-99376339de30ff7ac78199e690c2f101.jpg
Прегледи:2
Размер:61.0 КБ
ID:5793749

                          Следващата снимка си е до Варна - имаше две спирания за .......
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16962-20ec6f0cd8375c8a84d94ff30ac95af4.jpg
Прегледи:2
Размер:37.3 КБ
ID:5793750"
                          На авторът на темата : Успешен избор! Какъвто и да е той последно....
                          Последно редактирано от venciru; 05-07-18, 16:32.
                          Венцислав Петров
                          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                          0889 62 8четири 6четири

                          Коментар


                          • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                            Tuaran-a отпада. Някъде четох, че много друса, а другаде, че е много скъп за ремонт. На негово място загледах и toyota corolla verso D4D. Taka, че изборът ще е между xsara picasso или toyota verso и 2-те трябва да са под 100 HP

                            Коментар


                            • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Tuaran-a отпада. Някъде четох, че много друса, а другаде, че е много скъп за ремонт. На негово място загледах и toyota corolla verso D4D. Taka, че изборът ще е между xsara picasso или toyota verso и 2-те трябва да са под 100 HP
                              А качвал ли си се в Тойота Версо?
                              Това нещо е с по малък обем от един миниван
                              При Тойота обема го има в Авенсис Версо/ Пикник само но са доста стари и ги правят малко години
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                                Ако изборът е стеснен до споменатите Версо и Ксара, мисля че губиш като пренебрегваш Маздата. По косвени данни, цената вече е 5500 лв. Обслужен автомобил (по- точно редовно обслужван) мисля че има разлика. Довчера врял и кипял в боя, но с голям остатъчен ресурс.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X