Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

    Наскоро мой колега тук в Германия, си продаде Шарана - 1,9TDI PD - 131к.с. за 3000 евро.
    Имаше екстрите от заданието и доста други. Но най-важното е, че беше в отлично състояние и на около 150 хиляди реални километра, колегата го купувал някога на около 40 хиляди километра. Повечето в тоя клас са на няколкостотин хиляди по обявите.
    Щях да го взема, но за късмет бях отпуска тогава и разбрах твърде късно.

    Иначе с това 5/100... докарват го, но с леко каране. Реално на магистрала си отива 6-7...горе долу скоростта на движение делена на 20, дава разхода им в литри на сто. За 5/100 - каране около 90-100км/ч, на 120 -6/100, 140- 7/100, и така нататък, като от някоя скорост нагоре, зависимостта не е баш вярна и почва да се добавя по половин-един литър над сметнатото по нея.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

      Един приятел се сдоби със Зафира, с фабрично монрирана метанова уредба в Германия и се похвали, че до морето ходи с 20лв.

      Коментар


      • #18
        От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Един приятел се сдоби със Зафира, с фабрично монрирана метанова уредба в Германия и се похвали, че до морето ходи с 20лв.
        Не ми се занимава с алтернативни горива. Дизел наясякъде има...
        Още повече, бутилки в багажника, намаляване на полезния обем...

        Коментар


        • #19
          От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Не ми се занимава с алтернативни горива. Дизел наясякъде има...
          Още повече, бутилки в багажника, намаляване на полезния обем...
          Баш при Зафира и Галакси /Шаран бутилката за газ се монтира под пода на багажника,и полезния обем се намалявя с точно един бр. резервна гума,която не е задължителто да возиш постоянно.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #20
            От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

            незнам с газ/бензин съм се найграл. Предпочитам да наблюъскам резервоара до горе и да не го мисля следващите 1000 км

            Коментар


            • #21
              От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

              Разход 5/100 извън градско, темпомат, климатроник и миниван са оксиморони
              Притежавам Голф комби 2010 1.6 тди 105 кс който ако се кара нормално магистрално със 140(истински по гпс не по километраж) на темпомат и климатроник го докарва разхода 6.5
              Хем хич не е миниван а само комби.
              Е ако нагласиш 76 км/ч на темпомата и не намаляш по селата го докарва на междуградско разхода и под 4
              При мен реалния стеден е 5.8-6.0 за 50000 км
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                Е, ся в толкова подробности няма да изпадаме. Естествено че с включен темпомат и климатроник разхода ще е друг. Въпрос а е при 90 км без допълнителни екстри включени да е около 5...

                Коментар


                • #23
                  От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                  Е, то при тази скорост повечето ща са разход около посочения.
                  Още един глас за Зафирата първо поколение. Мой познат кара такава служебна от нова, вече е над 500 000км и изглежда изключително добре. До момента освен обслужване са правени дреболии, нищо сериозно като финансов разход. Честно казано, приятно ме изненада като разход и състояние, имайки предвид пробега ѝ. И няма никаква ръжда.
                  Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                    А някакви мнeния за xsara Picasso, Kia Carnival, Renault espace, пежо 806?
                    Последно редактирано от Glow; 17-06-18, 19:06.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                      Извънградско ежедневно без магистрала и до 100-110км/ч ксантията ми комби харчи 4.6.
                      Аз съм за HDI 110 коня на някакво френско-италианско. Тип Пежо 806. При 90 със сигурно ще докараш 5 и по-малко. Колата ми е 1360кг. Ванчето няма да е кой знае колко повече.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                        Ксара Пикасо.Карах я седем години към 120хил.км.Разхода междуградско с около110.е под 5\100 с климатроника.Перфектния мотор е 2000hdi-90коня.Частите са евтини,лесен за ремонти,които обикновено са дребни.Проблема
                        при него е единствено задния торсион,който задължително трябва да се ревизира на около 80-90хил.км.Голям плюс в сравнение с немските е возиятя и комфорта при пътуване,широкото и функционално купе и здравия непретенциозен мотор.Още съжелявам че го дадох без пари.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                          Освен теглото играе и въздушното съпротивление, а то при вановете си е сериозен фактор.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                            Още един глас от мен за Зафирата, тъст ми кара такава от няколко години и имам преки наблюдения.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                              +1 за Пикасото. И да, 90 коньовият, със сигурност не е с демпферен маховик. На Ксантията и 110 коня е с едномасов, но за Ксарата не съм сигурен. С5 110коня е с демпферен вече. Пикасото е просторно вътре и е добре като въздушно съпротивление, мисля. Имам приятелче с Пикасо бензинка и е много доволен откъм безпроблемност.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Евтин, здрав, дизелов миниван с нисък разход?

                                Пикасото е с тегло около 1350кг..Моето бе с обикновен съединител и стойноста му бе около 230комплект..Проблем със съединител не съм имал,но ме бяха уплашили че е денферен и цената за подмяната му щяла да мине 2000 лв.Производство бе 2003г.и байМангаул си я кара доволно до днес без да е пипнал нищо по нея вече година и половина.Подробност е че за седемте години я карах само с пълен до капачката резервоар и добавка през зимата.Междувпрочем компютъра и показваше по-висок разход от действителния.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X