Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Петрохан - хижа Ком новата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Петрохан - хижа Ком новата

    Колеги някой скоро минавал ли е този маршрут?
    Последно съм го минавал преди 5-6 години и по спомен беше доста зле.
    Иначе зная, че основния път е през Берковица.
    Питам, защото ще карам група тръгваща пеша Ком -Емине и не ми се ще да закъснеем за срещата. По-ранно тръгване не е опция, защото чакам хора пристигащи от чужбина със самолет.

  • #2
    От: Петрохан - хижа Ком новата

    Последно минах есента... Мога да ти кача 'забързано видео'...
    Ами зле си е - ако ще караш група с крайна цел (а не с желание да се премине точно този маршрут), навярно бих избрал варианта през Берковица... Въпреки, че зимата също нанесе доста дупки по асфалта от Берковица нагоре...
    Ако все пак решиш да караш по черно - вземи трион или резачка - на места доста е обрасъл за 'шосеен' автомобил (особено малко преди 'фунията' - почти до хижата)... Освен ако не си предвидил драскане на боята де..
    Предполагам варианта през Берковица ще ти е по-бърз...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Петрохан - хижа Ком новата

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ... Мога да ти кача 'забързано видео'...
      Айде де, че снимките ти съм ги гледал.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Петрохан - хижа Ком новата

        Ей сега го 'забързвам' (че едва ли някой ще му се гледа 2ч ходене по горите )... Правя го х8 и пак е 20мин...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Петрохан - хижа Ком новата

          9 км срещу 40+ км... Няма сила, която да ме накара да мина през Берковица. Мангалите го минават с ладите. Път си е. Вярно, каменист, но път. Но всеки си знае де
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Петрохан - хижа Ком новата

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            9 км срещу 40+ км... Няма сила, която да ме накара да мина през Берковица. Мангалите го минават с ладите. Път си е. Вярно, каменист, но път. Но всеки си знае де
            Аре ве, добре, че купи Галопър.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Петрохан - хижа Ком новата

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Аре ве, добре, че купи Галопър.
              Той още не е ходил там...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Петрохан - хижа Ком новата

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Той още не е ходил там...
                Ами с какво ходи - с Паджеро под наем?

                Коментар


                • #9
                  От: Петрохан - хижа Ком новата

                  Мнавал съм го с няколко различни возила, но никое не е било под наем... за съжаление..
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Петрохан - хижа Ком новата

                    Колеги, хайде малко по-сериозно!
                    Питането не е за хардофроудъри а за доставка на хора до хижата. Дори и при оранжев код за дъжд в района.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Петрохан - хижа Ком новата

                      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                      9 км срещу 40+ км... Няма сила, която да ме накара да мина през Берковица. Мангалите го минават с ладите. Път си е. Вярно, каменист, но път. Но всеки си знае де
                      12км срещу 39... Според Гугъл (т.е. при идеални условия) 44минути по 'краткия път' срещу 58мин през Берковица... Т.е. по 'краткия' но доста по-рисков път може да спестиш 14минути... Острите камъни в някои участъци ги знаеш нали ? И облите в друга - също
                      Само дето по 'краткия път' може някой дървар да е хвърлил дърво, да е заседнал и изкопал пътя и т.н., докато другия е асфалт и можеш да настъпиш...
                      За 'лашкането' по краткия път да не говорим
                      Предполагам тази вечер ще мога да кача в тубата видеото - да се ориентира колегата дали за него е поносимо (видеото включва и катерене до Ком)...
                      За дъжда - в първата част (гористата) имаше няколко големи локви с кал, ровени от камиони (дърварите).. Минаваше се покрай тях, но аз като минавах не бе валяло скоро...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Петрохан - хижа Ком новата

                        Аз бих си взел и другарче,с още един джип.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Петрохан - хижа Ком новата

                          Явно е дошъл моментът да го преименуваме тоя форум. Пенчо, ето сериозно: до Мургаш пътят е горе-долу същият или по-труден. Реши си и карай от където прецениш...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Петрохан - хижа Ком новата

                            Все пак Пенчо търси нискорисков и максимално бърз път.... Аз избрах краткия, защото отдавна исках да мина по него, а и имах време (ами Дедо Владо тогава се зарови в електронните дебри и не запали 'бойлера' пред гаража с някоя друга прЪжола )... Но точно защото съм минавал по него, не бих го избрал за сигурния път ако гоня време/цел... Както се казва - гума да спукаш на натоварения път - все ще можеш да прехвърлиш хората в друг автомобил, докато у генгерлика нещата не са точно такива...
                            Не че пътя не може да се мине с лек автомобил - може... Ама колега с Астричка преди 4 години така и си остави картера, та ходи пеш до хижата да намери някой да го дръпне до хижата (и от там - по инерция до града).... Ама това е друга история (че и колата бе бившата ми служебна - бях доста изненадан да я видя на хижата барабар с колегата )

                            П.С. около Щърковица (около 2км преди хижата) има едни камъни, дето Кашкая му идваше дълга първа предавка - бе доста неудобно, защото трябваше да се драпа на полусъединител, иначе скачаше като дива кобила... Джипа нямаше този проблем по този път (първата му е по-къса, а и автоматика/хидротрансформатора компенсира)...
                            Но ако решиш нагоре към Ком - още от отделянето от 'по-главния' черен път удобното бяха само бавните - иначе ще ти изпопадат пломбите..... И високоскоростните шосейни гуми бяха сериозно нарязани след този преход..

                            П.С. видеото е full HD (ама му трябва време на Тубата да го обработи) - 21 минути, ускорено х8 (дразнещо е да подскача екрана при ускореното възпроизвеждане, ама който му се гледа - ще получи представа за маршрута - иначе е 2ч записа):
                            Последно редактирано от slowtraveler; 16-06-18, 22:09.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Петрохан - хижа Ком новата

                              Пенчо кара джип, който препоръчва на всички начинаещи офроудъри.
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X