Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Петрохан - хижа Ком новата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Петрохан - хижа Ком новата

    Здравей колега,

    Миналата есен минах през Петрохан до Ком, пътя не е хубав, но със сигурност не е хард офроуд. Минах с грейт уол с 31ци гуми без никъде да съм усетил че има риск да закъсам или нещо подобно. Единственото за което много внимавах е някой по-голям камък под джипа да не изкочи из тревата, че по пътя нагоре видях маслената следа на някой злощастен минувач и бях доста предпазлив след това.

    Та според мен пътя е проходим и лесен за преминаване. Не знам с какво ще ходиш обаче и се приготви за 40-50 минути друскане, бавни скорости ( заради дупките ) и т.н

    Коментар


    • #32
      От: Петрохан - хижа Ком новата

      Какъв хард, какъв офройд, кви пет лева,, къф кон на втория етаж, циганите минават с Лада.
      Едорса да каже.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Петрохан - хижа Ком новата

        Маршрута от клипа е много добър. С кията не би трябвало да го усети. Това ще е следващата ми разходка.

        Коментар


        • #34
          От: Петрохан - хижа Ком новата

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Какъв хард, какъв офройд, кви пет лева,, къф кон на втория етаж, циганите минават с Лада.
          Едорса да каже.
          Mи... казах. А оня, дето го визираш. 3 години ми носеше боровинки след това...
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #35
            От: Петрохан - хижа Ком новата

            Преди две седмици бяхме на Ком. Петрохан до хижа Ком е напълно проходим без никакви заигравки. Няма сняг на фуниите и както казаха по-горе по пътя засякохме една стара Астра. Има само едно място след като се излезе от гората дето е пропаднал пътя. Голяма дупка е. Поставихме в нея един висок кол да стърчи за да не скочи някой в дупката. Като видиш кола минаваш от лявата му страна. Достатъчно широко е и няма проблем. Хижа Ком нова си е мизерийка.
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #36
              От: Петрохан - хижа Ком новата

              Пенчо, към колко часа би трябвало да качиш групата горе ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Петрохан - хижа Ком новата

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Пенчо, към колко часа би трябвало да качиш групата горе ?
                Тръгвам от София към 17 и когато стигнем.

                Коментар


                • #38
                  От: Петрохан - хижа Ком новата

                  Ако не сте закъснели - може да пробвате хижата на Боби (на Главболгарстрой) - правеха някакви ремонти преди 2-3 години (тя и преди това не бе зле), а е на много по-тихо и приятно място, на 2 минути пеш от Новата хижа (ако имат организационни срещи там хората ти)...

                  За крайното решение - чисто време Петрохан - нова хижа Ком съм го направил за 64 минути... (имам спиране за около 2 минути за разчистване на пътя)...
                  От хижата до центъра на Берковица съм го направил за 25 минути, от които имам около 4 минути спиране да си напълня вода от чешмичка Здравец... В момента не мога да ти кажа за колко време слизам от Петрохан до Берковица по царския път, но едва ли е повече от 30 минути... Т.е. според мен Гугъл надценява скоростта за преминаване по черния път, и недооценява 'царския' - в реалност дори при идеални условия 'царския' път ще е по-бърз, дори и да се изключи фактора 'риск'...

                  От друга страна - ако искат да видят хората билото където ще търчат - то може 'за аклиматизация' да ги прекараш по черния път
                  Последно редактирано от slowtraveler; 18-06-18, 13:46.
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Петрохан - хижа Ком новата

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Ако не сте закъснели - може да пробвате хижата на Боби (на Главболгарстрой) - правеха някакви ремонти преди 2-3 години (тя и преди това не бе зле), а е на много по-тихо и приятно място, на 2 минути пеш от Новата хижа (ако имат организационни срещи там хората ти)...
                    Имам резервация.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Петрохан - хижа Ком новата

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Тръгвам от София към 17 и когато стигнем.
                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Имам резервация.
                      Да разбирам ли, че ще спиш там ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Петрохан - хижа Ком новата

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Да разбирам ли, че ще спиш там ?
                        Да.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Петрохан - хижа Ком новата

                          Ники, може да се уговорим и да направим една съботна разходка до там.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Петрохан - хижа Ком новата

                            Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                            Ники, може да се уговорим и да направим една съботна разходка до там.
                            Може. Ше се чуем.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #44
                              От: Петрохан - хижа Ком новата

                              Темата е за затваряне!
                              Моля!
                              За разходки си има отделен раздел.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X